Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dokumenty jawa 50 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Dokumenty jawa 50 (/showthread.php?tid=43362)



Dokumenty jawa 50 - Bartek0041 - 25-03-2017 00:35:49

Witam mam pytanie odnośnie dokumentów w mojej jawie 50. No to więc tak jawa była kiedyś zarejestrowana na pewnego starszego pana który już umarł i właśnie od jego syna chce kupić tą jawę ale nie wiem jak ją normalnie zarejestrować ? Czytałem w necie, że Syn tego pana może podpisać umowę z datą przed śmiercią i potem podpisać umowę ze mną i powinno być ok. Czy takie coś zadziała ?


RE: Dokumenty jawa 50 - Rafku - 25-03-2017 11:57:10

(25-03-2017 00:35:49)Bartek0041 napisał(a):  No to więc tak jawa była kiedyś zarejestrowana na pewnego starszego pana który już umarł
Skoro kiedyś była zarejestrowana na zmarłego, a teraz nie jest to to nie ma nic do rzeczy...


(25-03-2017 00:35:49)Bartek0041 napisał(a):  Czytałem w necie, że Syn tego pana może podpisać umowę z datą przed śmiercią
No raczej pośmiertnie nikt ci nie podpisze umowy...



No dobra... naucz się pisać normalnie to raz, a dwa sposób który opisałeś normalnie przejdzie... tylko polecam sprawdzić, czy ubezpieczenie jest aktualne, bo jak nie jest to trzeba się pilnować - ale o tym już było nie raz w wielu innych tematach takiego typu.


RE: Dokumenty jawa 50 - Bartek0041 - 25-03-2017 22:23:00

Problem w tym że ubezpieczenie nie było opłacane od lat a dodatkowo dowód rejestracyjny zaginął. Co mi grozi jeśli sobie przypomną tam gdzie trzeba, że ubezpieczenie nie było opłacone ?


RE: Dokumenty jawa 50 - Gomulsky - 26-03-2017 18:54:14

Jak nie ma DR to sobie daruj tą jawke. No chyba, że na części, bez papierów, inaczej temat jest praktycznie nie do przejścia.


RE: Dokumenty jawa 50 - Bartek0041 - 28-03-2017 22:26:06

Dlaczego tak uważasz, bo myślałem, że da się napisać odpowiednią notkę na umowie że dowód zagubiony i po sprawie i wyrabiają nowy za ileś tam PLN ?


RE: Dokumenty jawa 50 - Gomulsky - 28-03-2017 22:54:44

Niekoniecznie, często jest tak, że urzędy domagają się ażeby właściciel widniejący w papierach w WK złożył stosowne oświadczenie, to jeden problem. A drugi problem jest taki, że teoretycznie kupno pojazdu bez dowodu rejestracyjnego nie powinno mieć miejsca, bo nie masz możliwości weryfikacji, czy nie uczestniczysz w transakcji ściganej z jakiegoś paragrafu K.K. Ogólnie tutaj jest zbyt dużo kombinacji, żeby się w to pchać, zdecydowanie zaoszczędzisz na czasie i nerwach jeśli poszukasz, że tak powiem "pewnych" papierów.


RE: Dokumenty jawa 50 - Bartek0041 - 28-03-2017 23:04:55

Problem w tym, że na olx ani na sprzedajemy nie mają samych ram z papierami Sad Skontaktuję się jeszcze z rzeczoznawcami typu Piotr Kawałek itp. może coś doradzą a jak nie to będę sobie jeździł po polnych drogach bo akurat mieszkam na wsi, chociaż bym tego nie chciał.