Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Luźne miski piasty Komar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Luźne miski piasty Komar (/showthread.php?tid=43296)



Luźne miski piasty Komar - MateoRomeciarz - 19-03-2017 13:40:39

Witajcie. Mam maly problem. Przy szykowaniu piast do szkiełkowania wybijałem miseczki w ktorych sa kulki w piastach ZZR w Komarze. Byly bardzo ciasno osadzone, ale wybiłem. Po szkiełkowaniu teraz chce je wbić i w kazdej piascie jedno idzie wbić i trzyma sie mocno a druga miseczka wchodzi luzno i obraca sie w piascie. Nie wiem czy może to być luźne czy musi być sztywno i mocno osadzone?. Ewentualnie jak jest skopane to mozna to jakos wkleić? Boje sie tez ze jak tej miski nie bedzie mozna wkleic i zostawić kulki to bede chcial zalozyc normalne lozyska i tez beda luzno wchodzić tak jak te miski.
PoratujcieHuh


RE: Luźne miski piasty Komar - Odrestaurator - 19-03-2017 13:45:02

Miski masz oryginalne z PRL?


RE: Luźne miski piasty Komar - MateoRomeciarz - 19-03-2017 13:46:59

(19-03-2017 13:45:02)Odrestaurator napisał(a):  Miski masz oryginalne z PRL?

Tak, wczesniej byklo fajnie sztywno a teraz 2 miski latają, po 1 w kazdej piascie Sad


RE: Luźne miski piasty Komar - Odrestaurator - 19-03-2017 13:56:32

Ja bym spróbował dać inne miski, najlepiej nowe bo one często nie trzymają wymiarów i być może były by szersze lekko, to wtedy by ciasno wchodziły, a jak nie to może jakaś tuleja wciskana która by pomniejszała minimalnie otwór w piaście albo po prostu klej czy jakieś nadlewanie.


RE: Luźne miski piasty Komar - joozek - 19-03-2017 21:31:08

Zapewne luźne są miseczki te, które wybijałeś jako pierwsze.
Tyle razy pisałem tu na forum, ze należy najpierw podgrzać wszystko np opalarką.
Najlepszym narzędziem do wybijania jest pręt metalowy okrągły fi 14, 16, a najlepiej fi 18 mm. Absolutnie nie robimy tego np wkrętakiem płaskim i wybijając tylko w jednym miejscu.
No cóż stało się Confused Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie klej anaerobowy do montażu łożysk. Oczywiście wszyscy będą polecać LOCTITE, ja polecam też SONLOK lub CX80. Ten pierwszy tani i sprawdzony.