Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Sport? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Romet Sport? (/showthread.php?tid=43270)



Romet Sport? - skooczek - 16-03-2017 00:59:10



Witam, kupiłem takiego oto Rometa posiada naklejki Romet Sport lecz patrząc po zdjęciach w internecie mam wątpliwości przedni kształt emblematu bardziej wskazuje na rower z emblematem ZZR. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji.
Gdyby było potrzeba więcej zdjęć chętnie dodam. Z góry dziękuje .


RE: Romet Sport? - wnusiu94 - 16-03-2017 03:51:40

Zacznijmy może od tego, że nie jest to Romet Sport. Sport owszem, ale nie Romet. Powoli.
Przy identyfikacji takiego roweru (nie obraź się, ale totalnego ulepa) warto obrać sobie za punkt odniesienia jakiś niewymienialny, charakterystyczny element. Tabliczkę. Bingo! ZZR! Huragan! Jaguar! No właśnie nie do końca...



Piję to kształtu tabliczki. Ważna jest spostrzegawczość. Rowery ze stajni ZZR mają ją idealnie owalną, natomiast w przypadku Twojego roweru kształt zdecydowanie odbiega od w/w owalu.

Kształt jest naprawdę charakterystyczny, w dodatku mamy doskonale widoczny wzór muf na Twoim zdjęciu. Wstępne zawęziłem grono prawdopodobnych rowerów do tych z sąsiedztwa naszego kraju i ... BINGO! Czeska Eska Sport!

O taka ło.


Jakoś tak zapewne wyglądał Twój rower w czasach swojej świetności.


Reasumując - Twój rower, a właściwie jego rama to owszem SPORT, ale ESKA SPORT. Ciężko powiedzieć jak wyglądał w oryginalne bo już wiele z niego nie zostało.


RE: Romet Sport? - skooczek - 16-03-2017 22:53:13

Dziękuje bardzo za pomoc Big Grin