Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kopniak nie kręci wałem . - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Kopniak nie kręci wałem . (/showthread.php?tid=43165)



Kopniak nie kręci wałem . - Motorybkowy_diabeł - 05-03-2017 16:42:44

Witam,
Mam następujący problem - kopniak chodzi luźno - bez oporu można go ściągnąć na dół a następnie standardowo odbija do pozycji wyjściowej. Pytanie - co może być przyczyną że nie kręci on wałem .

Pozdrawiam

(05-03-2017 16:42:44)Motorybkowy_diabeł napisał(a):  Witam,
Mam następujący problem - kopniak chodzi luźno - bez oporu można go ściągnąć na dół a następnie standardowo odbija do pozycji wyjściowej. Pytanie - co może być przyczyną że nie kręci on wałem .

Dodam ze jest to silnik dezamet 023 .

Pozdrawiam



RE: Kopniak nie kręci wałem . - pajak - 05-03-2017 18:48:12

Sprawdź czy tarcze sprzęgłowe przypadkiem nie przyłapały, obstawiałbym problem ze sprzęgłem. Pozdrawiam


RE: Kopniak nie kręci wałem . - mariusz504491 - 05-03-2017 20:21:27

Miałem taki sam problem,u mnie była wina słabych tarcz sprzęgłowych


RE: Kopniak nie kręci wałem . - Motorybkowy_diabeł - 05-03-2017 23:15:32

No silnik leżał w garażu jakieś 2 lata nie ruszany więc mogło się coś tam przyłapać. Dzięki za odpowiedź.


RE: Kopniak nie kręci wałem . - Motorybkowy_diabeł - 06-03-2017 19:13:01

Witam,
Zdjalem dziś pokrywę sprzęgła, faktycznie okazało się tarcze stan fatalny. Więc sprzęgło idzie do wymiany. Tylko mam następujące pytanie - po zdjęciu sprzęgła oraz koła zębatego za nim - następnie - kręceniem "kopniakiem" zauważyłem że nie porusza on żadnym z dwóch wałków na którym były założone właśnie sprzęgło i koło zębate . Czy tak ma być czy jednak trzeba rozbierać silnik dalej i sprawdzać zębatki walka rozrusznika ?
Dziękuje za odpowiedzi .