Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ulep enudro Szymona - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet ulep enudro Szymona (/showthread.php?tid=42937)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 13-03-2017 23:01:33

No to zakładamy Big Grin akurat na złomie leży a kolega ma zębatkę.


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 19-03-2017 18:08:54

Kolejne prace przy ulepie
Byłem ostatnio na złomie, kupiłem lagę do Simka za 20zł i za darmo dostałem lewy korpus manetki z klamką do ulepa. Zrobiłem stelaż mocowania, będzie jeszcze skracany jakieś 10cm, przerobiłem przednie mocowania siedzenia (upitoliłem boszem Big Grin), zrobiłem oba boczki ale są jeszcze do dopieszczenia, może jakiś kolorek, naklejki na pewno. Trochę przymiarek błotnika. Potem przystawiłem jeszcze koło do zdjęć. Tutaj jedna fotka a reszta jak zawsze na dysku google w linku poniżej.





https://drive.google.com/open?id=0By0dGcjHreEAT1NBcDFXVk9STHM


RE: Romet ulep enudro Szymona - pajak - 19-03-2017 19:22:11

Widzę projekt ulep idzie do przodu, nie uważasz że płyta meblowa jako stelaż siedzenia nie jest za słaba? Osobiście przerobiłbym oryginalną blachę ale jak już się bawisz w "dżepetta" to daj sklejkę jest o wiele wytrzymalsza i nie łapie tak wilgoci, swoją drogą w WFM-kach oryginalnie była sklejka pod siedzeniem. Ogólnie fajnie to wygląda, czekam na dalsze zdjęcia z twojej pracy. Pozdrawiam


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 19-03-2017 21:08:24

(19-03-2017 19:22:11)pajak napisał(a):  Widzę projekt ulep idzie do przodu, nie uważasz że płyta meblowa jako stelaż siedzenia nie jest za słaba? Osobiście przerobiłbym oryginalną blachę ale jak już się bawisz w "dżepetta" to daj sklejkę jest o wiele wytrzymalsza i nie łapie tak wilgoci, swoją drogą w WFM-kach oryginalnie była sklejka pod siedzeniem. Ogólnie fajnie to wygląda, czekam na dalsze zdjęcia z twojej pracy. Pozdrawiam

Hmm, no właśnie trochę obawiam się do tej wytrzymałości tej płyty, kiedyś w Simsonie miałem ze sklejki i była ok, deskę na 18cm ciężko znaleźć a sklejka droga i nikt w okolicy nie ma takowej. W sumie to ten stelaż i tak leży, więc nie powinien się połamać, tylko z tyłu tak wystaje ale będzie skrócony do końca ramy więc będzie cały leżeć na ramie czyli nie powinien się połamać. Ale zobaczymy.

W najbliższym czasie kończymy siedzenie i dopieszczamy boczki. Możliwe że zrobię coś z tymi gorszymi ogniskami rdzy, jakąś stacyjkę, oświetlenie.

Wiecie może czy opony z Simsona 2.75 szerokość pasują na Rometowskie obręcze czyli na oponę 2.25? konkretnie 16' z Kadeta bo jak z przodu będzie koło z Simsona to opona będzie szersza i to będzie wyglądać choćby z tyłu było koło od roweru xd No i na 2.75 16' jest sporo kostek chociażby Heidenau.


RE: Romet ulep enudro Szymona - Quake96 - 19-03-2017 21:24:31

Skoro na 17" 2,75 wchodziły nawet oryginalnie (patrz chart) to na 16" chyba też wejdą Smile


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 22-03-2017 01:26:35

Dzisiaj mało prac, zrobiłem jedno przednie mocowanie siedzenia ze śrubki, coś jak haczyk wkłada się w dwa otwory z drugiej strony łapie się nakrętką, trzyma świetnie i nie kuje w du.. :

Z tej śrubki:

Zrobiłem to:





RE: Romet ulep enudro Szymona - joozek - 22-03-2017 12:08:22

Hmmm, a może prościej, śruba meblowa, zamkowa Smile
Wiercisz tylko 1 otwór.




RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 22-03-2017 15:03:52

Chciałem dać właśnie tą śrubkę, ale obawiałem się co do wytrzymałości tej płyty, stara peerelowska. W szybkim czasie mogła się wyrobić przestrzeń w którą to zabezpieczenie wchodzi. A te dwa otwory to są dwa bo pierwszy źle nawierciłem :F na początku właśnie te śrubki chciałem zastosować, dlatego.


RE: Romet ulep enudro Szymona - Quake96 - 22-03-2017 19:09:03

(22-03-2017 15:03:52)Odrestaurator napisał(a):  Chciałem dać właśnie tą śrubkę, ale obawiałem się co do wytrzymałości tej płyty, stara peerelowska.

Toć to certyfikat jakości sam w sobie best Te stare PRLowskie meble są nie do zajechania, nie to co dzisiejsza tandeta.


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 22-03-2017 19:24:24

Dzisiejsze prace, zamocowany i przerobiony błotnik, stelaż siedzenia ukończony razem z mocowaniami, dałem też gumy pod bak i mocowania żeby nie drgał.

Więcej zdjęć z prac jak zawsze w linku poniżej.









https://drive.google.com/open?id=0By0dGcjHreEAT1NBcDFXVk9STHM


RE: Romet ulep enudro Szymona - mlody191 - 22-03-2017 20:00:51

Te siedzonko mogles zrobic z blachy, podgiac troche . Ale moze to by odbiegalo od twoich mysli.. czekam jak to bedzie wygladało.. Bo jak narazie to to słabe jest Big Grin Ale jak na wykonane z tego co pod ręka bylo to mi sie podoba ale tylko pod tym wzgledem Smile)


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 22-03-2017 20:14:36

Słabe w jakim sensie? Big Grin będę wiedzieć co poprawić. Siedzenie oczywiście lepiej by było z blachy i podgiąć trochę, wtedy bym robił błotnik z blachy na wzór tego z Simsona s53, Charta.
Na razie na wielkie zmiany nie liczcie, koło maja wpadnie silnik i koła najprawdopodobniej. Ale projekt skończę. Będzie czym brusić bo lasach i wioskach Big Grin


RE: Romet ulep enudro Szymona - mlody191 - 22-03-2017 20:44:36

No słabe bo jak narazie tylko przód jest inny a tak to co no nic ciekawego Smile


RE: Romet ulep enudro Szymona - Odrestaurator - 22-03-2017 20:48:08

Aaa, w takim sensie, no na razie tak jak i ja musicie poczekać na resztę.


RE: Romet ulep enudro Szymona - maly2001 - 22-03-2017 21:12:32

Ja w moim nowym wcieleniu Ogiego zrobiłem siedzenie z deskorolki... Sklejka z deskorolki jest nie do zajechania oraz fajnie podgięta na końcu Smile

A wzorowałem się na tym https://www.youtube.com/watch?v=-vnKpceRnjc
Zobacz w moim temacie jak wyszło Smile