Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
wyskakakujace biegi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: wyskakakujace biegi (/showthread.php?tid=42745)



wyskakakujace biegi - kapusta - 21-01-2017 11:30:26

Witam wszytskich jestem tu nowy kupiłem komara 2351 w celu odresteurowania i mysle ze wasze forum mi duzo pomoze.obecnie mam problem z biegami w raczce bieg wyskakuja,a mianowicie jak włacze bieg to normalnie jedzie ale jak nie trzymam manetki to ona wraca na luz czyli na zero,pytanie czy w manetce jest jakis mechanizm ktory trzyma ja w odpowiedniem połozeniu jakas zapadka? czy to wina sprzegła ze nie trzyma biegu? nie wiem czy moje mysle nie jest dobre? nie wiem od czego zaczac.czekam na propozycje z gory dziekuje


RE: wyskakakujace biegi - Jaro5 - 21-01-2017 11:47:51

Tak jak piszesz, sama rączka manetka powinna trzymać bieg.


RE: wyskakakujace biegi - joozek - 21-01-2017 12:52:15

Klamka sprzęgła razem ze zmieniaczem i tzw grzebieniem, tworzy zaczep właściwego biegu. Na dole klamki są takie "pazurki" które musza trzymać o grzebień. Żadnej sprężyny tam nie potrzeba, bo funkcje tą pełni linka sprzęgła i specjalna śruba z kulką - docisk zmieniacza.
Może być kilka przyczyn Twojego problemu.
1. "pazurki" klamki już się wytarły i są za krótkie, to samo dotyczy "grzebienia'
2. wytarta śruba klamki, a ona sama luźno lata na boki i nie zaczepia o grzebień
3. brak kulki w tej śrubie specjalnej, zgubiła się, wytarła, albo ktoś ja zastąpił zwykłą. Musisz wiedzieć, że ta kuleczka pracuje na wewnętrznej sprężynie, więc nawet jeśli jest, a nie ugina się, to tez do wymiany. W ogóle to śrubę tą, należy co jakiś czas wyregulować i skontrować. Dodam tylko, że jest tam gwint M7
4. wytarta, wyrobiona bieżnia zmieniacza pod kulką.
5. inne uszkodzenia mechaniczne