Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Proszę o pomoc - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Proszę o pomoc (/showthread.php?tid=42673)



Proszę o pomoc - chlastek666 - 13-01-2017 17:01:54

[attachment=14264][attachment=14265][attachment=14266][attachment=14267][attachment=14268][attachment=14264][attachment=14264][attachment=14264]Witam przepraszam za wczorajszy wątek nie przeczytałem dokładnie zasad.
Posiadam rower po ojcu, bardzo dawno temu wymyśliłem sobie że go wyczyszczę i pomaluję. Poździerałem wszystko co się dało i tak przeleżał z 10 lat w piwnicy niszczejąc. Teraz z sentymentu i chęci jego renowacji zwracam się do was o pomoc w identyfikacji ponieważ nie mam pojęcia po tylu latach jaki to model.Jest od w mojej rodzinie na pewno z 40 lat, mój ojciec był przewodnikiem w pttk. Na pewno wszystkich części nie mam to co rozebrałem to wyczyściłem i dałem do pochromowania w celu odnowy.
Prawie wszystkie części są sygnowane zzr .Siodełko na bokach ma napisy zzr, korby, zębatki, łańcuch pedały mają też napis. Z kolei rozbierając go znalazłem w rurce sztucy kierownicy paragon z ceną firmy Pafaro niestety jest lekko krzywy, może uda mi sie go uratować.Hamulce są firmy Rasante tak samo jak maszynka przednia z kolei tylna jest produkcji czechosłowackiej czyli favorit manetki są firmy suntory.Przednia piasta jest firmy zzr ale za to tylna jest angielskiej firmy sturmey archer pierwszy raz taką widziałem.Koła są 28 calowe (opony 281/3). Był koloru ciemno zielonego z elementami chromów przedni widelec oraz z tyłu na "trójkącie".
Z góry dziękuję za pomoc

dalsze zdjęcia


RE: Proszę o pomoc - Michal.Waw - 14-01-2017 21:49:22

Na moje amatorskie oko to albo Albatros albo Rekord. Jeśli masz więcej części to zrób ich zdjęcia.



RE: Proszę o pomoc - chlastek666 - 16-01-2017 14:21:54

jeszcze kilka zdjęć.

dalsza częśćSmile

Dalsza część zdjęć

jeszcze kilka


RE: Proszę o pomoc - chlastek666 - 25-01-2017 03:56:49

Witam
Tez się zastanawiałem czy to nie Albatros ale na mojej ramie nie ma uchwytów na pompkę, oraz przedni widelec jest chromowany oraz tył ramy przy przerzutce.Z kołami by się zgadzało bo obręcze są chromowane. Sam już nie wiem. Wrzucę więcej fotek jak wróci z malowania i chromowania.
pozdrawiam
Rafał


RE: Proszę o pomoc - chlastek666 - 28-01-2017 05:34:49

witam
Orientuje się kto jakie koła by pasowały do mojego roweru ? Moje niestety są w nie najlepszym stanie (chrom nie do uratowania)oraz liczne wgniecenia dlatego poszukuje nowych. Szukać z epoki czy szukać coś wspołczesnego?