Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 (/showthread.php?tid=42525)

Strony: 1 2 3 4


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 17-08-2017 13:45:43

Nie sądziłem że ktoś się da wkręcić w to WiFi. To jest prawie pełnoletni samochód, błagam best

Ikonka oznacza automatyczną synchronizację daty i godziny. Korzysta to z jakiegoś tam nadajnika pod Frankfurtem
https://pl.wikipedia.org/wiki/DCF77

I jeżdżąc mogę się jarać że mam zegarek na bieżąco synchronizowany z atomowym wzorcem Big Grin

Smutne jest trochę to, że w podobnym czasie (przełom tysiącleci) mogliśmy się jarać tym, że Polonezy miały JEDEN KLUCZYK DO DRZWI I STACYJKI !!!!


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Bartek - 17-08-2017 15:41:47

Tak ja się dałem wkręcić rozjebany
Ale mega podoba mi się Twoja A4. Ładna seria nie kombinowana itp itd.
Niech dzielnie służy i niech Wojtuś rośnie jak na drożdżach Smile


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 17-08-2017 16:29:53

Smutna myśl się w głowie kołacze.
Patrzę na gamę silników w tym Audi:
- proste 1,6 dla oszczędnych i niemajętnych
- równie rozsądne 1,8
- 1,8t dla tych co lubią mieć pod nogą ale nie chcą większych składek płacić za pojemność
- silniki V6 w pojemnościach 2,4 2,6 i 2,8 jak ktoś ma wywalone na rozsądek i go stać
- diesle pomijam bo w sumie same klasyki 1,9tdi w milionie wersji XD

A teraz, auta z podobnej klasy:
- biedny silnik multiair 0,9
- standardowe trzycylindrowe 1,1 hybrid
- dla odważnych supermocarny 1,4 z dwiema turbinami

Downsizing psia jego mać.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Bartek - 17-08-2017 20:50:27

Michał to prawda te nowe auta są bez polotu (no może niektóre modele są ładne ale tak jak mówisz Hybrid i Turba rządzą) Stara i prosta motoryzacja już nigdy nie wróci .. I trzeba żyć w czasach gdzie bez kompa nie podchodź


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - KeiSangi - 17-08-2017 23:00:42

Mamy w rodzinie Forda Cemaksa 1,0 ecoboost 125km, czyli 3 cylindry turbo.
Obiektywnie to jest bardzo dobry silnik, moc rozsądna, niskie składki, awaryjność jak na razie przez trzy lata żadna, no ale to wiadomo, ale najlepsze jest spalanie- w trasie można zejść do 4,4. W mieście 6,5 w całkiem dużym samochodzie.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Bartek - 17-08-2017 23:11:40

No fakt opłaty są małe ale.. te silniki nie wytrzymają tyle co te stare mniej wysilone jednostki.
Tutaj masz 3 kieliszki i do tego turbo.. Ja nie mam przekonania do tego i osobiście szybko do tego się nie przekonam Big Grin
czyli zostają mi stare samochody :F


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - kamil97 - 17-08-2017 23:14:52

Ooo temat już tyle czasu na forum a ja go nie widziałemWink
Michał, ładna audiczka ci się trafiła. Widzę że dysponujemy takimi samymi silnikami Big Grin
Sprawdzałeś jaki masz symbol silnika? Jakiej firmy instalacja gazowa?


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 17-08-2017 23:45:32

ADR jeśli dobrze pamiętam. Instalacja Stag. Taka najprostsza sekwencja.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Suwmiarka - 22-08-2017 12:21:17

A co się stało z Mondeo, jeździ jezcze?


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 22-08-2017 13:49:08

Mondeo daliśmy szwagrowi, on jest archeolog i tłucze go po wykopaliskach.

Działa jak złoto do dziś.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - kdudka - 22-08-2017 15:18:35

Co do małych silników... Teściowie mają skodę citigo czy jak się pisze autko ma coś cztery latka silnik bodajże litrówka trzy cylindry. Od poczatku chodziło jak zajechany diesel trasa nad morze maksymalnie 70km/h bo się zaczynał przegrzewać. Teraz ma około 50 tysiaków nabite. Silnik dogorywa chyba, bo tak rąbie dosłownie, jechałem raz kupa gazu aby ruszyć. Miało to być autko na 10 lat czyli około 100tys. i zmiana na innego.
Powiem tyle już myślą o nowym. Tak poza tematem serwis nie chciał wymienić oleju po 10kkm bo nie i już. Ma być zrobione 30kkm bo tak producent zaleca i pogadane.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - KeiSangi - 22-08-2017 19:57:28

Wiadomo, że mały silnik z turbo trzeba traktować lepiej niż 2.0 NA. Studzenie turbo, dobry serwis i takie tam.
@up to że nie chcieli wymienić oleju to faktycznie okropność, z tego co wiem, to powinien być zawsze zmieniony co 10, przecież fałwejowi zależy tylko na zysku z serwisu jak po 30tys na jednym oleju się zatrze.


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 08-10-2017 14:26:40

Ponieważ fabryka poskąpiła mi oznaczenia silnika, sam o nie zadbałem



Z tym że odrobinkę za małe, jak będzie chwila zrobię większe Big Grin


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - nie_mientki - 09-01-2018 16:15:29




Pan jadący za tatą uznał, że lepiej jechać w korku niż stać w korku. I zasugerował tacie wjazd pod izotermę stojącą przed nim:/
Nic nikomu, to najważniejsze, poszło całością (patrzcie drzwi z tyłu, wzięły rozwód z dachem) i nie wyobrażam sobie żeby nie była całkowita.

Dobre ałto było, dożywotkę w rodzinie miało Big Grin


RE: Audi A4 B5, januszowóz mientkiego vol. 2 - Bartek - 09-01-2018 16:40:48

ooo kur*&
I takim idiotom dają prawko.. Najważniejsze, że tacie nic się nie stało. Auto to rzecz nabyta dziś jest jutro go już nie ma..