Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? (/showthread.php?tid=42477)

Strony: 1 2


Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 15:57:53

Witam,
Mma pytanie bo zastanawia mnie jeden fakt ze w dowodzie mam wbite rok produkcji 1986r a na ramie tam gdzie jest nr ramy 15xxxxx-85 i czy ten "85" to jest rok produkcji mojego kadeta? Wiem ze w wielu rometach wlasnie to chyba te cyfry odpowiadaja roku produkcji w romecie. Powiedzcie czy to ja mam blad w swoim dowodzie czy to nie ma nic do rzeczy ?


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Majerano - 24-12-2016 16:02:20

Rok produkcji to zazwyczaj 2 pierwsze liczby a nie ostatnie


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 16:05:11

Sorry zle napisalem. Napis od gory 85-15xxxx tak to wyglada a w dowodzie mam 86. Wiec zastanawia mnie czy te 2 piersze liczby to na 100% jest rok produkcji ? jesli tak to da sie to w jakis sposob sprostowac w urzedzie czy liepiej rpzebic ta 5 na 6?Smile w simie ta 5 wlasnie taka nie do konca jest wyrazna..


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - bigos-98@wp.pl - 24-12-2016 16:05:55

moze dowód masz od innego


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 16:09:53

Nie dowod mam nowy przerejestrowalem go z rok temu i tak juz bylo w papierach - a nr ramy te co sa podane sie zgadzaja z dowodem tylko te -85- mi nie pasuje...no i nie wiem co z tym zrobic, ta 5 mozna by lekko porpawic na 6 na ramie bo w urzedzie cieko bedzie cokolwiek mi zmienic...


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Majerano - 24-12-2016 16:14:54

(24-12-2016 16:09:53)nofack napisał(a):  Nie dowod mam nowy przerejestrowalem go z rok temu i tak juz bylo w papierach - a nr ramy te co sa podane sie zgadzaja z dowodem tylko te -85- mi nie pasuje...no i nie wiem co z tym zrobic, ta 5 mozna by lekko porpawic na 6 na ramie bo w urzedzie cieko bedzie cokolwiek mi zmienic...

Błąd zrobili w urzędzie 30 lat temu, nie wiem czym ty się przejmujesz...


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 16:19:16

A wiesz co wole jak wszystko gra na tip top wiem ze nie ma to wiekszego znaczenia bo nr sie zgadzaja ramy z dowodem ale... no sam nie wiedzialem o tym no i teraz mnei to troche zasmucilo kupilem sb lusterko specjaknie z nabitym rokiem 1986 bo myslalem ze to 86 jest a teraz lipa:/ Lusterko moge sb dokombinowac z 85 ale to musial bym ten nr wyprowadzic na ramie wraz z papierem zeby byl zgodny...myslicie ze dalo by to rade zaltwic w WK czy raczej to sprawa zagmatwana i kosztowna? A moze jakos przy malowaniu jak bedzie mi to lakiernik malowal lekko przebic cztyms z 5 w 6? I po srawie?


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Majerano - 24-12-2016 16:37:18

(24-12-2016 16:19:16)nofack napisał(a):  A wiesz co wole jak wszystko gra na tip top wiem ze nie ma to wiekszego znaczenia bo nr sie zgadzaja ramy z dowodem ale... no sam nie wiedzialem o tym no i teraz mnei to troche zasmucilo kupilem sb lusterko specjaknie z nabitym rokiem 1986 bo myslalem ze to 86 jest a teraz lipa:/ Lusterko moge sb dokombinowac z 85 ale to musial bym ten nr wyprowadzic na ramie wraz z papierem zeby byl zgodny...myslicie ze dalo by to rade zaltwic w WK czy raczej to sprawa zagmatwana i kosztowna? A moze jakos przy malowaniu jak bedzie mi to lakiernik malowal lekko przebic cztyms z 5 w 6? I po srawie?
Przerobisz 5 na 6 to ci się numer w dowodzie nie będzie zgadzał...


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 16:44:34

Jaki nr mi w dowodzie sie nie bedzie zgadzal? Jak w dowodzie mam wbite 1986 a na ramie 85 Jesli sie zrobi z 85 na 86 to w dowodzie juz bedzie gralo ..


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Tomasz-pr110 - 24-12-2016 16:53:14

Wszystko jest dobrze bo pewnie wyprodukowany w 85 roku a zarejestrowany w 86. Była data pierwszej rejestracji w 86 więc taki wpisali rok do dowodu. Zapytaj w WK i pogadaj z diagnosta na przeglądzie. Może uda się to wyprostować.


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 16:57:08

Tomasz - widze ze wiesz co piszesz bo Mialem tak samo dokladnie w Ogarze 200 rok produkcji 87 czy ktorys tam a w dowodzie tym starym wbite bylo 90 lub 91 (data 1 rejestracji to byla wlasnie) Takze domyslam sie dlaczego u mnie jest na ramie 85 a w dowodzie moze by 86. Ok dzieki za info....


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Dawdzio - 24-12-2016 17:03:14

Skoro numer w dowodzie zgadza ci się z numerem w ramie to po co kombinujesz? Bo rok produkcji masz inny? Przebijesz 5 na 6 i przy kontroli jak się trafi jakiś bardziej upierdliwy policjant (albo mu do premii mandatów braknie) albo na przeglądzie sprawdzą ci numery to co powiesz? Było tak jak w dowodzie, ale przebiłem tą jedną cyfrę, żeby mi się numer zgadzał z rocznikiem lusterka? Szukasz dziury w całym. Myślisz, że ktokolwiek patrzył w urzędzie na to, jaki rok produkcji był według numeru, biorąc pod uwagę to, że potrafili wszystko co miało dwa koła i silnik rejestrować jako "Motorower Romet"? Kupujesz Kadeta w grudniu 1985, idziesz rejestrować w styczniu 1986 i wbijają ci w dowód rok produkcji 1986.
Proste jak dwa metry drutu w kieszeni Big Grin


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - Majerano - 24-12-2016 17:03:51

(24-12-2016 16:44:34)nofack napisał(a):  Jaki nr mi w dowodzie sie nie bedzie zgadzal? Jak w dowodzie mam wbite 1986 a na ramie 85 Jesli sie zrobi z 85 na 86 to w dowodzie juz bedzie gralo ..
Numer ramy


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - nofack - 24-12-2016 17:25:45

Majerano Ale sam nr ramy mi sie zgadza tam nie mam pomylki. Nr nadwozia jest ok 1532xx jest wporzadku i na dowodzie i na ramie . Tylko sam Rok produkcji w dowodzie 86 a na ramie 85 .


RE: Romet Kadet- czy na ramie jest rok produkcji ? - pajak - 25-12-2016 13:14:20

Błąd który piszesz wynika ze starego dowodu a prawidłowo mówiąc ze Zgłoszenia do rejestru. W tym dokumencie nie było roku produkcji tylko data zgłoszenia do rejestracji. Więc jak bardzo Ci zależy idź do swojego WK i podpytaj jak można to wyprostować, bo każdy WK rządzi się innymi prawami niestety. Pozdrawiam