Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) (/showthread.php?tid=42077)

Strony: 1 2 3


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Szatek - 07-11-2016 06:45:37

Palnikiem przebarwisz chrom na tłumiku.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - komarinho - 07-11-2016 12:21:38

Nic Ci nie wyleci jak nie wyciągniesz wkładu. Więc podgrzewanie i 'obstykiwanie' to sobie daruj. Wyciągnąć wszystko musisz, wkłady wypalić poprzez włożenie ich co ognia lub podpalenie po oblaniu czyms latwopalnym. Polecam podpalke do grilla, bo wsiaka w nagar i wypala go do końca. Tak samo w przypadku pustej rury. Wlewamy sporo podpalki do grilla i czekamy aż wsiaknie. Potem benzyna żeby podpalic i ma się wszystko wyjarac. MUSISZ ROZKRĘCIĆ Smile


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Odrestaurator - 07-11-2016 17:21:29

A co tam jest do pogubienia, odkręcasz dwie nakrętki, zdejmujesz podkładki, wyciągasz dławik i ot cała filozofia. Ja się boisz pobrudzić to załóż rękawice budowlane za kilka zł i po sprawie...
A z tym czyszczeniem ropą i podpalaniem to radzę uważać, kiedyś zastosowałem to u siebie i jak podpaliłem to huk był taki że aż skoczyłem. Aż dziwne że tłumik został w jednym kawałku.

I obstukiwanie to też średni pomysł, narobisz wgnieceń, palnikiem zniszczysz chrom i ogólnie lipa.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - nie_mientki - 07-11-2016 17:50:49

Eh, panowie, coraz więcej amatorów pcha się do oczyszczania tłumików z tego co widzę. Mam nadzieję że przejdzie ta zapowiadana nowelizacja ustawy i oczyszczać tłumiki będzie można tylko z licencją, bo serio, niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład wypalają tłumiki podpałką i im wybucha.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - rafi555 - 07-11-2016 17:54:53

(06-11-2016 22:42:48)XeardonLordeX napisał(a):  A czemu gaźnik jest nie do wyratowania??

bo przesoliłeś pewnieBig Grin


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - XeardonLordeX - 07-11-2016 23:32:46

rafi555 - nie sypałem wgl soli do wody, i octu dałem tyle i tyle to gotowałem zę wszystko jest cacy, tylko dzisiaj musiałem zdjąć na nowo cylinder bo efekt ten sam mamy, a po drugie musze czekać na paczke z JackMotors i dwie paczki z Allegro c:

inni - dopiero pierwszy raz będe czyścić wydech i wgl rozbierać bo jeszcze nigdy nie miałem okazji mimo że już troche dużo moim ogarkiem zasuwałem, no ale jakoś trzeba sb radzić, więc postanowiłem że armaty nie zrobie sobie z tłumika tylko wykręce śrubki, wyjme dławik i go wyczyszcze, i teraz pytanko: Jak najlepiej jest czyścić tłumik?? Czym?? Co mi jest dokładniej potrzebne?? Czy musze sie zaopatrzyć w cztery karetki pogotowia i śmigłowiec ratowniczy??? Jak ktos sie zna no to niech powie i po kolei wszystko wytłumaczy, no bo ja sie boje po prostu że coś zpapram, miłego Big Grin Smile :F


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Gomulsky - 08-11-2016 01:51:46

W ogóle to nie wiem skąd ten dziwny sposób na gotowanie gaźnika w occie? Po pierwsze ocet działa owszem, ale na KAMIEŃ (taki jak osadza się w czajniku), nie na osady w kanałach gaźnika. Po drugie do tego celu o wiele lepsze są produkty ropopochodne (benzyna ekstrakcyjna, nafta) i kilku(nasto) godzinne moczenie w nich powinno odkleić/rozpuścić wszelkie brudy nagromadzone przez lata w gaźniku.
Tłumik możesz wypalić, jeśli tylko pozwolisz się mu swobodnie wypalić to nie powinno być problemów z jego odbarwieniem, jeśli nie chcesz wypalać to zostaw go na całonocną kąpiel w ON lub nafcie, potem przejedź go od wewnątrz wyciorem do mycia butelek obsadzonym na jakimś kiju, wypukaj w środku karcherem i tłumik powinien być jak nowy.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Motorowerzystka - 08-11-2016 12:05:08

Gomulsky napisał(a):zostaw go na całonocną kąpiel w ON lub nafcie, potem przejedź go od wewnątrz wyciorem do mycia butelek obsadzonym na jakimś kiju, wypukaj w środku karcherem i tłumik powinien być jak nowy.
Ciekawy sposób, nie słyszałam o takim jeszcze, ale teraz wiem jak dobrze wyczyścić tłumik, a też mnie to czekaSmile Będzie mały problem z karcherem, ale od czego są myjnie samoobsługowe:F


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - komarinho - 08-11-2016 15:09:38

Nie_mietki podwazasz moja technikę czyszczenia tłumika i mówisz że jest jakaś zła? Nigdy mi nic nie strzelalo z tłumika jak wypalalem a lepszej metody niż wypalania dlawikow osobno i środka osobno nie ma. Czyscilem tak już tłumik z ogara już z 10 razy i za każdym razem wychodziło idealnie. Więc w czym problem? Uważam że moja technika jest skuteczna, bezpieczna też jest. Sam to testowałem. Jakies szczotki kominowe nie mają sensu bo i tak jest przegroda której się wyciągnąć nie da...


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - XeardonLordeX - 08-11-2016 15:48:21

(08-11-2016 01:51:46)Gomulsky napisał(a):  W ogóle to nie wiem skąd ten dziwny sposób na gotowanie gaźnika w occie? Po pierwsze ocet działa owszem, ale na KAMIEŃ (taki jak osadza się w czajniku), nie na osady w kanałach gaźnika. Po drugie do tego celu o wiele lepsze są produkty ropopochodne (benzyna ekstrakcyjna, nafta) i kilku(nasto) godzinne moczenie w nich powinno odkleić/rozpuścić wszelkie brudy nagromadzone przez lata w gaźniku.
Tłumik możesz wypalić, jeśli tylko pozwolisz się mu swobodnie wypalić to nie powinno być problemów z jego odbarwieniem, jeśli nie chcesz wypalać to zostaw go na całonocną kąpiel w ON lub nafcie, potem przejedź go od wewnątrz wyciorem do mycia butelek obsadzonym na jakimś kiju, wypukaj w środku karcherem i tłumik powinien być jak nowy.

No wkońcu jakieś porządne wytłumaczenie... Teraz to przynajmniej dobrze wyczyszcze ten tłumik, gaźnik rozkręce na nowo i utopie gaźnik i wydech w ON tylko nie wiem czy mnie stać na tyle ON, ale zobacze. Wielkie dzięki za tego pomysła na Karchera.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - krystian276 - 08-11-2016 16:06:36

Co do czyszczenia tłumika, polecam opryskać ścianki podpałką parafinową i podpalić (np stosując kapkę benzyny w jednym miejscu) Natomiast nie polecam wlewać benzyny do tłumika (nawet rozkręconego) bo może sie to skończyć rakietą Tongue


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - XeardonLordeX - 08-11-2016 18:50:18

Nie no, pozatykam mu dziury wszystkie czymś (może plasteliną ale to chyba tempy pomysł jak drut) i inne dziurska pozatykać no i od jednej strony wleje rope po prostu
zostawie to na jakieś 2 dni, wyleje rope całkowicie i podpale pusty tłumik (wcześniej części odkręcone czyli dławik w sumie dam do miski z ropą ( ON ) też na 2 dni, i zastanawiam sie czy tak samo zrobić z gaźnikiem bo sie boje że go zatkam i już nie będzie sie dało rady przedmuchać moim kompresorem, musze wgl końcówke do kompresora znaleźć odpowiednią, najlepiej taką do piłek chyba


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - nie_mientki - 08-11-2016 18:57:03

Wątek ląduje w trudnych sprawach, nie mogę się powstrzymać.


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - XeardonLordeX - 08-11-2016 19:09:29

Hahahha, dzieki Sad to zabolało Sad


RE: ROMET OGAR 200 by XeardonLordeX (Naprawianie go krok po kroku) - Bartek - 08-11-2016 19:11:57

to co ? składka na popcorn ?