Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Automat zmiany biegów- kupowac nowy chinski,czy regenerowac stary co polecicie? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Automat zmiany biegów- kupowac nowy chinski,czy regenerowac stary co polecicie? (/showthread.php?tid=42061)



Automat zmiany biegów- kupowac nowy chinski,czy regenerowac stary co polecicie? - nofack - 04-11-2016 12:28:30

witam,
mam pytanie a propo automato zmiany biegow do rometa 2b.
Chce miec do swoich silnikow automaty w idealnym stanie a wiem ze takich w dzisiejszych czasach jest jak na lekarstwo. Mam jeden automat wykanani Złotnicki-Romet i jest jak oryginal biegi pieknie wchodza ,idealnie nic nie lata nie chwieruta sie,biegi sztywno siedza lecz no nie ma takich automatow nigdzie.
Mam 2 automat jest to polski zamiennik z czasow chyba 90 ,bez marki ale dosyc solidnie jeszce wykonany i tez nie jest zly choc tez ich jest malo...trosze gorsze wykonanie ale jak na zamiennik to i tak naprawde ok
A co powiecie na temat tych chinskich zamiennikow CX bo widze ze tego masa jest ceny od 50-100zl za takie cos a z uzywanych tych co mialem to to masakra jest zaraz jest rozwalony wylatuje to wszystko itd ale nie mialem nowego tylko uzywki co o tych zamiennikach powiecie ?
I czy lepsze sa z drobnym frezem czy grubym jest to jakas roznica ?
Niech odpowie ktos kto ma spory kontakt z tego typu rzeczami czy naprawami ?