Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z manetka gazu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Problem z manetka gazu (/showthread.php?tid=41906)



Problem z manetka gazu - M.c - 16-10-2016 17:18:49

Witam
Mam problem z manetką gazu tzn. Nie bardzo wiem jak zablokować manetkę tak aby sie nie wysowala wkręcającego śrubę m6 od spodu nic nie daje
zakupilem nowy wkład ale problem jest ten sam proszę o pomoc


RE: Problem z manetka gazu - barmil - 16-10-2016 17:31:58

Oprócz śruby musisz mieć jeszcze taką podgiętą blaszkę, to ona blokuje manetkę żeby nie wypadała. Podejrzewam, że jej tam pod tą śrubę nie założyłeś i w tym tkwi problem.
Napisz jeszcze jaką masz rączkę, całą z plastiku, prawda?


Zdjęcie nie jest moje, zapożyczone od kolegi Rado301. Mam nadzieję, że się nie pogniewa


RE: Problem z manetka gazu - M.c - 16-10-2016 18:29:23

Witam dzięki za odpowiedz
Wkład raczki mam metalowy taki był wcześniej zamontowany
A tej śruby to nie było i nie mam jej


RE: Problem z manetka gazu - Quake96 - 16-10-2016 18:31:27

No to masz problem, bo skoro rączka metalowa to korpus powinien być inny. Ty masz założony korpus nowszego typu, pod plastikową manetkę. Musisz wymienić albo korpus, albo manetkę, co wolisz Smile


RE: Problem z manetka gazu - M.c - 16-10-2016 18:34:12

No to świetnie
Chyba wymienię korpus bo zamówione mam kremowe manetki właśnie pod wkład
Dzięki bardzo


RE: Problem z manetka gazu - Quake96 - 16-10-2016 18:35:16

Spoko Smile I tak w ogóle to przenoszę temat do odpowiedniego działu, bo to PRLowski Romet, a nie wytwór Romet Motors Smile


RE: Problem z manetka gazu - Odrestaurator - 16-10-2016 19:23:34

Możesz zrobić to na patent - mam tak w Simsonie. Wbijasz do kierownicy okrągły klocek drewniany, najlepiej na klej, z boku manetki (tej gumowej) robisz dziurkę, i jak założysz już manetkę to wkręcasz wkręt przez tą gumę do drewna. Sprawdzone, polecam.


RE: Problem z manetka gazu - joozek - 16-10-2016 23:45:28

(16-10-2016 19:23:34)Odrestaurator napisał(a):  Możesz zrobić to na patent - mam tak w Simsonie. Wbijasz do kierownicy okrągły klocek drewniany, najlepiej na klej, z boku manetki (tej gumowej) robisz dziurkę, i jak założysz już manetkę to wkręcasz wkręt przez tą gumę do drewna. Sprawdzone, polecam.

Szymonie, jak to przeczytałem to aż oplułem ekran Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


porada roku - złotousty Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Problem z manetka gazu - Odrestaurator - 17-10-2016 13:49:52

To akurat taka ciekawostka po poprzednim właścicielu. Swoją drogą - nieźle to wykombinował, bo z zewnątrz nic nie widać. Już samo wkręt, drewniany klocek, klej się kojarzy z druciarstwem Big Grin
O tak to wygląda: