Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki (/showthread.php?tid=41420)

Strony: 1 2


Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 13:46:11

Witam,
Mam problem z Rometem Kadetem 023 silnik. A mianowicie po odpaleniu bardzo mocno świeca światła i z tego powodu przepala mi żarówkę przednia. Najpierw światło długie,potem krótkie a potem tyl. A także czasem nie mogę go zgasic z przełącznika na lampie raz się zgasi raz nie... Pomóżcie bo już nie mwm siły z tym się bawić... Wiem że muszę sprawdzić jeszcze raz elektryke albo kupię nowa stacyjke i wiazke elektryczna bo może gdzieś coś jest źle podłączone lub robi zwarcie ale wcześniej tak nie miałem :-( Może mieliście podobny problem kiedyś i ktoś wie gdzie szukać przyczyny? Cewki świetlne były podmiemiane ale nic to nie dało.


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nie_mientki - 31-08-2016 13:56:38

Żarówki na 12V kupić.


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 14:36:21

Jakie 12v? Pytałem wv sklepie to nie ma tzn są alr nie do kadeta. A co z tym wylaczaniem?


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - Diesel - 31-08-2016 15:24:24

(31-08-2016 14:36:21)nofack napisał(a):  Jakie 12v? Pytałem wv sklepie to nie ma tzn są alr nie do kadeta.

http://jackmotors.pl/old-timer/zarowka-12v-21-5w-bay15d?from=listing&campaign-id=19

http://jackmotors.pl/old-timer/zarowka-12v-10w-rurka-gluewo?from=listing&campaign-id=19
no jak nie ma jak sa, sam posiadam mialem ten sam problem...


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 15:29:34

Wiesz co ale nie wiem czy mi podejdzie taka zarowka do mojej oprawki ? Ty masz rometa kadeta i te zarowki pasuja ci do niego ? Problem przepalania zarowek ustapil po zamianie zarowkek na 12v?


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nie_mientki - 31-08-2016 16:04:29

Pożyczyć Ci 95 groszy na wypadek jak by nie pasowała?

Ja mam T1, palił z tyłu, włożyłem 12V i jest ok.

U mnie kiedyś był problem że w przedniej był o jeden dzyndzelek za dużo to spiłowałem. I w sumie tyle.


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 16:19:15

Nie no spoko moge kupićtakie zarowni nie ma problemu moze i w ty msklepie kolo mnie beda takze spoko, tylko watpie zeby sie nadala. U mnie oryginalnie jest cos takiego : http://jackmotors.pl/old-timer/zarowka-6v-15-15w-bax15d-gluewo-niemcy?from=listing
U mnie w stacyjce tez jest jeden konektor wiecej tzn taki podwojny bolec pod jeden podpinam niebieski kabel zlutowany z zoltym a 2 jest wolny....ale wczesniej nie mialem problemu z tym przelacznikiem ani nic...naprawne dziwna jest ta sprawa mam juz dosc udreki z nim ale jescze bede probowal jutro dzialaz z tym...A powiedz mi ktore kable dokladnie odpowiadaj za to wylaczanie/odlaczenie zasilania ? Wiem ze jak sie wyjmie niebieski kabel co idzie od iskrownika i przylozy do dekla albo cylindra to powinien zgasnac gdyz sie masuje a u mnie raz zgasnie a raz nie trzeba kabel od swiecy sciagnac dopiero zgasnie...?


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nie_mientki - 31-08-2016 16:42:46

No i jeden bolec w stacyjce ma być podwójny, jeden przewód idzie na tył a drugi przez przełącznik zasila przód(długie lub krótkie).

Pamiętać trzeba jedynie o zasadzie że "stacyjka łączy na krzyż".
Czyli po przekątnej do podwójnego dajesz zasilanie z silnika.

A po przekątnej drugiego przewodu(gaszącego) dajesz masę.

I tyle. Wyjaśniłem chyba całą instalację elektryczną w trzech zdaniach.

Aha.

Sygnał.

Wpinasz z zasilaniem do stacyjki.

Dziękuję.


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 17:06:11

Ok, bede probowal jutro i sprawdzal co i jak , kupie nowa stacyjke, i nowe zarowki zobacze co to da...


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - Tomasso94 - 31-08-2016 17:38:26

w sklepie nie mów że chcesz do kadeta 6v mijania drogowe, tylko kup 12v, dwuwłóknową 21/5W, powiedz że jak pozycja i stop w samochodze :F do tyłu rurka 12v, minimum 10 - 15 watt


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 17:54:34

Z tylem nie powinno byc problemu bo rurka taka sama jest tylko ze 12v gorzej z przodem bo wydaje m isie ze mialem taka zarowke i mi nie pasowala ale kupie...


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - rafi555 - 31-08-2016 21:04:26

na 12v z przodu nie pasują i trzeba usunąć jeden bolec (spiłować)


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 21:05:54

Aha mowisz o bolcu na zarowce tak ? Spiluje sie go i jest ok?


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - rafi555 - 31-08-2016 21:22:22

tak i żarówka wejdzie


RE: Romet Kadet - za mocne świata i pali żarówki - nofack - 31-08-2016 22:11:51

O ksprobuje jutro i zobacze co to da.