Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
wymiana stopki centralnej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: wymiana stopki centralnej (/showthread.php?tid=41127)



wymiana stopki centralnej - symt - 02-08-2016 22:57:58

Witam
mam problem z wymianą stopki. Nie mogę wybić sworznia, na którym jest zawieszona. Czy był on wmontowany na stałe?


RE: wymiana stopki centralnej - Michał - 02-08-2016 23:21:23

Jesli chodzi o ogara 200 to nie,tam ta oś swobodnie wychodziła.Pewnie poprzedni mechanizator zapomniał o smarowaniu i ją zapiekło Wink


RE: wymiana stopki centralnej - joozek - 02-08-2016 23:22:24

Nie był wmontowany na stałe.
Po zdjęciu zawleczki powinien dać się wybić młotkiem metalowym z użyciem punktaka by go nie rozklepać na końcu. Najprawdopodobniej tak zardzewiał, że nie możesz go wybić. Psiknij kilka razy WD40 i zostaw na noc. Powinno pójść.
Smile


RE: wymiana stopki centralnej - Odrestaurator - 02-08-2016 23:27:50

W ekstremalnej wersji możesz go uciąć, i wtedy wybijać na samej ramie poziomo. U mnie tak robiłem z osią wahacza. Pyk i poszło lekko, a z nieuciętym nawalałem w to i nic.. Minus taki że trzeba kupić nowy wałek, nie wiem czy te są nowe w produkcji.


RE: wymiana stopki centralnej - symt - 03-08-2016 21:38:38

niestety, pukałem młotkiem i rozklepałem. Jeśli dobrze rozumiem, mam ściąć ten rozklepany kawałek i bić dalej punktakiem. Trochę jednak przeszkadza płaskownik od stopki - bez wybicia sworznia nie da rady jej zdjąć.


RE: wymiana stopki centralnej - Michał - 03-08-2016 21:48:27

Brzeszczotem tam nie da rady podejść i odciąć?


RE: wymiana stopki centralnej - symt - 05-08-2016 21:03:25

ściąłem tarczą, ale nie dało rady wybić bolca z rurki - tzn. wybiłem razem z rurką. która oderwała się od ramy. Trzeba znaleźć nową i wspawać.


RE: wymiana stopki centralnej - Odrestaurator - 06-08-2016 00:07:23

Pytanie jest takie, czy taki wałek idzie dokupić. Nigdy ich w sprzedaży nie widziałem (allegro np.) a mało kto używane sprzedaje, ciężko zawsze jest je wybić. W najgorszym przypadku będziesz musiał dorabiać.