Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? (/showthread.php?tid=41115)



Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 02-08-2016 00:02:46

Siema !

Chcę założyć dodatkowa stacyjkę na kluczyk ( tylko pozycja OFF i ON ). W ktore mieisce w instalacji dla odciecia zapłonu trzeba sie podłaczyć w zapłonie elektronicznym od Charta 210? Pozostałe funckcje pozostaną w lampie Smile


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Supryk - 02-08-2016 00:37:31

charta ma stacyjke, nie ma fnkcji w lampie. Lampa ma funkcje oswietlania drogi


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 02-08-2016 10:57:21

Byc może ale nie mam Charta Wink zakladam tylko zapłon od niego do Kadeta i z tego tez powodu nie wiem gdzie sie wpiać z ta stacyjka Smile


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Mechaniór - 02-08-2016 16:02:18

Hmm właśnie robiłem ostatnio coś takiego do komara i muszę budę zrobić. Tak czy siak zrobiłem tak że gdy wyjmuję kluczyk stacyjka jest zmasowana a gdy przekręcę stacyjka nie jest zmasowana. Na twoim miejscu poszukałbym kabelka w lampie który oryginalnie jest masowany i podłączyłbym go pod stacyjke. Troche namieszane jak w bigosie ale zrozumiesz Big Grin


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 02-08-2016 17:44:21

Dzieki Smile w kazdym razie znalazlem schemat i biały kabel wychodzacy z kostki od modułu jak jet zmasowany to odcina zapłon wiec tam tez trzeba wpiać stacyjke Wink


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Mechaniór - 02-08-2016 20:08:15

coś w ten deseń. Takie pytanko. Stacyjka w sensie taka od innego motocykla czy może samoróbka z zamka do drzwi ?


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 02-08-2016 21:55:33

Taka z allegro za 20zl zwykła uniwersalna. Lepsze to niz nic, wiadomo antywłam to to nie jest ale przynajmniej trzeba choc troche pokombinowac niz poprostu przekrecic wajhe na lampie Wink


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Mechaniór - 02-08-2016 23:01:21

No niestety. Trzeba przerobić na standardy miejskie


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 02-08-2016 23:09:30

Stacyjke chce ukryć gdzieś bez wiekszych ingerencji bo nie bede niszczyl pieknej maszyny. Jeszcze nie wiem gdzie ale cos wymyśle Smile


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Mechaniór - 02-08-2016 23:47:34

ja niestety mam mało miejsca i będę krył ją pod bakiem


RE: Stacyjka zapłonowa - upgrade - gdzie wstawic ? - Maciek_Krk - 03-08-2016 23:23:24

Tez myslalem o okolicach bak lub gdzies pod plastikowa pokrywa nad silnikiem. Zobaczymy bo jeszcze musze upchnac moduł i cewke od Charta Wink