Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[K] lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Archiwum ogłoszeń (/forumdisplay.php?fid=188)
+--- Wątek: [K] lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu (/showthread.php?tid=41098)



lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - hvil - 31-07-2016 23:30:11

Hej!
Poszukuję sznurów azbestowych, takich o grubych chropowatych niciach, jak kiedyś były, można je rozpleść na nitki idealne do uszczelnień wydechów starych motocykli, ew. same gotowe pojedyncze sznurki azbestowe, tym bardziej jakby ktoś posiadał, chętnie przyjmę drogą darowizny/wymiany/zakupu.

Moje zapasy się skończyły, a te nowe do kominków to szit.....
Będę wdzięczny za info i podzielenie się jak ktoś ma:-)


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - nie_mientki - 31-07-2016 23:53:38

Mam tego trochę. W środę do Markuszowa po południu byś chciał podjechać?


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - hvil - 01-08-2016 02:12:44

nie_mientki ja to teraz mam mały kociokwik z chorującą żoną i córciąSmile ale chętnie odbiorę sobie GLSem od CiebieSmile kiedy zechceszSmile I dawaj na PW jak Ci mogę się za to odwdzięczyć?

P.s. Twój temacik na Zimę już przeglądałeś wybrałeś coś?


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - nie_mientki - 01-08-2016 09:16:37

To jest tak że takim kocem była owinięta stara wędzarka do mięsa, i ten koc sobie stoi na dworze owinięty na beczce Big Grin

Miejscami już trochę porośnięty i zapleśniały, ale do wydechu do chyba bez większej różnicy, tym bardziej że szukasz pojedynczych nitek.

Ile tego potrzebujesz? Powiedzmy że ile taka nitka musi mieć?

A z moim tematem to tak powoli, zapoznajemy się z ofertą Big Grin


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - Stachu.G - 01-08-2016 12:21:02

Michał ty go masz w formie koca?

Piotrze, mam ale grube sznury, trochę zgrzane bo z odzysku ale tragedii nie ma Wink


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - nie_mientki - 01-08-2016 12:54:09

Tak, stary koc azbestowy. Genialny sposób na utrzymanie temperatury w wędzarce do mięsa(tym bardziej że przed świętami bywa sporo poniżej zera).


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - hvil - 01-08-2016 14:41:12

Do obu z was poszły PW. Nić taką jak ja miałem ze starego sznura azbestowego miała około 2 mm grubości idealna pod nakrętki, czy owinięcie nowych uszczelek z gównolinium do kolanka by porządnie trzymało. Nowe szury takie do kominków są z kosmicznie cieniutkich niteczek i paranoi można dostać to rozplatać i używać po 10 na raz minimuym by ten 1-2 mm mieć nitkę.


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - Stachu.G - 01-08-2016 22:02:05

hvil wyczyść skrzynkę, jutro podeślę foto.


RE: lub [P] Sznur Azbestowy - stary rodzaj uszczelnienia wydechu - hvil - 01-08-2016 22:25:53

Ok czyszczamSmile czekam na fotki