Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z silnikiem dezamet 023 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z silnikiem dezamet 023 (/showthread.php?tid=41022)



Problem z silnikiem dezamet 023 - Cinek10 - 25-07-2016 11:08:27

Witam! Kilka miesięcy temu zakupiłem silnik dezamet 023 za 350 zł. W opisie aukcji było napisane, że silnik po remoncie. Kupiłem go z zamiarem włożenia do motorynki, w której oryginalny silnik nie działał. Gdy jeździłem na tymże silniku miał bardzo mało mocy. Obecnie zakupiony silnik nie działa ( stał nie używany 2-3 miesiące). Gdy go rozebrałem brakowało klina wału, więc dałem nowy. Jednak silnik dalej nie działał, czasami tylko gdy brało się go na popych kilka razy pyrkał. Wyregulowałem zapłon, ale gdy dotknałem świecy nawet nie poczułem kopnięcia, więc zaizolowałem wszystkie kable przy połączeniach i od tego czasu jest iskra ale dalej nie daje znaku życia Sad Proszę pomóżcie


RE: Problem z silnikiem dezamet 023 - Odrestaurator - 25-07-2016 11:15:28

Coś z fajką, kondensator, ogólnie zapłon, koło magnesowe, zła regulacja, ja miałem taki problem jak były pierścienie pęknięte. Pykał tylko na popych i nic więcej. Kable z silnika wyjmij i zostaw tylko przewód W/N.


RE: Problem z silnikiem dezamet 023 - Cinek10 - 26-07-2016 20:58:58

Wymieniłem już kondensator, przerywacz i kabel WN a fajka jest 100% dobra, bo w innym romeciku działa. Iskry dalej nie ma. Prąd czuć tylko gdy dotyka się bezpośrednio kabla wn a gdy dołączy się fajkę i wsadzi np gwóźdź czuć zaledwie bardzo leciutkie mrowienie, gdy się dołączy świecę nie czuć nic


RE: Problem z silnikiem dezamet 023 - szymonpacholik@vp.pl - 26-07-2016 21:34:29

cewka zapłonowa pewno do wymiany


RE: Problem z silnikiem dezamet 023 - Cinek10 - 26-07-2016 22:27:17

Ale gdyby była cewka zepsuta to kabel wn kopałby prądem?