Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie (/showthread.php?tid=40800)



Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - OstryWagant - 09-07-2016 02:49:04

Witam ! Otóż mam pewien drobny problem w moim Romecie Wagancie. Otóż konus/stożek w moim suporcie podczas jazdy sam się dokręca powodując delikatnie wyczuwalny opór . Nie jest to coś co uniemożliwia jazdę lecz jest to zauważalne np. przy kręceniu korbą za pomocą ręki . Próbowałem nie zliczoną ilość rozkręcać i skręcać suport z powrotem , zwracając uwagę na dokręcenie kontry lecz i tak zawsze po pewnym czasie problem powraca . Jak mogę sobie poradzić z tym problemem ? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję ! Smile


RE: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - wnusiu94 - 09-07-2016 18:32:35

Korba nie jest krzywa? W jakim stanie są poszczególne elementy oraz łożyska?
Zdjęcia?


RE: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - OstryWagant - 09-07-2016 18:50:57

(09-07-2016 18:32:35)wnusiu94 napisał(a):  Korba nie jest krzywa? W jakim stanie są poszczególne elementy oraz łożyska?
Zdjęcia?

Na moje oko wszystkie elementy są w stanie dobrym . Oś prosta , miski nie wyjeżdżone tak samo łożyska . Korby nie brałem pod uwagę ... za chwilę ją sprawdzę ! Dodam że dokręca się konus od strony blatu ( prawy )


RE: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - OstryWagant - 09-07-2016 20:51:18

(09-07-2016 18:50:57)OstryWagant napisał(a):  [quote='wnusiu94' pid='495747' dateline='1468078355']
Korba nie jest krzywa? W jakim stanie są poszczególne elementy oraz łożyska?
Zdjęcia?

Hmmm po dogłębnym przeglądzie suportu zauważyłem że podkładka która oddziela osłonę stożka od nakrętki kontrującej ma wyrobiony ząb którym zahacza się o oś. Może być to powodem mojego problemu ?


RE: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - Wigrus - 09-07-2016 21:30:44

Jeżeli masz oryginalną, niekombinowaną korbę od Waganta, to powinno
to wyglądać tak. Konus od strony blatu nie ma żadnej nakrętki kontrującej.
Dokręcasz go do końca na maksa i nakładasz aluminiowy dekielek,
a siłę dokręcenia regulujesz od lewej strony i tam też jest podkładka i nakrętka
kontrująca.


RE: Dokręcający się stożek/konus w Wagancie - OstryWagant - 09-07-2016 22:17:31

(09-07-2016 21:30:44)Wigrus napisał(a):  Jeżeli masz oryginalną, niekombinowaną korbę od Waganta, to powinno
to wyglądać tak. Konus od strony blatu nie ma żadnej nakrętki kontrującej.
Dokręcasz go do końca na maksa i nakładasz aluminiowy dekielek,
a siłę dokręcenia regulujesz od lewej strony i tam też jest podkładka i nakrętka
kontrująca.

Czyli wygląda na to że mam na odwrót złożony suport !!! U mnie z lewej strony jest konus do końca z zespoloną osłonką a z prawej od blatu jest konus , osłonka , podkładka i nakrętka ... Zaraz to przekręcam !!! Big Grin