Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja wyrejestrowanego motoru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja wyrejestrowanego motoru (/showthread.php?tid=40605)



Rejestracja wyrejestrowanego motoru - pawel18 - 23-06-2016 15:58:58

Witam wszystkich bardzo Smile Mam w planach kupno motoru CZ 175 tylko jest jeden mały problem został on wyrejestrowany przez właściciela , ale posiada on do niego obcięty dowód rejestracyjny . I tu moje pytanie jest możliwość ponownej rejestracji tego motoru najbardziej zależy mi na białych tablicach ,po internecie przewija się pare tego typu tematów ale jedni twierdzą że się nie da go zarej. a drudzy odwrotnie Wink Proszę o pomoc i z góry dzięki Smile


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - bartosz1907 - 23-06-2016 16:13:05

jeżeli został wyrejestrowany przed 1997 to bez problemu...


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - 175mateusz - 23-06-2016 16:29:13

zależy gdzie. też mam wsk wyrejestrowane przed 1997 poszedłem zapytać do mojego wk i powiedzieli mi, że nie ma takiej możliwości jedynie można ponownie zarejestrować przyczepę. Oczywiście to nie prawda można zarejestrować na białe tablice jako pojazd unikatowy tylko nie każdy WK wie o takiej możliwości. Pytałem rzeczoznawcę to wystawienie takiej opinii dla WK o tym że to pojazd unikatowy kosztuje 200zł ale powinni bez tego zarejestrować. Poszukaj sobie na necie tematów o rejestracji jako unikat. Zależy może Twój WK komunikacji jest normalny i normalnie zarejestrują. Najlepiej do nich zadzwoń i zapytaj. Pozdrawiam


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - bartosz1907 - 23-06-2016 16:41:50

casem pomaga prośba o uzasadnienie odmowy rejestracji na piśmie :-) z pięknym podpisem osoby odmawiającej i oczywiście pieczątką :-)


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - pawel18 - 23-06-2016 16:42:39

Dzięki popytam dokładnie w WK Smile


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - Dawdzio - 23-06-2016 23:23:05

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=7713
Wszystko wyjaśnione.


RE: Rejestracja wyrejestrowanego motoru - Semmao - 23-06-2016 23:27:07

Piwo dla Dawdzia, bo jako jedyny używa opcji SZUKAJ na forum, a temat obgadany jak dziewczyny z nowego kalendarza Pirelli Wink

Jeżeli wyrejestrowany, ale ciągłość umów i dowód są, najprostsza droga to UNIKAT, robisz opinię rzeczoznawcy o unikatowości za jakieś 150-200 zł i z tym jazda do WK i dalej normalna procedura, w dowodzie będzie jedynie wpis POJAZD UNIKATOWY.