Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kondesator Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Kondesator Romet (/showthread.php?tid=40431)



Kondesator Romet - damianklb - 10-06-2016 10:24:30

Witam. Kupiłem ostatnio kondesator do Rometa. I mocowanie jest troszkę przesunięte, i brakuje przez to przewodu do cewki. Moje pytanie brzmi. Czy przedłuża się przewód czy puszcza się o inaczej?? Może ktoś się już z tym spotkał. Pozdrawiam


RE: Kondesator Romet - LiSiC - 10-06-2016 10:50:01

Wiesz co, dużo osób mówi że dobrym pomysłem jest montaż kondensatora poza zapłonem w Romecie.
Ja w starym silniku tak miałem bo miałem kondensator ze Syreny, nie powiem ci o różnicach bo silnik był w opłakanym stanie i w ogóle na nim nie jeździłem.

PS: Polecam kondensatory z epoki, czasem są nieużywane z epoki na allegro, firmy Unitra.


RE: Kondesator Romet - damianklb - 10-06-2016 10:59:08

A kabel można normalnie przedłużyć?? Nie wpłynie to na iskrę??


RE: Kondesator Romet - LiSiC - 10-06-2016 11:04:58

Tego nie robiłem, ale lutowałem nowe kable do cewek i wszystko działało.
Możesz spróbować pod ryzykiem, że nowy kondensator będziesz musiał kupić.
Tylko jak już będziesz coś takiego robił to pamiętaj że lutowanie jest lepsze niż łączenie na konektory. Konektory dają większy opór, więc z teoretycznego punktu widzenia może to wpłynąć na iskrę.


RE: Kondesator Romet - Rafku - 10-06-2016 13:19:05

http://allegro.pl/kondensator-romet-komar-motorynka-pony-ogar-kadet-i6254049317.html

Wspolczesne kondensatory maja to do siebie, ze tego kabelka nie idzie poprowadzic jak w fabryce - kabelek jest za krotki.

Ja mialem poprowadzony pod przerywaczem i bylo to co prawda ryzykowne, ale nigdy nie mialem przypadku zeby nawet izolacja od kabelka byla przetarta od czopu walu.

Jakis czas temu zamowilem kondensator przy okazji kupna cewki zaplonowej

Z aukcji wyzej (uroki pisania z telefonu)

Przyszedl calkiem inny, nizszy, z dluzszym kabelkiem i nie taki badziew, ktory moze byc zepsuty od poczatku, a te kondensatory maja to do siebie.

Uwazam, ze przedluzenie kabelka moze zle wplynac na iskre


RE: Kondesator Romet - damianklb - 10-06-2016 14:09:12

Ok dziękuję za poradę, przedłużyłem dziś i działa narazie Smile