Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jak odkręcic męmbrane - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: jak odkręcic męmbrane (/showthread.php?tid=40352)



jak odkręcic męmbrane - Seba79 - 02-06-2016 17:00:28

normalnie to wystarczy wziąsc [/color]14 zablokowac i odkręcic ale tego to niewiem jak zdemontowac (zalącznik) chce to zdjąc poniewaz potrzebuje sie dostac do automatu


RE: jak odkręcic męmbrane - adam50t1 - 02-06-2016 17:46:58

Co blink. Jaką membranę, o co chodzi.


RE: jak odkręcic męmbrane - sRomet - 02-06-2016 18:05:15

Raczej o koło magnetyczne ci chodzi. Bierzerz stożkową 14 ,zablokowywujesz śróbokrętem koło magnetyczne i odkręcasz nakrędkę. Gdy ją odkręcisz odręcasz ściągaczem koło magnetyczne lub gdy nie masz ściągacza wyciągasz je ręką i pod kątem delikarnie w nie pukasz młotkiem. Gdy ściągnież magneta uważaj żebyś nie zgubił klina.
To tyle Big Grin


RE: jak odkręcic męmbrane - Odrestaurator - 02-06-2016 18:05:26

Profesjonalnie, to jest do tego zacisk, ale zakładam, że takiego nie masz, więc opcje są dwie:
-przytrzymujesz koło magnesowe (twoją męmbrane") rękami, najlepiej w niech jedna osoba odkręca a druga przytrzymuje,
- druga opcja to wciśnięcie gdzieś tam śrubokręta, niebezpieczne, grozi uszkodzeniem magneta.

Dalej musisz się wspomóc ściągaczem do magneta. Wkręcasz go w koło i kręcąc śrubą ono wychodzi.

I nie "męmbrana" (jak już to membrana) tylko koło magnesowe/magneto.


RE: jak odkręcic męmbrane - kubu355 - 02-06-2016 18:13:50

Czternastką on nic tutaj nie zdziała, ktoś wziął nakręcił nakrętkę najprawdopodobniej na klucz 17 i zaklepał młotkiem.
Żeby to odkręcić trzeba też użyć młotka i płaskiego śrubokrętu.


RE: jak odkręcic męmbrane - Rafku - 02-06-2016 19:51:14

Dokładnie, tutaj jak wół widać nakrętkę na klucz 17, sam miałem wał gdzie była taka nakrętka...


Nasada tam raczej nie wejdzie, ja bym próbował płaskim kluczem (jego końcówką, wypustkami) chwycić nakrętkę i może by poszło...

Ale jak ty na koło magnesowe piszesz 'męmbrana' to polecam tego w ogóle nie dotykać Facepalm2


RE: jak odkręcic męmbrane - Odrestaurator - 02-06-2016 20:02:47

Możesz jeszcze dobrym płaskim śrubokrętem zahaczyć o kant nakrętki i uderzać w niego młotkiem. Tylko wtedy najprawdopodobniej pokrzywisz wał.


RE: jak odkręcic męmbrane - Seba79 - 02-06-2016 20:11:23

przepraszam za błędy ale jestem dyslektykiem i nie jestem zbyt dobry z j.polskiego
a i sory za ''membrane''


RE: jak odkręcic męmbrane - KeiSangi - 02-06-2016 21:16:08

tylko ściągaczem do magnet bo inaczej popsujesz membranę.


musiałem


RE: jak odkręcic męmbrane - nie_mientki - 03-06-2016 09:21:59

(02-06-2016 20:11:23)Seba79 napisał(a):  przepraszam za błędy ale jestem dyslektykiem i nie jestem zbyt dobry z j.polskiego
a i sory za ''membrane''

A ja jestem brzydki. Tym niemniej nie zmuszam ludzi do oglądania mnie.
Przeglądarki podkreślają błędy. Do tego wystarczy pooddzielać zdania kropkami, pozaczynać je wielką literą, zdania złożone porozdzielać przecinkami i pufff-mamy ładny post.