Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak założyć prawą pokrywę silnika? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Jak założyć prawą pokrywę silnika? (/showthread.php?tid=4034)



Jak założyć prawą pokrywę silnika? - kamiilekag - 29-03-2012 15:36:26

Witam .Smile Tak jak w temacie, jak założyć prawą pokrywę silnika? : o Bo jak zakładam, to sprzęgło minimalnie mi się przekręci i już nie mogę założyć. -.- Ma ktoś jakiś patent na to ? :> Z góry dzięki Smile


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - Tomasso94 - 29-03-2012 15:56:11

A to jaki to silnik i sprzęt to mam sobie wyczarować rozumiem? Sorry, szklana kula zaparowała i nic nie widze...


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - pijak_pospoilty - 29-03-2012 15:58:58

ma napisane romet pony Tongue a wracając do tematu to nie bardzo wiem daj jakieś foty ;D


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - Tomasso94 - 29-03-2012 16:02:16

To skoro nie wiesz to po co się udzielasz? Po co Ci zdjęcia, sprzęgła nigdy nie widziałeś? Poza tym mało mnie interesuje co ma wpisane w profilu, wszystkie niezbędne informacje mają być w temacie.


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - pijak_pospoilty - 29-03-2012 16:11:27

nie denerwuj sie ! jeszcze mi nigdy się tak nie zdarzyło zeby dekiel nie chciał wejsc na swoje miejsce ! a zawleczki ci nie wystają za daleko ? popychacz dobrze załozyłeś ?


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - nie_mientki - 29-03-2012 16:22:07

Silnik składasz normalnie czy na leżącym motorku?


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - kamiilekag - 29-03-2012 16:25:13

Cytat: Chodzi Ci o to że popychacz sprzęgła nie trafia na swoje miejsce?

zgadza sie. Smile i jak zakładam pokrywę to sprzęgło lekko się obróci i nie założę. -.- chyba, że mam dokręcać na chama ? hmm

i jest to romet pony m-2 dezamet 023 Wink
silnik jest wykręcony z ramy i leży on na boku Smile


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - Przemek - 29-03-2012 16:31:37

No to jak ty chcesz to zalozyc? Chyba logiczne ,ze jak lezy na boku to popychacz wypadnie...


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - kamiilekag - 29-03-2012 16:37:39

no dobra, to postawie go prosto, ale wtedy sprzęgło lekko mi się przekręci i nie dojdzie maksymalnie.. :/ to ma jakieś znaczenie ? samo się ułoży przy jeździe ? chodzi mi o to czy sprzęgło wejdzie w tą zębatkę.. Smile


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - Przemek - 29-03-2012 16:40:48

Jaka zebatke? Ty to w ogole skreciles?
Jak ci chodzi o tryb na koszu sprzeglowym a tym duzym kolem zebatym to to sie samo ulozy.


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - kamiilekag - 29-03-2012 16:43:45

taka mała zębatka jest w koszu sprzęgła.. i w nią wchodzi sprężyna a na sprężynę sprzęgło, i jak zakładam pokrywę to lekko się obróci sprzęgło i już nie wejdzie na tą zębatkę.. :/ i teraz nie wiem, czy to samo wejdzie w czasie jazdy czy jest na to jakiś patent..
aaaaaa, no i o to mi chodziło, dzięki wielkie . Wink daje pomógł Big Grin


RE: Jak założyć prawą pokrywę silnika? - pijak_pospoilty - 29-03-2012 22:38:26

to jest zbierak xDTongue wez to jeszcze raz opisz bo nic z tego nie rozumiem ;/ ? Tongue