Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dokumenty mam ale co wybrać ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Dokumenty mam ale co wybrać ? (/showthread.php?tid=40137)



Dokumenty mam ale co wybrać ? - zenko112 - 16-05-2016 21:58:26

Witam,
Mam komarka którego mój ojciec kupił od swojej firmy - państwowej w 1984 r. Mam fakture na tego komarka. Komar pamiętam miał jeszcze białą tablicę o nr. SHE ... ( komar był kupiony od firmy z Górnego Śląska). Dowodu rej. nie moge znaleźć. Problem jest w tym , że moj ojciec zmarł w 1999.
Jak zarejestrować tego Komara ?
Z ojcem umowy nie spisze .W sądzie w postępowaniu spadkowym nie uwzględniono komara. Czyj teraz jest ten komar ? Firma już dawno nie istnieje. M
Może przerobić tą fakturę ? może napisać umowe wsteczną z 1999 r z ojcem - hm ale kto ją podpisze ?

nie mam pomysłu

co radzicie ? może rzeczoznawca ?


RE: Dokumenty mam ale co wybrać ? - Semmao - 16-05-2016 22:24:49

Szczerze to najlepiej "spisać" umowę darowizny z ok 1999r jeżeli motorower dalej widnieje w rejestrze to nie będzie problemu z przywróceniem.

Rzeczoznawca nic nie da, bo do rejestracji na zabytek i tak potrzebne jest poświadczenie własności.

Bez umowy nic nie przejdzie.


RE: Dokumenty mam ale co wybrać ? - MZtkowicz - 17-05-2016 00:40:19

Jeśli firma istnieje to idź do niej i niech Ci dadzą potwierdzoną fakturę zakupu
motoroweru przez Twojego tatę. Na tej podstawie będziesz miał już prawo własności a później przeniesiesz je tylko na siebie jeśli zstępni się go zrzekną.
Jeśli firmy już nie ma to szukaj następcy prawnego firmy lub odnajdź archiwum tej firmy.

Mój szwagier tak zarejestrował ciągnik który kupił mój teść i nie zdążył go przed tragiczną śmiercią zarejestrować.