Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak (/showthread.php?tid=40135)

Strony: 1 2


Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 16-05-2016 20:24:53

Czy ktoś jest w stanie mi podać czy jest gdzieś jakiś zapis w jakiejś instrukcji lub innej książce że tabliczki znamionowe były montowane do któregoś roku a potem tylko identyfikacja na podstawie numeru ramy.


Na przeglądzie diagnosta nie zrobił przeglądu tłumacząc że zgodnie z ustawą każdy pojazd ma mieć nr identyfikacyjny i tabliczkę znamionową. Mój 50T1 z 78 nie ma tabliczki i nigdy nie miał. Ostatecznie będę jechał na inną stację ale spotkał się już kiedyś z taką sytuacją???????


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 16-05-2016 20:35:15

Gość mi sam proponował ścieżkę z tabliczką zastępczą ale po co jaj jej tam nie było od nowości dlatego szukam jakiś informacji w literaturze

Czy ktoś na forum ma w 50T1 tabliczkę znamionową???? mogę zobaczyć jej zdjęcie i miejsce montażu????


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - bartosz1907 - 16-05-2016 20:50:45

jeżeli pojazd był cały czas zarejestrowany to diagnosta powinien wskazać przepis obowiązujący w roku produkcji pojazdu, że pojazd ma obowiązkowo być wyposażony w tabliczkę znamionową. Jeżeli takiego przepisu nie zna/ nie poda ma podbić przegląd i już...


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Szatek - 16-05-2016 21:10:14

W trakcie 1976-tego roku w 50-T-1 przestano montować tabliczki znamionowe. Nie wiem czy istnieje taki zapis, wiem to z własnych obserwacji. Były montowane na prawym, górnym uchwycie ramy do silnika. Tak wyglądają:



Jeśli pojazd nie miał fabrycznie tabliczki znamionowej, to jej mieć nie musi (tak samo np. ze światłem stopu). Najprościej będzie jechać na inną stację diagnostyczną.

W 50-T-1 jest ten problem, że raz nabijali rocznik na ramie, a raz nie. W przypadku braku wybitego rocznika i tabliczki znamionowej, nie można jednoznacznie ustalić roku produkcji.


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 16-05-2016 21:14:50

Ok też tak uważam tylko czy ktoś jest mi w stanie pokazać to gdzieś w ustawie Prawo o ruchu drogowym na który punkt się powołać???


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Tomasso94 - 16-05-2016 21:17:04

To juz problem diagnosty żeby znalazł takie informacje Big Grin Tabliczki, jesli nie było oryginalnie to nie jest wymagana.


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 16-05-2016 21:19:51

Zgadzam się z Tobą w pełni ale chciał bym jutro odwiedzić jeszcze raz tego diagnostę i udowodnić mu że niestety musi się doszkolić stąd szukam przepisu


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - bartosz1907 - 16-05-2016 21:34:11

błąd, to diagnosta powinien ci udowodnić że postępuje zgodnie z prawem, jeśli tego zażądasz nawet na piśmie. Ty nie musisz nic udawadniać...


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Blusik - 16-05-2016 21:35:34

To spytaj sie go czy stop tez musisz mieć kierunkowskazy itp a jak powie, że nie to tabliczki też nie bo nie było w oryginale tak jak wyżej wymienionych

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Semmao - 16-05-2016 22:06:46

Jedź na inną stację. Ja też tak miałem z Ogarem 200, pojechałem na następną, bo diagnosta był debilem i mi od razu zrobili. Wink

Nie ma przepisu. Nie znajdziesz.


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - JGNZM - 16-05-2016 23:13:06

Nie ma czegoś takiego, że musi być tabliczka znamionowa. U mnie na przeglądzie nawet ani Ogara ani Charta nie odpalałem. Ale za każdym razem diagnosta pytał się, czy była tutaj tabliczka czy nie. Pan już swoje przepracował i sądzę, że zna się i nie czepiał tego Big Grin Pewnie trafiłeś na idiotę, który nie ma pojęcia o tym...


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 16-05-2016 23:46:31

Ok Panowie jutro drugie podejście dam znać z jakim efektem trzymajcie kciuki za logikę w myśleniu diagnosty Smile


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Blusik - 17-05-2016 01:15:13

A z ciekawości diagnosta młody czy starzy ile byś mu dął lat bo młodzi chcą się wykazać nie przegadasz mu on wie lepiej.

Jak ja robiłem podjechałem na stacje zobaczył tylko numer ramy spytaj się czy wszystko działa i tyle


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - T_NIK - 17-05-2016 09:08:21

No własnie wiek diagnosty szacował bym na 56 lat stad moje zaskoczenie


RE: Tabliczka znamionowa lub raczej jej brak - Semmao - 17-05-2016 11:00:31

Bywają i tacy, mój też był stary, który chciał tabliczkę. Smile