Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Jubilat 2 "Jubiś" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Jubilat 2 "Jubiś" (/showthread.php?tid=40017)



Romet Jubilat 2 "Jubiś" - BorucGT - 05-05-2016 12:38:30

Romecik Jubilat 2
Rower służy mi do dojazdów do szkoły i ogólnie to przemieszczania się po mieście.
Nie jest idealny ale jeździ.
Jaki był oryginalny tego nikt nie wie. Na początku mojego użytkowania był czerwony, ale rama pękła i poszła na żyletki.
Zastąpiła ją zółta rama. Romecik w pełni przygotowany do jazdy.

Z tuningów to
-Zaspawana zębatka (zblokowany napęd, pedały krecą się z kołem)
- Wywalenie tylnego błotnika bo był pekniety.
-Wywalenie osłony na łańcuch, dla mnie nie potrzebny element poresztą kolor nie pasował do roweru.
-Spawanie ramy na składaniu i przy tylnych wiedełkach bo fabryka się nie popisała i widełki były źle pospawane.

Na starej ramie.




Tutaj prace nad nowa rama





I po złożeniu



Strona roweru


RE: Romet Jubilat 2 "Jubiś" - BorucGT - 11-07-2016 15:42:34

Dziś wpadł dzwonek pomalowany na żółto, wiem jest to profanacja tego roweru i zaraz ktoś powie że tylko psuje rower,zgadzam się z tym ale nie ukrywajmy Jubilat to nie huragan, sokół. Tylko bardzo popularny rower który często lezy na złomie więc według mnie nawet taka emerytura jest lepsza niż wywalenie go na złom, ma robić tylko jako wół roboczy do przejazdów między punktem A a B.




RE: Romet Jubilat 2 "Jubiś" - merek5 - 11-07-2016 17:27:15

Taki zwykły ale fajny. Dołożyłbyś mu tylny błotnik bo dziwnie wygląda.


RE: Romet Jubilat 2 "Jubiś" - wnusiu94 - 12-07-2016 03:45:15

Profanacją to jest linka i pancerz przedniego hamulca. Jeszcze krótszych się nie dało?


RE: Romet Jubilat 2 "Jubiś" - BorucGT - 12-07-2016 21:01:22

Linka to akurat wzięta z jakiegoś jubilata leżącego na złomie. Poresztą przedni hamulec jest tylko żeby mandatu nie dostać i tak go nigdy nie używam.

Głownym celem było złożenie czegoś w miarę niskim kosztem.
Nie ukrywam że niektóre części są zupełnie dziwne np. korby od jakiegoś 26" przez co są dłuższe.

A co do wachlarza z tyłu chyba faktycznie go założę leży gdzieś w garażu.


RE: Romet Jubilat 2 "Jubiś" - BorucGT - 15-07-2016 15:35:24

Mam taki syf w garażu że wachlarza jeszcze nie znalazłem, ale podsyłam film z udziałem Jubilata