Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorowerzystka i cińcik xD - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Motorowerzystka i cińcik xD (/showthread.php?tid=39713)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 02-10-2018 20:49:11

Przyszedł "nowy" tłumik od Dawdzio, okazało się że ktoś sobie obciął końcówkę -pewnie w celu tuningu :F na wolnych obrotach chodził jako tako ̶p̶i̶e̶r̶d̶z̶ą̶c̶ dudniąc "basowo", ale w czasie jazdy ryczał niemiłosiernie loo O wyjechaniu tak na miasto mogłam zapomnieć. Na filmiku tego nie słychać:





Postanowiłam coś z tym zrobić, a mianowicie poszukać starego dziurawego tłumika, który końcówkę posiadał. Znalazłam i ją obcięłam krejzi Potem nałożyłam ją na tłumik - okazało się że jest większa, może to i dobrze :F wlazła, dobiłam młotkiem, wkręciłam wkręta, zalepiłam poxiliną dookoła by przedmuchów nie było i pomalowałam na czarno. No i git, teraz chodzi o wiele ciszej.





Może nie wygląda, ale ważne że działa Tongue

Potem zabrałam się za ustawienie zaworów, bo coś ostatnio żeby go odpalić musiałam się nieźle nogą nakopać :F Górny zawór ustawiony na 0,06 mm, a dolny na 0,08. Dolny to w ogóle był zakręcony na maksa blink nie mogłam wsadzić listka szczelinomierza 0,08... Ale po ustawieniu od jednego kopa już odpala Big Grin


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Texas Ranger - 02-10-2018 20:52:45

Widać fachową robotę, brawo!


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Dawdzio - 03-10-2018 20:46:01

Ile ty masz jeszcze tej poxiliny? Jakiś wujek w zarządzie fabryki czy co? Big Grin


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 03-10-2018 21:07:38

Dawdzio napisał(a):Ile ty masz jeszcze tej poxiliny?
Właśnie mi się skończyła Undecided Muszę uzupełnić zapasy :F


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - seler1500 - 03-10-2018 21:54:13

Polecam opakowanie 250g :F


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 07-10-2018 16:59:32

Dziś przy niedzieli, postanowiłam pojechać na herbatę do koleżanki mieszkającej w lesie :F Wszystko ładnie pięknie, do czasu gdy miałam wracać... Kopię, kopię, kopię... Kopię i kopię i ko... I nic blink już mam wizję jak pcham go do domu 12 km... loo Do tego kopniak nie stawiał prawie żadnego oporu, no pięknie kompresji brak... Pożyczam klucz i dokręcam nakrętki szpilek - miały luz. I znów kopię - coś załapuje, ale nie do końca... Nie poddaję się, w końcu odpalił! Dodaję gazu, ryyyczyyyy (tak jakby był bez tłumika, chociaż tłumik był na swoim miejscu). Ale nie gaśnie - na szczęście. Szybko zakładam kask i w drogę - bo jeszcze się rozmyśli i zgaśnie :F Jadę, prędkość maksymalna - 60 km/h i dalej nie, chociaż manetka do końca odkręcona i czwarty bieg... Jakoś dotoczyłam się do domu. Chyba trzeba będzie zobaczyć co mu w silniku piszczy Tongue Nagrałam filmik jaki dźwięk występuje przy "kopaniu" a raczej machaniu ręką, bo tak lekko. Przypomina mi syk pompki przy pompowaniu, znaczy się to pewnie nieszczelność...?






RE: Motorowerzystka i cińcik xD - seler1500 - 07-10-2018 17:16:28

Sprawdź uszczelkę głowicy


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - gabriel0 - 07-10-2018 18:44:04

Zaczynając od przypadków normalnych jak uszczelka głowicy, podparte zawory, na przypadkach ekstremalnych - przetopiony tłok, pęknięta głowica kończąc.
Trzeba namierzyć syczenie. Jedyne co mi przychodzi na myśl to utopić w stawie po gaźnik i kopnąć huehue


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 10-10-2018 21:09:26

Uszczelki są, można wymieniać. Jak po wymianie dalej będzie syczeć to wtedy będę się martwić :F



Tak w ogóle, dopiero niedawno dowiedziałam się do czego służy ten złoty pierścień... Uszczelka tłumika (kolanko - cylinder), no kto by pomyślał xD


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 15-10-2018 19:50:43

Po zdjęciu głowicy zobaczyłam to, trochę zmęczona ta uszczelka...



A po zdjęciu cylindra ujrzałam to wtf




RE: Motorowerzystka i cińcik xD - seler1500 - 15-10-2018 20:07:54

Łooo, z grubej rury Big Grin
Smarowanie jakby ciut niewystarczające, ciekawe dlaczego best


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 15-10-2018 20:25:52

seler1500 napisał(a):Smarowanie jakby ciut niewystarczające, ciekawe dlaczego best
Yhym, teraz wiadomo czemu mi po jakimś czasie magicznie olej znikał gdy patrzyłam przez kontrolne okienko i musiałam co jakiś czas dolewać Undecided A, szpilki jednej nie ma ponieważ wykręciła się razem z nakrętką, która chyba została do niej przyspawana loo W imadle to mi się szpilka zaczęła obracać, a nakrętka ani drgnęła blink


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - stqc - 15-10-2018 23:15:06

Na zdjeciu nie ma bo może zdjełaś ale pamiętaj o tulejce na szpilce przez która jest dostarczane ciśnienie oleju ono też odgrywa ważna role w smarowaniu :F Bo jak tutaj widać jest ono jakieś zagubione


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 15-10-2018 23:19:41

Dzie? Tulejki były dwie (tylko dwie powinny być? Już zapomniałam ile zakładałam w 72 :F ) założone na przeciwległych szpilkach na ukos, ale zostały w cylindrze - widać je na pierwszym zdjęciu.


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - stqc - 16-10-2018 00:06:21

i jeszcze jest jedna tam gdzie nie masz szpilki jest ona najważniejsza, tak jak wspomniałem tamtędy jest prowadzony film olejowy. Nawet wycięcie w uszczelce jest większe bo wchodzi w niego tulejka z oringiem uszczelniającym. Jest taki piękny schemat silnika FMB i wszystkiego co w nim powinno być.


Mowa o tulejce numer 16 i uszczelnieniu nr. 4