Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorowerzystka i cińcik xD - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Motorowerzystka i cińcik xD (/showthread.php?tid=39713)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 28-04-2018 21:53:17

Silnik złożony, chciałam dziś go odpalić po raz pierwszy ale poległam przy instalacji elektrycznej... Jakaś masakra z nią, poplątana, poklejona, koszmar. Żałuję, że jak go rozbierałam to nie zrobiłam zdjęć, gdzie co było przypięte Facepalm2 Proszę o pomoc albo jakieś schematy bo szukam, szukam i znaleźć nic sensownego nie mogę Huh Oto zdjęcia:

To kable wychodzące z pokrywy zapłonu, od lewej to żółty, biały, niebiesko-biały, czerwono-czarny i zielony.



Instalacja jest od Yankee i wygląda tak, wszystko podłączyłam:






A tu kable, które zostały nie podłączone do niczego:




I ogólny wygląd...



Czy muszę mieć akumulator do odpalenia?


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - stqc - 29-04-2018 00:06:26

Nie musisz. Poszukaj schematu i podłącz to wszystko tylko dla zapłonu. Zasada ta sama jak w czarcie. Apropo tego silnika to nie składaj go na silikon najważniejsze aby nie robić tego pod cylindrem bo kanał olejowy może się zatkać. Pokrywę sprzęgła tez moe warto nadmiar silikonu może zatkać smoka


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Odrestaurator - 29-04-2018 00:44:30

Łap schemat:



To jest schemat co prawda z quada, ale zasada podłączenia żeby była tylko iskra jest taka sama.
Proponuję odpiąć resztą elektryki i zrobić samą iskrę, a jeśli jej wciąż nie będzie, to trzeba by sprawdzić kable, potem już tylko pozostaje świeca/fajka/kabel wn/cewka/moduł/ew. cały zapłon do wymiany.
Ogólnie z tego co widzę to masę na cewce masz raczej w słabym stanie, najlepiej ją podpiąć osobnym kablem i sprawdzić wszystkie połączenia bo mogły zardzewieć/zaśniedzieć, poluzować się itd.


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Odrestaurator - 29-04-2018 02:05:58

A i z tego co teraz zauważyłem jeszcze to nie podpięłaś potrzebnych kabli - ten żółto-czarny to do cewki z modułu, czarno - biały to gaszenie, go na razie nie potrzebujesz, a zielony to masa którą musisz podpiąć.


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 29-04-2018 09:06:04

Bo jest tak, instalacja jest z Yankee (pod silnik router) a silnik z Ogara 900 (zumico), ale dzięki za odpowiedzi, będę kombinować ok


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 13-05-2018 11:09:02

Znalazłam jeszcze jeden schemat i teraz powinno pójść jak po maśle :F




RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 17-05-2018 09:27:59

To tak, silnik na krzesełku, chciałam odpalić go kopką przy pomocy ręki (o ja naiwna :F ), nie ma szans. Muszę zamontować silnik w ramie i spróbować normalnie kopnąć nogą Big Grin


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 18-05-2018 15:58:12

On żyyyjeeee!! krejzi






RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 19-05-2018 13:00:30

Ta taśma jest tam tymczasowo, po prostu były tam przedmuchy. Ale ten dźwięk... Heart
To wybebeszony i skrócony tłumik od Simsona.






RE: Motorowerzystka i cińcik xD - rafi555 - 19-05-2018 13:08:13

Fajnie chodzi Smile.


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - seler1500 - 19-05-2018 13:40:57

Bierze olej? Dymi na szaro, chyba że to świeżo po założeniu.


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 19-05-2018 14:33:44

Tak, ledwo co założyłam.

Muszę dorobić uszczelkę pokrywki regulacji sprzęgła w prawej pokrywie silnika. Cieknie stamtąd olej... Undecided


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - stqc - 19-05-2018 16:24:01

Uszczelki to kup komplet, apropo uszczelek to najlepiej zawsze wymieniać jaka kolwiek która już zdejmiesz na głowicy bo tam jest ciśnienie oleju i często cieknie. Tak samo uszczelniacze zaworowe raz zdjęte są już do wymiany


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 19-05-2018 16:36:49

Miałam dwa komplety uszczelek i w żadnym nie było tej, dlatego dorobię. Jest na allegro, ale przesyłka 3x droższa niż ta uszczelka roll Dokładnie taka http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-sprzegla-fmb-hero-majestic-vogue-i5001371793.html


RE: Motorowerzystka i cińcik xD - Motorowerzystka - 24-05-2018 19:21:25

seler1500 napisał(a):Dymi na szaro
Przypomniałam sobie dlaczego tak, nie miałam czystej benzyny, a chciałam go odpalić. Jedyne paliwo jakie miałam to te z motorynki :F To pewnie od mieszanki. Chyba mu nie zaszkodzi? loo