Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rushrod CHART - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Rushrod CHART (/showthread.php?tid=39558)

Strony: 1 2


Rushrod CHART - jimijimbou - 25-03-2016 00:30:18

Cześć,
Wedle zaleceń, otwieram swój temat odbudowy Rometa Charta.
Chyba tu.
Powinno być.
Tak mi zalecił joozek.

Chart stoi na flakach, instalacja pocięta, jakiś silnik i parę rzeczy w reklamówce.
Generalnie zaczynam od ramy, dwóch kół, lagów, zawieszenia tylnego i kierownicy....
Ach, pierwsza rzecz, kierownica od góry (mocowanie samej kierownicy) zostały te mocowania wykonane z tekstolitu. Będę MUSIAŁ i chciał wymienić to na normalne. Główka ramy (łożyska) raczej płynnie chodzą, więc chyba nie będę wymieniał.
Nie wiem kiedy uda mi się zapodać foto, ale jakby to... ...Startowe zapodam. Smile

Pomagajcie proszę, zależy mi, żeby go uruchomić.
Tak, to będzie dodatkowy pojazd, bo mam i motocykl i motorower, ale właśnie takiego Polskiego CHARTA chciałbym mieć.
NA CHODZIE.
Musi mi zagadać i działać.
Będę potrzebował waszej forumowej pomocy.

Dzięki z góry.


RE: Rushrod CHART - joozek - 25-03-2016 02:32:51

Pierwsze koty za płoty Big Grin Teraz na spokojnie zrób trochę zdjęć i pokaż to co masz. Grupa posiadaczy Chartów jest tu liczna, mocna i pomocna.
Big Grin
Gratuluję zapału
romet2


RE: Rushrod CHART - jimijimbou - 26-03-2016 14:57:53

No okej, to zaczynam co się dzieje.

Mianowicie:
Trafiła się okazja kupna charta, w życiu nie miałem dwusuwa, ale szczerze mówiąc to jakieś moje wewnętrzne chęci.
Lubię sobie grzebać w garażu, czy to przy moto, czy to przy aucie, większość podstawowych narzędzi do działania mam.
No i jakąś tam skromną wiedzę z zakresu mechaniki i elektryki itd.

Historia:
Charta kupiłem, przywiozłem, udało mi się go odpalić ze strzykawki (sik w cylinder) czyli obstawiłem, że iskra jest, wał się obraca, mogę go zasprzęglić, wysprzęglić, skrzynka biegów raczej działa. Z tego co wiem, ostatnie 5-6 lat stał w szopie i takiego go wziąłem.
Zacząłem go powoli rozkładać, żeby zobaczyć co w trawie piszczy bo mam zamiar robić go od zera. Zależnie oczywiście od czasu i kosztów, ale jestem przygotowany na to, że parę złotych i kilka godzin tygodniowo trzeba będzie mu poświęcić. (W miarę możliwośći, bo wiadomo, praca dom itd.).

Na teraz:
Większość rzeczy już zdjąłem, stoi naga rama na kółkach z kilkoma jeszcze elementami, kierownicą, zresztą zaraz wrzucę tu foto poniżej.
Wiem, że na bank będę otwierał silnik, bo już widzę masę silikonu zamiast uszczelek, a wiem, że to groszowe sprawy. Gaźnik muszę kupić ponieważ jest złamany (jakkolwiek to brzmi, no, złą śrubkę poprzedni właściciel wkręcił i pękł i się ułamał), linki wiadomo, mocowanie kierownicy, plastik na akumulator i w ogole caly ten plastik ze środka bo ma poniszczone otwory (zamiast śrubek były wkręty do drewna), lampę tylną (brak), błotnik przedni, nie ma kierunkowskazów, manetki, rączki, przełączniki świateł i zapłonu, klamki etc bo doslownie nie ma co do czego łapać. Na kierownicy było mase taśmy, butaprenu i czego tam jeszcze żeby to się trzymało.
Nie ma lusterek, gumki od podpór zdemolowane, od kopki też. Nie ma gumki na dzwigni od biegów (nie wiem czy powinna być).
Instalacja ma masę jakichś przedłużek, wstawek, poskręcana na barana i klejona taśmą, więc całą praktycznie od zera będę robił. (Jest sprawna wtyka od silnika, regulatora napięcia i jakaś jeszcze). Sam regulator ma połamaną obudowę (wnioskuję, że to płaskie unitra to regulator albo i regulator i prostownik jednocześnie), układ zapłonowy też raczej będzie ok skoro zagadał na sekundę.

No nic, zaczynam temat, powiedziałem A, to muszę powiedzieć B i skończyć na Z czyli na końcu tej drogi wsiąść na niego, zapalić i pośmigać.

Na ten moment wygląda tak jak w załączniku. (Nie wiem jeszcze jak to wstawiać tak, żeby było w poście.) Smile



[attachment=11967]


RE: Rushrod CHART - stachu2011 - 26-03-2016 22:00:20

Witam kolegę Wink Widzę że szykuje się kolejny chart Big Grin Jeżeli potrzebujesz jakieś części to pisz do mnie mam sporo szpergałów, np. przełaczniki itp. Wink Powodzenia w odbudowie Smile


RE: Rushrod CHART - jimijimbou - 26-03-2016 22:50:09

Narazie święta więc nie bardzo coś jeszcze będę dłubał, może w tygodniu zasiądę w garażu.
Przełączniki to na pewno, tak jak i tylna lampa. Nawet dziś tak spojrzałem, ale nie ma ani na allegro ani w sklepach typu jackmotors czy gmoto. No ale, mam na codzien na czym jeździć więc aż tak się nie pali. Nie będę się przy nim pucował jakby miał iść do muzeum, ale chcę zrobić go dobrze ze wskazaniem na bardzo dobrze, żeby też sobie pośmigać dla czystej przyjemności. Smile


RE: Rushrod CHART - Stachu.G - 26-03-2016 23:18:29

Pokaż jak możesz więcej zdj. uchwytów kierownicy.


RE: Rushrod CHART - jimijimbou - 29-03-2016 20:30:15

(26-03-2016 23:18:29)Stachu.G napisał(a):  Pokaż jak możesz więcej zdj. uchwytów kierownicy.

Proszę, padam na mordkę po pracy i przycinaniu "drzewka" ale jakoś udało mi się cyknąć jak wstawiałem moto do garażu.

[attachment=12006]


RE: Rushrod CHART - komarinho - 29-03-2016 23:05:13

Matko loo Poprzedni właściciel to był jakiś druciarz. Na sam początek możesz wrzuć swój, ramę i boczki w piasek, jak i inne metalowe elementy. Potem walnąć to w podkład a na lakier może poczekać. Silnik zrobisz sobie na stole a w międzyczasie wszystkie braki skompletujesz. No i elementy typu zębatki, śrubki, mocowania (metalowe, ale nie aluminiowe) polecam ocynkować. I już masz fajną bazę do składania. Ramę i inne elementy pomalujesz sobie na czarno, bak i resztę kolorową jak uważasz. Powinno fajnie pójść Big Grin


RE: Rushrod CHART - jimijimbou - 01-04-2016 20:05:10

Dobra, możecie się ze mnie śmiać, rozkładałem przód w wolnej chwili i "wysypałem" łożyska główki ramy. Nawet mi nie wpadło do głowy, że to kulki a pierścionki są nabite na główkę i półkę...

Jest to gdzieś do kupienia czy muszę kupować 4mm kulki gdzieś? Bo na bank conajmniej połowy brakuje bo rozsypały się po garażu we wszystkie strony...


RE: Rushrod CHART - Quake96 - 01-04-2016 20:20:59

Typowe rowerowe wianki wystarczą Wink Zapłacisz może z 4zł za dwa.


RE: Rushrod CHART - fosa - 01-04-2016 21:56:52

(01-04-2016 20:20:59)Quake96 napisał(a):  Typowe rowerowe wianki wystarczą Wink Zapłacisz może z 4zł za dwa.

Typowe rowerowe wianki nie pasują do charta akurat..


RE: Rushrod CHART - Quake96 - 01-04-2016 21:57:42

A to przepraszam, myślałem, że skoro zawieszenie pasuje pod główkę Ogara to i wianki te same. Mój błąd :F


RE: Rushrod CHART - jimijimbou - 02-04-2016 20:20:01

A co pasuje? Właściwie to nie zarejestrowałem tam nic prócz kulek... :/ Żadnego pierścienia nośnego ani nic...


RE: Rushrod CHART - Stachu.G - 02-04-2016 22:55:13

Musisz dobrać jakieś wianki, kulki są nie praktyczne.
Powinieneś mieś miseczki w główce ramy i bieżnie na rurce sztycy.


RE: Rushrod CHART - fosa - 02-04-2016 23:06:40

podejrzewam, ze od simsona podejdą wianki do tego zawieszenia ale pewności nie mam. grosze kosztuje wiec nie ma co plakać Smile