Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Umowa K/S - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Umowa K/S (/showthread.php?tid=39545)



Umowa K/S - Emikel - 24-03-2016 00:18:06

Witam, czy ja jako nieletni mogę na siebie zapisać umowę K/S? Bo mam w planach kupić taką mz niby bez papiera ale babka nie pewna więc potem żeby nie było że ukradłem jak zapomni że mi sprzedała to by wypadało coś napisać. Mogę tak zrobić? NIe będzie potem jakichś problemów? Oczywiście zgodę rodziców mogę załatwić jak coś by było potrzebne. I czy taka umowa by mogła służyć w WK gdybym kupował coś z papierami czy urzędasy coś by odwaliły że na nieletniego napisane. Pewnie było 100 razy ale wolę zapytać, jak coś nie czytelnie to sry.
Z góry dzięki Wink


RE: Umowa K/S - Latos - 24-03-2016 00:46:40

Oczywiście, umowy możesz pisać na siebie, tylko musisz mieć podpis rodzica na umowie oraz chyba przy rejestracji w urzędzie z rodzicem musisz być, tyle Wink


RE: Umowa K/S - Quake96 - 24-03-2016 11:16:29

(24-03-2016 00:46:40)Latos napisał(a):  Oczywiście, umowy możesz pisać na siebie, tylko musisz mieć podpis rodzica na umowie oraz chyba przy rejestracji w urzędzie z rodzicem musisz być, tyle Wink

Na umowie upoważnienie rodzica. Najlepiej formułka w stylu "Zgadzam się na zakup pojazdu przez syna..." I tu podpis rodzica. A do rejestracji nie potrzeba Ci nikogo.


RE: Umowa K/S - Kanilox - 24-03-2016 11:36:56

Tak jak napisał przedmówca, umowa bez takiego dopisku i podpisu jest nie prawo mocna, znaczy tak jak by jej w ogóle nie było.


RE: Umowa K/S - Latos - 24-03-2016 12:27:31

W moim przypadku był sam podpis, oraz przy rejestracji pani w okienku odesłała mnie z kwitkiem, ponieważ rodzic coś tam musi potwierdzić.


RE: Umowa K/S - Quake96 - 24-03-2016 14:24:41

To dziwny masz Wydział Komunikacji. U mnie tylko pruła się o stare zdjęcie w paszporcie (bo legitymację wtedy gdzieś przesiałem :F ), ale o samą zgodę tylko zapytała, powiedziałem, że na odwrocie umowy wszystko jest i git.


RE: Umowa K/S - tipowg - 24-03-2016 15:25:45

W naszym kraju są jedne przepisy ale każdy WK zachowuje się jak osobne państwo