Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Ustawy (/forumdisplay.php?fid=100)
+--- Wątek: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? (/showthread.php?tid=39533)



Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Tomaszabc - 23-03-2016 14:06:18

Witam, dziś poszedłem do WK, wszystkie kwity ok poza jedną sprawą- pan w okienku przyczepił się, że potrzebne są zgody obojga rodziców bo umowa była zawarta z nieletnim.
Ja mam tylko zgodę matki.
Czy pan w WK chciał mnie zbyć czy to tak jest naprawdę?


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - simi81 - 23-03-2016 14:20:15

Oczywiście że musi być zgoda rodzica. Powinna wystarczyć zgoda jednego rodzica.


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Quake96 - 23-03-2016 15:22:44

Zaraz, ale Ty jesteś tym nieletnim? I Ty kupiłeś, dobrze rozumiem?

Przerabiałem to samo. Zgoda jednego rodzica wystarczy.


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Tomaszabc - 23-03-2016 16:02:56

A sorki no tak, zbyt chaotycznie napisałem.
Ja jestem pełnoletni. Sprzedający nie był pełnoletni.
Czyli pewnie urzędas chciał mnie zbyć i pozbyć się kłopotu który wychodzi poza schemat auto krajowe - auto sprowadzone.
Miałem włącznie 4 umowy począwszy od właściciela z dowodu, pewnie to go wystraszyło Smile


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Latos - 23-03-2016 19:38:50

Styka tylko podpis jednego z rodziców, u mnie był na zippa tylko mamy i nikt nic nie mówił Smile


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Tomaszabc - 23-03-2016 22:35:31

(23-03-2016 19:38:50)Latos napisał(a):  Styka tylko podpis jednego z rodziców, u mnie był na zippa tylko mamy i nikt nic nie mówił Smile

Urzędas chciał mnie zapewne zbyć tym zagraniem bo rejestracja go przerosła. Takie moje zdanie.
Za tydzień uderzę od nowa i nie pokaże oświadczenia rodzica, może nikt nie zapyta o to a jak zapyta to BAM!! i jest. Wtedy to już raczej nie będą pytać o drugiego rodzica Tongue


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Vladimir - 04-04-2016 21:49:10

Jak uda Ci się zarejestrować to kosmos. By nieletni zbył ruchomość musi być sąd.


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - bartosz1907 - 04-04-2016 22:00:39

chyba tak :-) młody nie ma prawa nic sprzedwawać - jego mieniem zarządzają rodzice lub sądowo ustanowieni zarządcy. Młody wziął kasę a rodzice zgłoszą sie po pojazd bo zgodnie z prawem umowa jest nieważna:-)


RE: Umowa kupna z nieletnim- pozwolenie jednego czy dwojga rodziców? - Tomaszabc - 06-04-2016 21:56:56

Zgodzę się z tym, jednak matka podpisała zgodę a ojca nie było i nawet nie wiedziałem, że trzeba obu.

Sprawa skończyła się tak, że poszedłem drugi raz tym razem do babki i nawet nie dałem jej pozwolenia matki a ona nie zapytała o to tylko zarejestrowała Tongue