Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Przeplatanie, centrowanie kół. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: [Ogar 200] Przeplatanie, centrowanie kół. (/showthread.php?tid=39348)



Przeplatanie, centrowanie kół. - MotorniczY - 08-03-2016 15:21:32

Witam mam pytanie odnośnie centrowania i przeplotu szprych. Aktualnie tylne koło trochę rzuca, więc byłem w sklepie rowerowym z zapytaniem o cenę tej usługi. Cena 70 zł jest adekwatna? Może lepiej spróbować zrobić to sam?


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - tipowg - 08-03-2016 15:48:04

Powiem z wlasnego doswiadczenia robiac to na 19 kolach.
Zaszprychowałem ale nie mogłem wcisnąć ostatniej szprychy. To rozszprychowałem i na nowo ale już za chiny ludowe nie chciało mi wyjść jak za pierwszym razem. Po 4 godzinach tak koło 1 w nocy rzuciłem to w diabły bo rano do pracy.
Ojciec pod moją nie obecność zaszprychował. Ufff.
Mi zostaje centrowanie jeszcze ale podsumuje to tak.
Jak masz cierpliwość możesz spróbować samemu.
Tak naprawdę w ostateczności ryzykujesz tylko tym że cię kur.... trafi a jak nie wyjdzie to najwyżej oddasz niech ktoś za kasę się męczy.
70 to sporo mogli by za 50 robić bo mają doświadczenie ale z tego co przerobiłem sam to pewnie na tą cenę bym nie patrzył i nie dłubał przy tym sam.

Cierpliwość to podstawa Wink


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - kokosek - 08-03-2016 16:17:47

Ja w Simsonie centrowalem i szprychowalem ogólnie nie udało mi. Się na ideał wiadomo ale nie czuje się tego podczas jazdy we dwie osoby szprychowanie samemu centrowalem ok 1 dzień zejdzie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - tipowg - 08-03-2016 16:31:27

Zawsze można spróbować samemu. W najgorszym wypadku skończy się oddaniem fachowcowi.
Ale nikt nie mówi że nie wyjdzie a wtedy człowiek zdobędzie nowe doświadczenie i czegoś się nauczy.


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - Kanilox - 08-03-2016 17:20:46

Wszystko to kwestia wprawy, pierwsze koło też robiłem 4 godziny, ale po 5 parze już się nawet nie myśli jak to złożyć, po prostu się składa i gotowe.
Ja za taką usługę biorę 60zł od koła i myślę że 70zł też jest uczciwą ceną szczególnie jak nie raz słyszę moich klientów jak pytali po serwisach motocyklowych to ceny od 100zł się zaczynają.


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - Zweitakter - 08-03-2016 17:51:48

Proponowałbym na poczatek potrenować na rowerowych, tylko nie od wigracza bo najczęściej NIE DA się zrobić z nich nic podobnego do koła.


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - bartosz1907 - 08-03-2016 17:55:12

nie no, drodzy koledzy, tak to można pompować cenę do 500 zł. Napisze tak: w Małopolsce ( Kraków Brzesko Bochnia Tarnów ) zaplecenie i wycentrowanie koła np do wsk to koszt ok 30- max 40 zł np. w sewisie secesja na al.powstańców wplk


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - tipowg - 09-03-2016 00:05:25

Ceny zalezne od regionu. Raz że są różne a dwa jak sie człowiek pyta o taką usługe co niektórzy się dziwią że ktoś chce to robić.


RE: Przeplatanie, centrowanie kół. - Rafku - 09-03-2016 00:14:25

Oddałem 2 zaplecione koła 17 cali do centrowania, i nie dałem nawet tyle, ile tobie wołają za jedno, więc negocjuj cenę, albo szukaj innego zakładu Wink