Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Komar Sport by pitus116 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Komar Sport by pitus116 (/showthread.php?tid=39248)

Strony: 1 2 3 4


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - MadMMz - 09-03-2016 23:41:15

Spoko.
Katalog części masz w pdf?


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 10-03-2016 21:59:11

Tak, katalog mam w pdf. Ale poluję na ładny oryginał.
Czy pręt tylnego hamulca jest całkowicie prosty po długości i czy pasuje od każdego innego Komara?
Czy ośka/szpilka wahacza jest w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczona? Czy może po odkręceniu nakrętki można ją wyciągnąć/wybić z wahacza i ramy?
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - MadMMz - 10-03-2016 22:40:24

W sobotę porównam ten pręt z prętem od ZZR 2320.
Jedyne co odkręcałem w tym sporcie to prawa osłona gaźnika.


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - joozek - 11-03-2016 00:15:48

(10-03-2016 21:59:11)pitus116 napisał(a):  Tak, katalog mam w pdf. Ale poluję na ładny oryginał.
Czy pręt tylnego hamulca jest całkowicie prosty po długości i czy pasuje od każdego innego Komara?
Czy ośka/szpilka wahacza jest w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczona? Czy może po odkręceniu nakrętki można ją wyciągnąć/wybić z wahacza i ramy?
Pozdrawiam
Piotrek

Pręt tylnego hamulca z tym rurkowym pedałem hamulca (modele 2330, 2361 i wczesne 2350), jest krótszy ok 3, 4 cm od późniejszego rozwiązania z pedałem tłoczonym z blachy np z 2350. Pręt od niego podegniesz w 2 miejscach i będzie dobrze Smile
Co do osi tylnego wahacza Confused często poruszany problem na forum. Zardzewiał razem z tulejami wewnętrznymi. Możesz pobawić się z WD40, ale szkoda czasu. Zrób miksturę; pół na pół ropy i benzyny. Nalej jej na noc do jakiegoś płaskiego pojemnika i wsadź ramę z tym wahaczem - by to namokło. Weź porządny młotek i raz z jednej, potem z drugiej strony - wcześniej odkręć obie nakrętki wahacza Big Grin Oś i tak jest do wyrzucenia. Nie bij od razy z jednej strony by wyszła, tylko po trochu z obu stron - by ją ruszyć.
Jak to nie pomoże to zostanie już tylko podgrzanie palnikiem - gaz propan butan Confused albo od razu tak zrób :F


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 11-03-2016 21:36:37

Czyli pręta będę musiał poszukać.
A o ośkę wahacza blacharz bardzo się bał Smile Dam mu zielone światło, niech się z nią rozprawi.
Czy dobrym pomysłem jest zakup nowej ośki razem z tulejami na alle...?
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - joozek - 12-03-2016 14:10:08

Nie kupując, zaoszczędzisz sobie stresu i niepotrzebnie wydanych pieniędzy Smile Od razu bierz ramę i wahacz i zasuwaj do znajomego tokarza - pasowanie osi na fi 0,5 mm
Moja sugestia, jeśli otwór w wahaczu jest wyrobiony to jego trzeba najpierw rozwiercić, a dopiero potem dorabiać oś i tuleje.
Materiał - nierdzewka i teflon


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 12-03-2016 19:06:44

Na szczęście w moim przypadku blacharz i tokarz to ta sama osoba Smile
Zrobiłem dziś małe zakupy. Mam już podnóżki kierowcy i parę innych drobiazgów.
Coś mi się wydaje, że za szybko skończę kompletowanie, a ten etap zabawy z zabytkami lubię najbardziej.
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 21-03-2016 21:46:38

Czy kierownica w Sporcie jest przykręcana do górnej półki poprzez 2 wysokie podkładki? Jeśli dobrze kojarzę, to tak jest w innych modelach Komara.
Nie mam nawet ,,kawałka'' prądów przy silniku. Co polecacie jako sprawdzony temat do bezawaryjnej jazdy: oryginał po remoncie, tajwańskie zestawy z all... czy zapłon CDI?
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 22-03-2016 00:34:10

Pytanie: jak przykręcić blachę pod siedzeniem w Sporcie? Otwory pasują, ale nie widzę żadnego gwintu w blaszanej podstawie siedzenia.
[attachment=11944]
[attachment=11945]
Mam jeszcze prośbę: czy ktoś mógłby wstawić fotkę górnej półki do Sporta?
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - joozek - 22-03-2016 22:40:59

Nawet na zdjęciu widać, że brakuje płaskownika gr ok 2 mm, który był zgrzany do blachy siedzenia. Powinny w nim byś nagwintowane otwory M6



Co do górnej półki - niestety nie mam oryginalnej, ale wydaje mi się, że niczym nie różniła się od 2350, ew tylko podstawkami pod cybantami kierownicy.


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 23-03-2016 22:34:55

Jak zwykle Józek dzięki za nieocenioną pomoc. Na szczęście blacha siedzenia ma widoczne miejsce po tym płaskowniku. I tak idzie do spawania, więc przy okazji przybędzie płaskownik.
Półka górna do Sporta stanowi jedną całość z cybantami do mocowania kierownicy, czy powinna był płaska, a cybanty dokładane od góry?
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - joozek - 23-03-2016 23:36:20

Ciągle nie wiemy jakiego Sporta składasz Smile zakładam, że z zawieszeniem wahaczy pchanych, więc i tą małą półką górną i obudową lampy z pvc. Tak to wygląda, półka płaska, cybanty i kierownica. No ta ostatnia w Sporcie jest krótka i płaska. Między półkę, a cybanty idą podkładki metalowe grubości ok 4, 5 mm z lekkim profilem stożkowym u góry, czyli pod cybanty.



Ja te co dorobiłem do swojego komara 2350, mowa o tych podkładkach, zrobiłem za wysokie 8 mm, tak mniejwięcej jak w Sztywniakach - skorupa lampy metalowa. Max powinny być 5, 6 mm.




RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 25-03-2016 13:53:10

Składam wersję Sporta, o jakiej mówisz Smile
Teraz już wiem, jakich podkładek szukać do kierownicy.
Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł wrzucić fotki z postępów prac.
Pozdrawiam
Piotrek


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - Suwmiarka - 29-03-2016 09:14:16

Nie wiem czy temat aktualny jeszcze, ale numery jak najbardziej pasują do 2350 (którego produkowali od 1970). Poza tym 2330 i 2350 na początku produkcji właściwie różniły się tylko silnikiem i tabliczką znamionową (nawet numeracja szła ta sama) więc może być problem z jednoznacznym określeniem. Co do części charakterystycznych to już pisali inni
Jak dla mnie to zwykły skłádak i na tym zdjęciu http://www.chlopcyrometowcy.pl/attachment.php?aid=11720 widać to najlepiej tzn. bak typu "Polo" (1973<) i lampa z 2330/2360 (>1972)


RE: Komar Sport? Prośba o identyfikację - pitus116 - 29-03-2016 21:39:34

Temat aktualny już tylko w zakresie ustalania prawidłowych części, jakie powinny być w Sporcie na '74 rok i prac remontowych. Od wystartowania tego tematu sporo się zmieniłoSmile
Pozdrawiam
Piotrek