Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wagant sragant 80' - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Wagant sragant 80' (/showthread.php?tid=39126)



Wagant sragant 80' - Paweł13 - 20-02-2016 20:40:15

Generalnie wagant to syf, pasat zresztą też bo to właściwie to samo.
Pasata kupiłem jakiś rok temu za stówkę tylko dlatego, że był w fajnym kolorze i w moim mieście. Generalnie nie jest to jakiś straszny rower ale jakoś tak wyszło, że śmigałem nim przez wakacje i zdążyło się posypać wszystko co możliwe.

No ale nie o nim w tym temacie mowa. Jakiś rok temu dostałem cynk, że u wujka w piwnicy zalega jakiś rower ale jakoś nie specjalnie miałem czas namówić tatę aby podjechać no i dopiero dwa dni temu pojechaliśmy po niego. Okazało się, że jest to wagant w universalu z 80r ogólnie śmieszny wynalazek bo ma dynamo nowego typu, starego typu klamki, przelotkę pod przednią przerzutkę, wąski bagaj i lampkę z chrom górą. Jakoś średnio mnie wzrusza ten rower ale przynajmniej pomarańczowy nie jest. Generalnie mam dużo gratów do tego strupa więc wsadzę co mam najlepsze i zobaczę jak się na tym jeździ.




RE: Wagant sragant 80' - Wigrus - 20-02-2016 21:24:18

Bardzo fajny Wagant, aż sam dostałem przypływu weny,
by złożyć swojego.

P.s. Na widok tego boksu piwnicznego można dostać ślinotoku,
pochwal się co tam takiego trzymasz!


RE: Wagant sragant 80' - wigry3gdynia - 20-02-2016 22:55:40

Post motywujący do roboty....także muszę ogarnąć swojego...jest po lekkich modywikacjach Waganto-Pasat..


RE: Wagant sragant 80' - Paweł13 - 21-02-2016 17:28:46

W piwnicy mam:
-syf i malarię
-jawę mustang
-trochę rowerków czekających na robotę
-wigry sztuk kilka
-masę kół i kilka obręczy
-gdzieś tam się walają graty z malucha zderzaki i boczki
Generalnie to rowery w całości raczej trzymam u dziadka a u siebie jeden sprawny jak trzeba gdzieś skoczyć.


RE: Wagant sragant 80' - Paweł13 - 22-02-2016 21:51:20

Nie miałem specjalnie nic do roboty więc stwierdziłem, że zajmę się trochę wagantem. Wymieniłem siodełko na zwykłe ale czarna sztyca z górala została bo ktoś ją włożył na pałę, zmieniłem też bagaj z przemalowanego na czarno na chromowany po czym zorientowałem się, że po piwnicy wala mi się prosty w tym samym kolorze no ale niech wala się dalej zmienię przy najbliższej okazji. Napompowałem dętki i trzymają nawet tylko, że opony to trochę syf, przednia to podróba stomila (raleight cośtam popękane są i twarde) tył to ory stomil ale trochę łysa co ciekawe z 79r. Przy najbliższej okazji przejadę się do dziadka i poszukam bo miałem komplet ładnych stomili to se zmienię.

Tak się chrom bagaj prezentuje trochę krzywy i spawany.



RE: Wagant sragant 80' - Paweł13 - 27-02-2016 20:41:15

Chwila roboty i prostym sposobem otrzymałem jedyną taką perłę peerelu dla kolekcjonera 100% oryginał jeszcze zakurzona.

Zmieniłem dynamo na takie najnowszego typu załączane w wygodniejszy sposób, założyłem lampkę na widelec pociągnąłem nowe kable w możliwie jak najbardziej estetyczny według mnie sposób no i trochę tjuningu w postaci lusterka i odblasków. Muszę jeszcze zmienić opony i błotnik z tyłu bo jest zdezelowany no i ta sztyca wredna.