Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont silnika S38 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Dział: Zlecę (/forumdisplay.php?fid=215)
+---- Wątek: Remont silnika S38 (/showthread.php?tid=38870)



Remont silnika S38 - Tom'ash - 02-02-2016 12:27:40

Witam wszystkich,


szukam osoby, która przeprowadzi naprawy/remont w silniku S38.

Silnik jest trochę rozebrany (ściągnięte obydwa dekle oraz głowica z cylindrem), a trzeba w nim zrobić następujące rzeczy:
- założenie sprężyny kopniaka
- wyregulowanie zapłonu oraz gaźnika
- uszczelnienie silnika i założenie wszędzie nowych uszczelek, nawet w gaźniku (cieknie z dekla prawego, z zębatki łańcucha, od kopniaka)
- wyczyszczenie magneta i wymiana kondensatora oraz wymiana fajki świecy zapłonowej

Skoro silnik i tak należy rozebrać to oczekuję od osoby, która będzie go naprawiała, żeby sprawdziła czy nie są potrzebne ewentualne naprawy lub wymiany innych części, które w najbliższym czasie mogą się rozlecieć. Jeżeli naprawiający stwierdzi, że trzeba wymienić pierścienie, bo i tak długo nie posłużą to niech tak robi, uprzedzając mnie tylko.

Ogólnie silniczek przed zdemontowaniem pracował, ale na zimnym odpalał po parokrotnym kopnięciu, a i świateło świeciło jak zapałka.

Kwestia dogadania czy ewentualne części doślę do naprawiającego czy on sam zakupi, a ja zwrócę pieniądze.

Nie zależy mi na czasie ani na kosztach. Zależy mi na fachowej naprawie tego silnika oraz tego, żeby był juz wyregulowany kiedy trafi do mnie. Mam go tylko założyć na ramę i śmigać. Dlatego szukam doświadczonego mechanika, a osobom, które naprawiały swój silnik, a mój będą robiły jako drugi w swoim życiu, serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Tomek