Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka Dezamet Stella - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Motorynka Dezamet Stella (/showthread.php?tid=3880)

Strony: 1 2


Motorynka Dezamet Stella - wojtekr35 - 18-03-2012 20:57:36

Tak jak obiecałem daje foty mojej motoryny.









Pojazd ma uszkodzone dosłownie wszystkie plastiki, które kiedyś wymienie. W przyszłosciowych planach mam malowanie, ale to po zakupie kompresora. Na zdjęciu nie ma jednego plastiku, zasłaniającego cała elektrykę, mam go, ale przed zdjęciami grzebałem przy niej i już go nie montowałem. Przednia lampa oryginał ZSSR tylko niestety peknięte szkło, chyba montowana fabrycznie. Oryginalne oponki też made in ZSSR w idelanym stanie. Nie wiem tylko czy licznik oryginalny, bo na zdjęciach stelli widywałem różne, ale nie takie. Jeżeli to byłby oryginał i nie był by cofany, co by potwierdzałby stan opon to byłbym posiadaczem poturbowanej, lecz prawie nowej motorynki Smile

Teraz krótko opiszę historię tego pojazdu. Motorynka stała u znajomego w garażu, mieliśmy się nią zająć, jednak zawsze to było przkeładane, wkońcu dostałem ją, abym sa sobie ją zrobił. Motorynka po ustawieniu zapłonu i regulacji gaźnika niechętnie, ale odpaliła. Powodem odstawienia jej w kąt garażu był poważny spadek mocy. Pierwszą usterką jaka przyszła do głowy, była utrata kompresji. Kompresja została zmierzona, nie było źle, ale cylinder i tak poszedł do szlifu. Jakież było ździwienie gdy cylinder świeżo po szlifie nie dodał mocy. W takim stanie motorynka została odłożona i stała sobie ponad rok. Przed tą zimą znowu zająłem sie motorynką, pomimu braku mocy dotarłem ją. W między czasie padł prawie nie używany moduł zapłonowy, dokładnie jakieś 2 tygodnie po wygaśnięciu gwarancji. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby sprawdzić wydech. Po oczyszceniu, dokładnie od dzisiejszego poranka cieszę się pełną mocą jaką daje 50cmm pojemności Smile Pojazd jest zarejestrowany, za jakiś czas powinienienem wiedzieć na kogo, to nie powinno być problemu z przerejestrowaniem na mnie. Po zrobieniu prawka A1 będzie to świetna sprzęt na krótkie wycieczki Smile

A teraz trochę spraw technicznych. Motorynka jest wyposażona w silnik 023 z ulepszeniami, w postaci fabrycznie montowanego zapłonu elektronicznego, jak sie nie mylę 12v. Podobno od nowości był cylinder z gaźnikiem BING 1/14/206.

Trochę sie rozpisałem, ale chciałem ją opisać jak najlepiej.


RE: Motorynka Dezamet Stella - Przemek - 18-03-2012 21:01:04

Który to rok?


RE: Motorynka Dezamet Stella - pijak_pospoilty - 18-03-2012 21:02:14

Piekna motroynka Big Grin życzę miłej jazdy Wink


RE: Motorynka Dezamet Stella - wojtekr35 - 18-03-2012 21:07:55

Gdzie sprawdzić rok? Bo tabliczki znamionowej to, to fabrycznie nie ma, tylko numer na ramie. Jak będe wiedział gdzie sprawdzić to podam pod koniec tygodnia jak będe miał dostęp do niej.


RE: Motorynka Dezamet Stella - Romecio - 18-03-2012 21:25:35

Ładna Dryna Big Grin ile za nią dałeś?


RE: Motorynka Dezamet Stella - wojtekr35 - 18-03-2012 21:42:57

Darmo dawali to brałem, nawet jeśli nie działała. Prawdziwa okazja Smile
Ma może ktoś i chciałby się podzielić instrukcją do stelli?


RE: Motorynka Dezamet Stella - Przemek - 18-03-2012 21:50:18

Rok to 2 pierwsze numery ramy.


RE: Motorynka Dezamet Stella - kilof - 18-03-2012 22:05:44

tu masz jakiś link
fajna drynka


RE: Motorynka Dezamet Stella - papi99 - 18-03-2012 22:10:05

No no fajna drynka : D


RE: Motorynka Dezamet Stella - zbydrze - 18-03-2012 22:11:49

Stelle mi się zawsze podobałyTongue

To połączenie techniki polskiej i radzieckiej:F


RE: Motorynka Dezamet Stella - Pietrek89 - 19-03-2012 00:02:19

Za free to normalnie okazja jak za taki stan Tongue Ja z darmo to ramę do motorynki jedynie dostałem Tongue


RE: Motorynka Dezamet Stella - Pitu - 19-03-2012 10:07:30

Piękna Stella podoba mi się jej ksztalt oraz nazwa jak za darmo to zazdroszcze ci Big Grin


RE: Motorynka Dezamet Stella - MichalSR50 - 19-03-2012 21:04:06

Stelka to już rzadki motorek, niewątpliwie ma kilka zalet. Fajnie sie na niej jeździ zapewne. Oby służyła jak najdłużej Smile


RE: Motorynka Dezamet Stella - wojtekr35 - 01-04-2012 19:43:54

Dopiero teraz miałem okazje sprawdzić, rok to '92


RE: Motorynka Dezamet Stella - Przemi998 - 26-06-2012 23:44:29

No no przyznaje że fajny sprzęt!!! :PPP