Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
zakup maluszka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: zakup maluszka (/showthread.php?tid=38610)

Strony: 1 2


RE: zakup maluszka - Mariusz - 17-01-2016 12:15:27

Z maluchem jest tak.
Blacha leci. Podłoga. Wzmocnienia w podłodze. Wahacze. Progi przedni pas i zgrozo podszybia..
Części kosztują grosze ale spawanie malowanie to jest koszt.
Są egzemplarze wybitnie zdrowe mimo roczników a i w drugą stronę wybitnie skorodowane.
Jeśli masz zamiar katować to zaraz polecą przeguby. To nie jest auto do katowania.
Modele z końca produkcji czyli eleganty lecą szybciej niż te starsze. Mam eleganta z 96 roku to podszybia do wymiany. Dziura w progu, dziura w podłodze pod prowadnicą fotela...
Fabrycznie nie domalowana komora silnika - nie dziwić się że lecą szybciej niż maluchy z lat 70tych czy 80tych.
Dobrze zrobione auto odwdzięczy ci się długą i bezproblemową służbą. Ale trzeba naprawdę sumiennie porobić z nim. Maluch jest tak dobry jak mechanik który go robi.
Wiem z doświadczenia.
1500zł na zakup? ok. Minimum 2-3 tyś na zrobienie. Chyba że kupisz igłę.....


RE: zakup maluszka - stopek126p - 17-01-2016 13:37:49

jako expert w sprawie maluchów moge powiedziec tak najgorzej gniją w progach no i podłoga no i pasy przednie tez sa wrażliwe a no i nieszczesnne podszybia jesli silnik smiga i nie słychac stuków ani metalowych dziwieków to wtedy mozna brać najgorszy minus to niestety blacha,spalanie tez nie jest male,najgorzej byly wykonane eleganty poprostu była tragiczna ich blacha najlepiej wykonane były chyba te po 90 roku ja mam swojego z 81 i juz ma nowa blache bo nie nadawał sie do jazdy tak wiec najlepiej dac pare groszy wiecej i kupic od piewszego własciciela


RE: zakup maluszka - Chmielu17 - 17-01-2016 13:55:02

(17-01-2016 12:04:21)R3MIX napisał(a):  Najsolidniejsze 126p wychodziły w latach 88-92 Wink

Potwierdzam sam miałem 126p z 1992 roku, kupiony był od przysłowiowych "buraków", którzy nie dbali o swoje auta. Podłoga była trochę dziurawa, ale silnik i reszta elementów jak dzwon.

Co do podszybia to właśnie to jest jeden z większych problemów 126p, wszystko przez kiepskie "odprowadzacze" wody. Jeszcze jak masz antenę na podszybiu, to też będziesz miał więcej niespodzianek.


RE: zakup maluszka - R3MIX - 17-01-2016 15:15:40

Zapomniałem: jak już chcesz ELeganta, to nie kupuj rocznika 95. Gniły najbardziej.


RE: zakup maluszka - Przemek - 17-01-2016 15:53:40

Najlepsze blachy w Maluchach były w rocznikach 92-94. Jak będziesz kupował to nie patrz na to, że ma zgnite progi albo podszybia. Najważniejsze żeby był zdrowy pod resorem i z tyłu tam gdzie się mocuje wahacze.