Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja na umowę. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja na umowę. (/showthread.php?tid=38428)



Rejestracja na umowę. - Dawdzio - 03-01-2016 23:51:21

Mam już ugadanego Komara, niestety bez papierów i rejestracji. W związku z tym chciałbym spróbować sposobu rejestracji z TEGO TEMATU.
Jego aktualny właściciel, pochodzący z woj.warmińsko-mazurskiego, próbował kiedyś odzyskać dokumenty, ale nic z tego nie wyszło (w WK powiedzieli, że nie ma go w ewidencji).
Z tego co wiadomo jego wcześniejszy właściciel już nie żyje (prawdopodobnie był z tego samego województwa co aktualny), ale aktualny właściciel posiada spisaną z nim umowę.
Ja jestem z woj.dolnośląskiego.

Na podstawie powyższych informacji uważam, że możliwe jest, iż nie był on nigdy rejestrowany.
Chciałbym wszystko załatwić tak, żeby w razie czego nie narobić kłopotów aktualnemu właścicielowi oraz sobie (bo po co? :F ).
Proszę o wyrozumiałość, ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie z WK, a im dłużej czytam, tym bardziej gubię się już w tym wszystkim.
Tak więc czy jakbym poszedł do WK tylko z umową na której byłaby adnotacja, że motorower nigdy nie był rejestrowany udałoby się go zarejestrować? Jak się bronić przed odmową, poza prośbą o pisemną odmowę z podstawą prawną?

PS.Przygotowałem już wzór umowy biorąc pod uwagę moją niepełnoletność. Dobrze będzie?



RE: Rejestracja na umowę. - Błażej - 04-01-2016 00:02:26

jezeli nie był nigdy rejestrowany to musiałbyś do niego mieć świadectwo homoloogacji (dawniej tego nie było)

No i fakturę zakupu imienną

Tak jak dzisiaj jak kupujesz motor. Jak ja kupowałem nowe moto to dali wypisywali fakturę na kogo chciałeś
W tym przypadku później jak nie rejestrujesz to spisujesz umowę K-S ale zamiast numeru rejestracyjnego piszesz numer faktury i rok wydania


RE: Rejestracja na umowę. - Semmao - 04-01-2016 00:37:57

(03-01-2016 23:51:21)Dawdzio napisał(a):  Na podstawie powyższych informacji uważam, że możliwe jest, iż nie był on nigdy rejestrowany.

Na podstawie powyższych informacji uważam, że jajecznica lepiej smakuje z boczkiem, niż z szynką i wiem również, że araby nigdy się nie dowiedzą czy mam rację, czy nie.

(03-01-2016 23:51:21)Dawdzio napisał(a):  Tak więc czy jakbym poszedł do WK tylko z umową na której byłaby adnotacja, że motorower nigdy nie był rejestrowany udałoby się go zarejestrować?

Nie ma najmniejszych szans, potrzebny będzie rachunek/faktura/homologacja.

(03-01-2016 23:51:21)Dawdzio napisał(a):  Jak się bronić przed odmową, poza prośbą o pisemną odmowę z podstawą prawną?

Unik na lewo, prawy zaczepny i lewy podbródkowy. Mi zadziałało. Babeczka nawet nie wiedziała co się dzieje.


A tak serio to jeżeli marzysz o tym, żeby był zarejestrowany to w tej sytuacji prawnej tylko i wyłącznie ZABYTEK.

Pozdrawiam! Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!