Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jaki był Wasz ten mijający Rok - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Jaki był Wasz ten mijający Rok (/showthread.php?tid=38380)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Debesta - 01-01-2023 16:42:35

Zdrowia szczęścia i tak dalej.
Dla mnie w roku poprzednim udalo w końcu się kupić tylny szczekotrzymacz do osy i to dwa, oba rodzaje! Uważam to za wielki sukces, bo szukałem cały rok i wczoraj w ostatni dzień się udało się. Generalnie chciałem ją skompletować w całości do końca roku- przeciętnie to się udało.
Rok ogólnie był spokojny dla mnie, nie szalałem z wydatkami, nie kupiłem dużej ilości 'przydasiow' z czego jestem cholernie dumny (leczenie działa). Trochę zarobiłem, trochę wydałem, trochę zainwestowałem i przede wszystkim kupiłem parę gruźlików w miarę kompletnych.
Na dzień dzisiejszy planuje usprawnić velorexa (a dobra już k**wa trzeci rok tak mówisz), ale tym razem na prawdę prawdę. Usprawnić moja wspaniała Suzuki ts (dużo nie zostało), wskrzesić Suzuki RM 250 79 i tak dalej.
Z robali oślizgłych, ochydnych to po prostu sporta chciałem złożyć i przynajmniej jednego automata (Joozek składa 38, to ja zajmę się 28), no i czeka na mnie parę silnikow, ale na dniach się za to wezmę.
Aha zapomniałem jeszcze o swoich kobuzie. Nie wiem co z nim zrobić, czy złożyć jak jest, czy wydać judasze i zrobić na debesta. Straszne pieniądze za jakieś lakiery, chromy nie chromy.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Ryoko Yuki - 01-01-2023 20:04:50

Jak to był rok... Skończyłem składać Thalaryka w czerwcu, odpaliłem po wieeeelu problemach we wrześniu (jak przewidziałem - nie znam się na silnikach Jawa 223 XD), przejechałem na nim i tak ponad 530 km, by ostatecznie i tak w tym roku remontować sprzęgło, bo popychać sprzęgła okazał się z gównolitu i się zaczopował w sprzęgle i musze coś z tym zrobić, także zeszły rok remnt, obecny rok remont i tak dalej Smile


A Drogim Współforumowiczom - jak najmniej awarii w trasie i samych dobrych zakupów!!!


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Debesta - 01-01-2023 21:37:41

Ale to bez lipy powinieneś wybić z jednej strony ten popychacz dziadowy. Ja pamiętam do Simsona robiłem popychacz z gwoździa (nie polecam) bo trzeba było jeździć i się zakleszczył w wałku. Pewnie nie wielu uwierzy, ale udało się wyjąć wałek bez rozpolawiania silnika i jeszcze udało się go zamontować z normalnym popychaczem ludzkim.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - simi81 - 02-01-2023 02:09:52

-Zarejestrowałem Mińska na zabytek
-Kupiłem kolejnego malucha
-Byłem Polonezem nad morzem

Ogólnie ten rok miałem spokojny :F


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Tomasso94 - 02-01-2023 02:18:22

No nam w tym roku to namnożyło się polonezów, a że to pod koniec "sezonu", to 2023 będzie bardzo polonezowo-intensywnym rokiem Wink No i ogólnie jakoś szybko to zleciało, ani razu żadnego Rometa z garażu nie wyciągnąłem na dłużej niż 5 minut :| Ba, Hondą zrobiłem tylko z 400 km, i to na tyle z jednośladów :F


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Semmao - 03-01-2023 15:47:32

U mnie też pasmo sukcesów:
- zbankrutowała mi firma przez wojnę na UKR, która wcześniej ledwo pandemię przeżyła
- dorobiłem się gigantycznych długów
- przeżyłem epizod depresyjny
- pozbyłem się marzeń i przez wyrzuty wyprzedaję powoli wszystko czym się zajmowałem, Peżot 205 następny czeka na wyrok (jak ktoś jest chętny to tanio oddam z przybytkiem)
- czekam, aż żona mnie z domu wywali
z minusów to:
- straciłem 15kg zimowego tłuszczyku przez to wszystko

No, wszystkiego dobrego w Nowym 2023, oby Wam się wiodło! <3 ;*


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Debesta - 03-01-2023 16:07:55

Mordko nie przejmuj, nie załamuj się. Musi być chwilę ciemno, żeby zaraz wyszło słońce. Najważniejsze uregulować kwestie pożyczek, wtedy poczujesz się wolnym. A kobieta, no cóż, powinna wspierać w każdej chwili. Chyba że to sarkazm, sorki nie złapałem.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - joozek - 03-01-2023 19:00:52

Smutno się zrobiło, przykro. Współczuję.
Tak jak napisał kolega wyżej, nie załamuj się, trzymamy kciuki. Próbuj pozbyć się długów.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - tomangelo - 03-01-2023 20:39:10

(03-01-2023 15:47:32)Semmao napisał(a):  - przeżyłem epizod depresyjny

Jest to jakiś pozytyw. Nie każdemu się to udaje. (na wszelki wypadek zaznaczam że chodzi o przeżycie, o walkę do końca, zamiast kończenia walki). Masz siłę, dasz radę, trzymamy kciuki.

Raz na wozie, raz w nawozie, jak to mówią. Ubiegłe lata były paskudne, ale w przyrodzie zawsze panuje równowaga, więc dla balansu w końcu muszą nadejść złote lata.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Semmao - 04-01-2023 21:16:14

Dzięki Panowie. pifkoo

Głowa jeszcze na karku choć pewnie liczba latek pozostałych do przepompowania przez serducho została zweryfikowana przez to wszystko, ale cóż, ostatecznie nikt nic nie naprawi w moim życiu poza mną, więc czas zrobić to czego oczekuje społeczeństwo wokół nas, być mężczyzną: stulić pysk, zakasać rękawy i do roboty.

Nigdy nie wierzyłem w sytuacje bez wyjścia.

Trzeba tylko trochę podumać.smutny


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie! Heart


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - Jorginsson - 06-01-2023 22:51:15

Semmao, cierpliwości. Wszystko wskoczy na swoje miejsce.
Wiem co mówię.
W moim wypadku rok przełomowy; remont na wykończeniu, pokój jeden na "gotowo" szykowałem dosłownie na minuty przed przywiezieniem córki ze szpitala, nowonarodzonej. W październiku [w końcu] ślub, bo wcześniej nam pandemia przeszkodziła, ale i w "międzyczasie" - w lecie - rzuciłem robotę. Ryzykownie, biorąc pod uwagę miażdżące kredyty i latorośl, ale wiedziałem, że to słuszna droga - z początkiem 2023-go udało mi się załapać do ekstraklasy, jeśli chodzi o fachowców i wykończenia, co jest moją specjalizacją zawodową... no i oby współpraca z nimi się udała, tego sobie życzę Smile
Co do motocykli:
Nie udało mi się kupić bazy pod "project blue" [tak, szykuję coś 'jeszcze'], ale z kolei wizje i perspektywy są.
Przy replice prace jedynie przygotowawcze, ale jest spory zapas części, trzeba tylko pieniędzy, a one w końcu spłyną.
Ciclomotore Sportivo również nie umarło, jeszcze prace projektowe trwają, szukam kogoś, kto ogarnie silnik od Malanca - u nas to spory egzotyk i choć silnik jak silnik - o części trudno.
Na koniec replika Magny - jeździ, ale silnik to gruz, też szukam nowego, z tego co najwyżej zostaną kartery i osłony... Tyle ode mnie, wszystkim Wam życzę szczęścia i powodzenia na ten Nowy Rok!!! Spełnienia marzeń!
Essa Mare!


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - joozek - 31-12-2023 17:51:25

Czas na przewietrzania tego wątku.
Kończy się ten 2023 rok. Bardzo tragiczny rok na świecie i Ukrainie, ludzie giną i się zabijają.
W naszym państwie też Polak, Polakowi wilkiem. Nie poruszamy tematów politycznych, ale po wyborach wyszło, jak bardzo jesteśmy poróżnieni i podzieleni.
Dla mnie ten rok, to rok zabiegów i rehabilitacji. Niby postawili mnie na nogi, ale bol powraca.
Oczywiście nie poddaję się i zaciskam zęby. Jazda moja Yamahą daje mi nadal przyjemność i wolność.
Co do Robakow, to różnie, sami wiecie, wszystko opisuje na forum.
2338 stoi i czeka ...
TS, kupiony, ale jeszcze nie dotarł do mnie....
232 i Żak czekają w kolejce, o 2320 i 2352 nie wspomnę.
No cóż, może w kolejnych latach dam im nowe życie.
aaaa, ciągle naprawy Waszych zawieszeń robię na bieżąco, choć ktoś tu z forum mnie opieprzył, że to przeze mnie, nie może kupić używanych amortyzatorów Big Grin
No ok, koniec marudzenia, pora na życzenia...
Niech ten Nowy 2024 Rok będzie LEPSZY loveromet
Czego Wam I sobie życzę.


A dziadkiem nadal nie jestem ....


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - bkrukl - 31-12-2023 17:58:51

Joozku jest taki film "zróbmy sobie wnuka" może warto poszukać tam inspiracji? ??


Ja na ten rok nie narzekam.
Zdrowie jest, kasa do przeżycia wystarczająca, romety jeżdżą.
Całkiem niezły był ?


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - tomangelo - 31-12-2023 20:52:39

W Komarze udało się przywrócić smarowanie krzywki magneta, uszczelnić wał od strony iskrownika oraz poprawić manetkę od zmiany biegów. Oprócz tego polerka obręczy, coby trochę przywrócić dumy w wyglądzie.

Plan na przyszły rok uwzględnia upewnienie się, że Moskit jest pewnym środkiem transportu, o którego nie trzeba zacząć się martwić po przejechaniu paru kilometrów. Że w razie problemów z głównym środkiem transportu można będzie awaryjnie wskoczyć na niego i dojechać gdzie trzeba.


RE: Jaki był Wasz ten mijający Rok - romek - 01-01-2024 00:21:27

W mijającym roku pożegnałem mamę i niedługo potem wziąłem ślub (cóż było planowane a i tak wiem że mama nie chciałaby żeby z jej powodu przekładać), a tak z motoryzacyjnych tematów to kupiłem malucha i ogara. Niestety z wyżej wymienionych powodów, a też i pogody a także nadmiaru pracy w sezonie nie pojeździłem za dużo. Zresztą w przyszłym roku też nie przewiduje żeby było na to za dużo czasu, muszę też zająć się ogrodem po mamie a z motoryzacyjnych rzeczy nie mam do roboty za dużo, w Ogarze trzeba wrzucić silnik, w maluchu parę pierdol i myślę nad remontem sztywniaka.

Wszystkiego dobrego na nowy rok