Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wycofywanie oc - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Wycofywanie oc (/showthread.php?tid=38320)



Wycofywanie oc - Dabek333 - 27-12-2015 17:50:20

Witam mam pytanie gdyz posiadam samochód Daewoo tico i planuje sie wymienic na matiza z tym ze matiz nie ma Oc a tiko ma wazne jeszcze pół roku i mam pytanie czy moge wycofac oc z tiko i dostane zwrot pieniędzy za oc z tiko??Tico nie jest zarejestrowane na mnie tylko byłego własciciela ale oc jest na mnie??


RE: Wycofywanie oc - tipowg - 27-12-2015 18:20:05

Po sprzedaży musisz zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi.
Jeśli nabywca będzie chciał kontynuować twoje oc to oni przeliczą jego zniżki i albo mu coś oddadzą albo będzie musiał dopłacić.
Jeśli on jednak uzna że pójdzie gdzie indziej i zgłosi ze nie będzie twojego OC kontynuował to zwrot przypada Tobie.
I nie ma znaczenia czy pojazd był na ciebie czy poprzedniego właściciela. Ważne ze OC jest na ciebie.


RE: Wycofywanie oc - Dabek333 - 27-12-2015 18:26:08

znaczy tico po wymianie i tak pójdzie na złom gdyz matiz został kupiony w tym samym celu ale jego stan jest duzo lepszy i moje oc nie będzie potrzebne tamtemu włascicielowi


RE: Wycofywanie oc - Saper - 28-12-2015 14:01:42

Musisz napisać wypowiedzenie oc które nowy właściciel musi podpisać i z tym kwitkiem idziesz do ubezpieczalni. Dostaniesz zwrot. Czasami tak robiłem jak ktoś chciał za dużo spuścił z ceny samochodu. Po zakupie musiał sobie sam kupować nowe oc.