Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg (/showthread.php?tid=38280)



Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - tipowg - 24-12-2015 08:31:50

Witajcie. Komarek który kupiłem w zeszły wtorek 15 grudnia został rozebrany.
Przy rozbiórce okazało się że jest o wiele więcej roboty niż myślałem.
Ponadto kilka "modyfikacji" przez poprzedniego użytkownika było np: podnóżek był spawany a także wstawiony pręt od spodu i zespawany, spawane ucho amortyzatora wahacza które trzeba było pospawać na nowo i oszlifować.

Błotnik tylny muszę naprostować końcówki przy chlapaczu bo ktoś zagiął je coś ala płetwa a w przednim okazało się że korozja zjadła jedną "fasolkę" mocowania i dziura jest na 20 groszy.

Na teraz już wszystko oprócz błotników wypiaskowane i zarzucony kolor.
Druga warstwa schnie.
Na szczęście piaskuję sam więc to koszty mi odpadają ale fakt faktem piaskowanie ramy czy to tego komara czy ogara to udręka.

Jedno co mnie wkurzyło to to że chyba dałem ciała z kolorem. Wyszedł za ciemny chociaż może to być jeszcze kwestia oświetlenia w garażu i na świetle dziennym mam nadzieję że będzie wyglądał lepiej.


RE: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - Odrestaurator - 24-12-2015 13:58:07

Składak ogólnie, rama jakaś przerabiana, schowki nie te, amortyzatoryUndecided
No ale pracuj pracuj.


RE: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - tipowg - 24-12-2015 14:41:21

Czemu twierdzisz ze rama przerabiana?

tapatalk

Schowki oczywiscie montowali ludziska co mieli pod reka. Amorku oczywiscie kazdy wtedy od wsk wstawial zeby tylka nie wytrzeslo. Ale jak na 400 zl z papierami i ubezpieczony to osobiscie nie bede wybrzydzal. Pod rykami koles za komara 2350 bez papierow zardzewialego jak nie powiem co. Praktycznie sama ruda krzyczal 500 i powiedzial ze ewentualnie za 450 moze sprzedac

tapatalk


RE: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - Odrestaurator - 24-12-2015 16:57:35

Rura która idzie pod bakiem jakaś choćby spawana przy schowkach i przy główce ramy jakoś dziwnie wygląda. Niech inni się wypowiedzą bo nie chcę wprowadzać Cię w błąd.

Przyjrzałem się pomalowanej i wygląda ok. Najwyraźniej coś mi się przywidziało.
Nie ten dział.


RE: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - tipowg - 24-12-2015 17:08:44

Uff juz myslalem ze osleplem i nie zauwazylem takich rzeczy no ogladalem po demontazu przed i po piaskowaniu rowniez. Dzis rzucilem kolejna warstwe farby i teraz spokojnie moze sobue schnac. Jedynie doszedlem do wniosku ze musze zrewidowac na nowo rozmieszczenie lamp w garazu zeby mi dobrze oswietlaly malowane rzeczy. A po weekendzie bede musial sie mocno zastanowic nad blotnikami czy je ratowac czytaj wyklepac i spawnac czy poszukac innych gdzie bede musial tylko wypiaskowac i pomalowac

tapatalk


RE: Komar 50 T (TS) 1979 - by tipowg - TheNight - 24-12-2015 21:05:40

TS ka to to nie jest Tongue Jak juz to T1 z późniejszych lat. Ale mimo to życzę powodzenia w pracach Big Grin