Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Najlepsza mieszanka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Komar] Najlepsza mieszanka (/showthread.php?tid=38020)



Najlepsza mieszanka - LiSiC - 30-11-2015 20:20:47

W sumie to nigdy się nie zastanawiałem nad mieszanką i lałem co było na stanie, a w sumie to mieszanka jest kluczowa do odpowiedniej pracy silnika i w ogóle.

Więc tak, jaka najlepsza benzyna 95, 98 czy 100 oktan?
Jaki olej, mineralny czy syntetyczny(chyba taki jest podział, w każdym razie mam zielony i czerwony, nie ma na żadnym etykiety, wiem tylko że to olej do kosiarek 2t)
No i jaka jest najlepsza proporcja (mam kilka różnych instrukcji i jedna podaje 1:50 a druga 1:25 lub 1:30)

Jeśli był taki temat to sory, nie potrafię się oswoić z forami :[


RE: Najlepsza mieszanka - KeiSangi - 30-11-2015 21:06:37

Najlepsza jest 95+dodatek ołowiowy i 1:30. Tak jak podaje producent (no 78, ale to raczej trudno dostępne). Bo jak dasz więcej oktan, to tak jakby żul spod biedronki pił Don Perignon rocznik 54. Niby można ale po co?


RE: Najlepsza mieszanka - LiSiC - 30-11-2015 21:44:50

Aha, no okej.
W aucie niby lepsze spalanie jest jak paliwo ma więcej oktan, czy coś(kiedy miałem Cinquecento to lepiejna 98 jechało niż na 95) Czyli w Romecie to nie ma to większego znaczenia, dobrze rozumiem?


RE: Najlepsza mieszanka - Pablo z Garażu - 02-12-2015 15:55:43

Ostatnio na lekcji dowiedziałem się, że aby silnik rozwijał swoją pełną moc na paliwie o większej LO niż podaje producent, to musi być przestawiony zapłon (przyspieszony) - myślę, że dobrze zrozumiałem, jak coś, to proszę mnie poprawić.


RE: Najlepsza mieszanka - charper - 02-12-2015 17:52:14

(30-11-2015 21:06:37)KeiSangi napisał(a):  Najlepsza jest 95+dodatek ołowiowy i 1:30. Tak jak podaje producent (no 78, ale to raczej trudno dostępne). Bo jak dasz więcej oktan, to tak jakby żul spod biedronki pił Don Perignon rocznik 54. Niby można ale po co?

mierne porównanie bo zul spalania stukowego nie będzie miał. ale jak będzie dużo chlał to będzie wydzielał dużo acetonu co tez się może źle skończyć.