Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podobno Pegaz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Podobno Pegaz (/showthread.php?tid=38018)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Podobno Pegaz - krystian - 31-12-2015 13:26:43

(31-12-2015 13:16:32)ananas napisał(a):  Szczerze to to koło słabo wygląda. Jak już malowałeś obręcz, to mogłeś przynajmniej całość ładnie umyć wyczyścić.

wiem, ochydnie to wyglada ale obrecze beda wymieniane i nie bawilem sie juz w czyszczenie tylko tak z czystej ciekawosci obgonilem chromem w spraju, wytne szprychy to je wypiaskuje bo ruda strasznie zaszly, moze sie jeszcze przydadzaBig Grin

tak to ma byc? nie pogubilem podkladek zadnych? to czerwona strzalka zaznaczone, taka zawleczka to tu ma byc?
[attachment=11174]


RE: Podobno Pegaz - krystian - 05-01-2016 02:29:53

części w silniku sie zmieściłyBig Grin pytanie czy jak wypiaskuje głowice to strzele sobie w kolano, nie będzie się bardziej grzał, a może wręcz przeciwnie poprawi się chłodzenie?zastanawiam sie nad tym bo co?? bo srebrzanka!!:F no i bije się z myślami, czy jak już wypatroszyłem silnik i wiem jak go poskładać to czy wymieniać wał czy wystarczy, że wymienię tylko tłokHuh bo z jednej strony chciałbym żeby Pegi została jak najbardziej fabryczna, a z drugiej chciałbym też nią trochę pojeździć.
no i znowu temat srebrzankiDodgy jaki macie pomysł na tą "trąbkę" jak to moja córka nazwałaBig Grin da się to pochromolić jeszcze raz?
[attachment=11227]


RE: Podobno Pegaz - VRka :D - 05-01-2016 06:36:17

Głowicę oddaj do szkiełkowania a jeśli wał nie ma luzów góra dół to nie sensu go wymieniać. Co do wydechu to na twoim miejscu kupiłbym nowy.


RE: Podobno Pegaz - Mariusz - 05-01-2016 09:14:42

Chromowanie starego tłumika? Niee
Tłumik możesz nowy zamówić u gościa http://www.motory.hg.pl/
szkoda dawać stary.
Głowicę można lekko wypiaskować ale delikatnie. Ja tak robiłem w komarku. Oczywiście lepiej jest oddać głowicę do szkiełkowania.


RE: Podobno Pegaz - krystian - 05-01-2016 15:49:40

Mariusz, a masz może jekieś zdjęcie tej wypiaskowanej głowicy? mam możliwość wypiaskować samemu i w tą stronę bym poszedł, myślę dać frakcje piasku 1-2mm wtedy były by większe wżery i wieksza powierzchnia do oddawania ciepła z czym podobno Pegi miała problem.

VRka Big Grin
góra dół jest ok, trochę się gibie przód tył, ale to tylko odrobinkę, no i co zrobić z łożyskami, nie chrupią, nie mają luzów, kompresorem rozkręciłem je aż gwizdały ale każdy tu na forum pisze, że jak się kartery rozpoławia to łożyska obowiązkowo do wymiany, ile w tym prawdy?


RE: Podobno Pegaz - tipowg - 05-01-2016 15:57:18

Prawda jest taka ze moga smigac jak rowniez moga zaraz pasc. Tego nikt nie wie. Komplet lozysk i uszczelniaczy to okolo 60 zl. Czy warto dla tych pieniedzy zyc w niepewnosci?

tapatalk


RE: Podobno Pegaz - krystian - 05-01-2016 17:15:49

tipowg
Prawda jest taka ze moga smigac jak rowniez moga zaraz pasc. Tego nikt nie wie. Komplet lozysk i uszczelniaczy to okolo 60 zl. Czy warto dla tych pieniedzy zyc w niepewnosci?



uszczelniacze powymieniałem bez sentymentu ale łożyska made in poland, na made in thailand już troszkę żal. Big Grin mówią: "nie ma rydzyka, nie nie ma zabawy" Big Grin


RE: Podobno Pegaz - Mariusz - 05-01-2016 17:20:16

Poszukam zdjecia głowicy. Nie wiem czy mam.... Glowica byla matowa. Ale elegancko wyczyszczona


RE: Podobno Pegaz - VRka :D - 05-01-2016 17:30:34

Zainwestuj w łożyska FŁT albo SKF i będziesz miał spokój, dla świętego spokoju bym je wymienił :F Co do głowicy, tylko szkiełkowanie ponieważ nie powinno się piaskować cylindra czy głowicy.


RE: Podobno Pegaz - Mariusz - 05-01-2016 21:26:43

Niestety nie mam zdjęcia bezpośrednio po piaskowaniu.
Mam tylko przed i po


A niby czemu nie piaskować?
Trzeba cylinder wewnątrz zabezpieczyć i robić to z głową a nie na pałe..

Potem delikatnie przelecieć drucikami do polerki.
Oczywiście drobny piasek..


RE: Podobno Pegaz - krystian - 06-01-2016 01:20:35

posiedzę jeszcze z godzinkę i chyba obejdzie się bez szkiełek i piaskuBig Grin czy mam rację?
[attachment=11236]


RE: Podobno Pegaz - Mariusz - 06-01-2016 09:15:11

Pewnie że tak


RE: Podobno Pegaz - ananas - 06-01-2016 22:58:10

Ee tam, dobrze jest. Przecież to silnik, nie będzie nigdy idealnie czysty.


RE: Podobno Pegaz - krystian - 07-01-2016 00:55:06

popychacz sprzęgła nóg dostałFacepalm2 dotaczać go czy kupować na allegro? czy ten sprzęt, który "usmarkałem" wystarczy do zaplecenia koła i czy dam radę jeśli wcześniej tego nie robiłem? dodam, że do centrowania się nadaje bo stare koło wyprostowałem Big Grin w piątek jadę po farbę, webasto od jelcza ogórka odpalone, odwilż idzie wiec niedługo Pegi dostanie makijażBig Grin


RE: Podobno Pegaz - Mariusz - 07-01-2016 08:58:18

Działaj działaj jestem ciekaw efektów Smile