Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podobno Pegaz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Podobno Pegaz (/showthread.php?tid=38018)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Podobno Pegaz - enduro - 04-12-2015 21:12:31

heheh ,,rudy'' Wink Ten oryginalny lakier to ,,Czerwień meksykańska'' Smile


RE: Podobno Pegaz - krystian - 04-12-2015 21:36:52

(04-12-2015 21:12:31)enduro napisał(a):  heheh ,,rudy'' Wink Ten oryginalny lakier to ,,Czerwień meksykańska'' Smile

Dzieki. Walcze z myslami czy oddac go do pomalowania czy brac sie samemu Huh ile lakieru potrzeba zeby obgonic rame, widelec i wahacz? i drugie pytanie czy jak juz sam go wypiaskuje i sam pomaluje, to czy nie bede go tez chcial sam wygalwanizowacblink nie myslalem ze tak to wciaga, ale jak tak dalej pojdzie to do swiat nie bede mial co robic. pomalowac tak czy owak musze bo przeciez goraca glowa wypiaskowala rame, a dopiero pozniej pomyslala ze jak powloke ochronna sie zdejmie to zaraz powloka z rdzy sie pojawi Facepalm3


RE: Podobno Pegaz - joozek - 05-12-2015 00:56:20

http://fiat125p.pl/kolo.html#

Paleta kolorów Ral stosowana w czasach PRL
"czerwień meksykańska" - L614


RE: Podobno Pegaz - krystian - 05-12-2015 10:10:27

(05-12-2015 00:56:20)joozek napisał(a):  http://fiat125p.pl/kolo.html#

Paleta kolorów Ral stosowana w czasach PRL
"czerwień meksykańska" - L614

Kiedys wlasnie szukalem symbolu lakieru do "bandziora" (f624) i widzialem juz ta strone, nawet wiem kto to ladnie dorobi. Tylko blotniki i oslonki czarne chyba sie troche beda gryzly i nie wiem czy nie trysnac ich na jakis grafit albo jak fabryka calego obgonic w jeden kolor Big Grin lancuch mi przetarl czesc mocowania wahacza i tam w srodku jest tuleja, czy ja sie wymienia?


RE: Podobno Pegaz - VRka :D - 05-12-2015 10:37:50

Chodzi ci o to czy tulejki się wymienia? Jeśli o to ci chodziło to można je normalnie wymienić :F


RE: Podobno Pegaz - joozek - 05-12-2015 12:12:27

Całego pomaluj w tą czerwień, a na czarno dodatki; nóżka centralna, podnóżki, osłona łańcucha i osłony ramy. Najlepiej proszkowo.



Co do tulejek ramy - od tylnego wahacza, oczywiście wymienia się. Jest okazja napawać to przetarcie migomatem, a następnie rozpiłować na wymiar. Ja dodatkowo, dorobiłem na zewnątrz pierścień z nierdzewki, a same tulejki z teflonu, a te metalowe i samą oś z nierdzewki - te u góry zdjęcia.





RE: Podobno Pegaz - Majerano - 05-12-2015 15:29:05

Raczej tak jak ty chcesz to były malowane ''starsze'' wersje 700, 710.
Pomaluj całość na czerwień meksykańską a tak jak pisał joozek ''dodatki'' na czarno i będzie git majonez jak mawiała moja matematyczka. Jak zakończe remont 2350 to chyba też się za jakimś Pegazikiem rozejrze. Jak już go pomalujesz to polecam naklejki z tej stronki http://motonaklejki.pl/naklejki/1/24/


RE: Podobno Pegaz - krystian - 05-12-2015 19:38:27

[attachment=10905] fabryka Big Grin to mowicie ze blotniki tez na meksykansko ? Big Grin joozku a co to masz za blaszki nad nozką (zdjecie z oslonami lancucha? i gdzie te wszystkie tulejki i inne pierdoly np. do silnika kupujesz, na necie czy w sklepie motoryzacyjnym tez moge takie dostac?


RE: Podobno Pegaz - joozek - 05-12-2015 21:40:35

No proszę, tylko napisałem i już zrobione Big Grin Brawo
Te blaszki to do mocowania torebki narzędziowej, jedna do ramy, druga do środka torebki. W moim 750 - 1974, jest rama od 710 i ta blaszka nie była spawana. Co do tulejek, napisałem, dorabiam :F nie kupuję żadnych chińskich badziewi.


RE: Podobno Pegaz - krystian - 06-12-2015 01:01:58

(05-12-2015 21:40:35)joozek napisał(a):  No proszę, tylko napisałem i już zrobione Big Grin Brawo
Te blaszki to do mocowania torebki narzędziowej, jedna do ramy, druga do środka torebki. W moim 750 - 1974, jest rama od 710 i ta blaszka nie była spawana. Co do tulejek, napisałem, dorabiam :F nie kupuję żadnych chińskich badziewi.

heheh Big Grin a bo w kure sie dzis bawilem i "grzebalem kolo samochodu zony" a ze rame z pracy zabralem to i ją mam juz z bańkiBig Grin we wtorek do piachu i moge myslec o kolachCool ile tak pi razy drzwi chromowanie kosztuje?


RE: Podobno Pegaz - joozek - 06-12-2015 13:15:52

Chromowanie obręczy ok 150 zł, z tym że ja sam wszystko przygotowuję.
Te obręcze co widzisz na moim Pegazie, nie są oryginalne, są włoskie lub hiszpańskie - nie pamiętam :F kupiłem kiedyś w jakimś sklepie internetowym. Teraz zaczynam robić Polo, koła też 16" i już ich nie znalazłem. Robię więc na oryginałach, szprychy z Częstochowy.


RE: Podobno Pegaz - krystian - 07-12-2015 23:08:28

dzis dalem ciala i to po calosciFacepalm3 wydmuchalem 2 wiadra piachu na wypiaskowanie ramy, a wystarczylo podgrzac i szpachelka z grubsza zeskrobac a piachem dokonczyc. no nic, jutro bedzie lepiej.
scierniwo sie suszy
[attachment=10944]
pozniej na wstrzasarke
[attachment=10945]
podzial na 3 frakcje
[attachment=10946]
i do piaskownicy
[attachment=10947]
lokalny reperownik obiecal mi ze mi kola wycentruje ale nie wiem czy jest sens stare obrecze zakladac jak na allegro po 30zl za sztuke nowe, ladne, chromowane chodza, szprychy widzialem po 2zl czyli wychodzi mniej niz za pochromowanie starych ale jeszcze jakas dobra fraszke trzeba bedzie reperownikowi za centrowanie dacBig Grin czym bak wyczyscic? ma ktos manetke od gazu do tego mojego srajcygla? albo chociaz zdjecie jak powinna wygladac


RE: Podobno Pegaz - joozek - 07-12-2015 23:14:43

Akcja piaskownica trwa Big Grin brawo
Jak się zdecydujesz na te obręcze po 3, 4 dychy to sprzedam Ci do nich szprychy chromowane, dużo taniej niż po 2 zł szt Big Grin Manetkę gazu dostaniesz gratis Big Grin
Jak coś to pisz PW


RE: Podobno Pegaz - krystian - 10-12-2015 15:21:24

[attachment=10961]
takiej manetki gazu potrzebujeBig Grin
oczywiscie najlepiej nowej, z gwarancja i w cenie kosztow listu poleconego:F


RE: Podobno Pegaz - joozek - 10-12-2015 23:09:23

Mam taką do kompletu. Wyprasować? Big Grin by się do listu zmieściła Big Grin