Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kompresor - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Narzędzia i akcesoria (/forumdisplay.php?fid=204)
+--- Wątek: Kompresor (/showthread.php?tid=37955)

Strony: 1 2


RE: Kompresor - tipowg - 24-03-2016 12:33:18

No ja akurat dopiero skonczylem go splacac ale kupowałem z myślą na lata. Ty za to możesz od takiego zacząć a z biegiem czasu przesiadać się na większe.


RE: Kompresor - plusminus - 26-03-2016 00:39:43

Ostatnio stanąłem przed wyborem kompresora, ale nie było nawet o kupczym sprzęcie. Rozebrałem swój stary kompresor (czechosłowacki bokser), z którego wziąłem zawory, prostestat. Do tego dokupiłem dwie butle, jedna gazowa 60l, druga ze stara lub jelcza 20l, udało mi się wyrwać silnik 1.5kw (niestety, jestem ograniczony jedną fazą w swoim garażu przy domu), do tego dorwałem kompresor z Ziła 131, znalazłem na złomie kółka pasowe, paski, a pompę wspomagania wziąłem ze skłądowiska za garażem. Poskładałem to w całość, nie powiem, kosztowało mnie to wiele roboczogodzin, aby wszystko zgrać ze sobą, ale kompresor działa. Obroty na pompie 1680 rpm, wydajność na wydechu- 364l/min. Cena? 340zł. Wystarczy dobry pomysł, a się osiągnie kompresor z wydajnością i pojemnością o kilka razy tańszy niż te kupcze. Zdjęcie jeszcze przed skonczeniem prac, ale po zgraniu pompy i zaworu. Innego niestety nie mam.