Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 (/showthread.php?tid=37939)



Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - 3SDM - 24-11-2015 02:05:03

Witam. Chciałbym wam opowiedzieć jak kupiłem mojego pierwszego Rometa. Wszystko zaczęło się od tego gdyż w rodzinie już mieliśmy komarka 2351 ale to był wujka. Nadeszła mnie chęć kupna pierwszego motoroweru. Pewnego dnia byłem u kolegi naprawialiśmy jego komarka 2350 spytałem się jego kto by miał jakiegoś Rometa w miarę taniego. Poszukał numer i zadzwoniłem powiedział że można przyjechać zobaczyć. Pojechaliśmy do niego był nie daleko jakiś kilometr. Jak przyjechałem byłem zdziwiony takiego stanu, był od nowości u niego.Historia jest taka że kupił go gdzieś w hurtowni gdzie robił. Jeździł do jakiegoś 2005 roku po czym się popsuł. Zrobił kapitalny remont na chińskich częściach podobno kradzionych Big Grin tak mi kolega gadał że robił w hurtowni tam gdzie kupił rometa i co mu się popsuło to sobie zapożyczył Big Grin Pojeździł może parę kilometrów i odechciało mu się jeździć wrzucił go do stodoły i leżał do października 2014 roku kiedy go kupowałem. Odpalił od 1 kopnięcia. Brakowało tylko linki gazu. Za jakiś tydzień pojechałem kupić linkę i 5 litrów paliwa. Pojechałem do właściciela motoroweru założyliśmy linkę i go kupiłem za 350zł. Był bez dokumentów. Może cena była trochę za duża ale jak dla mnie taki stan opłacało się. Pierwszego dnia w powrocie do domu zrobiłem nim 10km. A oto zdjęcia jak wyglądał po kupnie.

Ogarkiem pocieszyłem się tydzień ponieważ byłem zmuszony go sprzedać dlaczego bo moi rodzice nie kazali mi nim jeździć bo był bez dokumentów i ciągle mi gadali żebym go sprzedał. Strasznie chciał go mój znajomy z którym byłem z nim oglądać tego ogara i mu go odprzedałem. Jeździł ogarem aż do wakacji 2015 roku gdy do mnie przyjechał i powiedział żebym go wystawił na olx bo chce sobie kupić chińskiego choppera. Pojechałem do niego porobiłem parę zdjęć i wystawiłem na olx za 500zł.







Po miesiącu sprzedał za jakieś 400zł. Okazało się potem że sprzedał łepkowi mieszkającego 3 kilometry od mojego domu. Romet był przez niego ciężko katowany jeżdżony jak enduro. Dnia 23.11.2015 Romet powrócił do mnie. Zamieniłem się z nim za jakiś chiński wzmacniacz i subwoofer. Niestety tylko rama a silnik jest u niego w częściach.

Co do ogara planuje pożądanie go wyczyścić, kupić detale takie jak pompka,kedra itp oczywiście silnik 023. Dziękuje tym co przeczytali to do końcaSmile


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - TobsoneQ - 24-11-2015 12:13:42

Super ogarek podoba mi się


Odp: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - Latos - 24-11-2015 17:45:38

Jezu, az go szkoda, taki ladny byl... a tak go zapierdolil matoł... mam nadzieje ze przywrocisz mu dawny blask Smile


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - bujak96 - 24-11-2015 19:03:46

W dzisiejszych czasach ciężko już znaleźć coś w takim stanie, szkoda tylko że go małolat zajechał.


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - Jurasik201 - 24-11-2015 19:54:32

Piękny...był,mam nadzieje że zrobisz go do takiego stanu jak na pierwszym zdjęciu Big Grin


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - KeiSangi - 24-11-2015 20:38:52

Znajdź go i wybatoż ode mnie.


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - Przemi998 - 24-11-2015 23:29:52

Szkoda że do takiego stanu go poprzedni właściciel doprowadził no ale...
Miejmy nadzieje że dopieścisz go ładnie bo ma potencjał Smile Powodzenia


RE: Mój pierwszy Romet Ogar 205 '87 - 3SDM - 25-11-2015 02:31:15

https://www.youtube.com/watch?v=YT6OJXHkCVA&lc=z12byd1ixovsvrpsr230srsohveuflqrz04 Macie filmik z odpalania jak jeszcze był w miarę do jeżdżenia Smile
Postaram się go trochę przywrócić do blasku zachowując oryginalność Smile Myślę że na przyszły sezon będzie zrobiony.