Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Dziwne zachowanie pod górkę. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Dziwne zachowanie pod górkę. (/showthread.php?tid=37824)



Dziwne zachowanie pod górkę. - dominik963 - 15-11-2015 21:24:27

Witam, mam pytanie, otóż wczoraj stanąłem pod bramą na wzniesieniu i nagle w romku obroty na chwile zaczęły wzrastać(na płaskim podłożu nie), tak samo się dzieję, jak skręcę kierownicę w prawo a linka jest wystarczająco długa i nie ciągnie przepustnicy bo sprawdzałem. Stało się to po czyszczeniu gaźnika, ale po jakiś dwóch tygodniach, czyżby lewe powietrze?? 205 jeździ normalnie.


RE: Dziwne zachowanie pod górkę. - Stachu.G - 16-11-2015 00:39:27

Zwiększ luz na pancerzu linki, naciągiem przy gaźniku, lub przy lince w zależności jaką masz.


Odp: Dziwne zachowanie pod górkę. - Latos - 16-11-2015 01:00:15

Zrob tak zebys mial troche luzu na lince gazu. To ze jak skrecisz to na 100% wina naciagu linki. Kolega mual tak w simsonie ze jak skrecal w lewo to simson gasl. Ktos go nauczyl takiej technologii ze sie wolne obroty reguluje linka gazu a srubki w gazniku nie wolno dotykac

Zrob tak zebys mial troche luzu na lince gazu. To ze jak skrecisz to na 100% wina naciagu linki. Kolega mual tak w simsonie ze jak skrecal w lewo to simson gasl. Ktos go nauczyl takiej technologii ze sie wolne obroty reguluje linka gazu a srubki w gazniku nie wolno dotykac


RE: Dziwne zachowanie pod górkę. - dominik963 - 17-11-2015 01:03:08

Żeby nie tworzyć nowego tematu to piszę tu. Po generalnym remoncie 023 po ilu km zaleca wymienić się pierścienie? Nie dzwonia ani nic, ale pytam z czystej ciekawości.


RE: Dziwne zachowanie pod górkę. - Quake96 - 17-11-2015 01:11:25

Po co wymieniać pierścienie skoro silnik jest po remoncie? W przypadku nowego silnika (więc w sumie tyle co po remoncie) zalecano wymianę pierścieni po bodajże 10 tys kilometrów. Ale po takim przebiegu można się spodziewać i zużycia cylindra, więc konieczności szlifu.


RE: Dziwne zachowanie pod górkę. - dominik963 - 17-11-2015 01:13:05

Nie chce wymieniac, tylko orientacyjnie pytałem, dzięki.


Odp: Dziwne zachowanie pod górkę. - Latos - 17-11-2015 01:26:56

Jak trzeba wymienic pierscienie to i trzeba sie zastanowic nad remontem