Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ciągle powtarzające się pytania.... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Ciągle powtarzające się pytania.... (/showthread.php?tid=37571)



Ciągle powtarzające się pytania.... - Pitersen - 29-10-2015 20:06:46

Jako że po jakiejś tam nie obecności zajrzałem na forum i sprawdzając nowe wątki i posty od razu rzucają się tj. "pomocy ogar nie pali" i za każdym razem to samo, wiadomo każdy kiedyś zaczynał przygodę z naszymi kochanymi motorami czy motorowerami które lubią się psuć, taki ich urok ale chodzi mi o to że ludzie zadają pytania wałkowane miliony razy i zawsze dostają opieprz że nie szukają w już napisanych wątkach w których wszystko jest opisane więc myślę że dobrym pomysłem było by aby pozbierać chętne osoby dobrej woli z którymi można się skontaktować czy to na forum, czy telefonicznie czy chociażby podjechać do kogoś kto by pomógł takiej osobie z regulacjami czy to zapłonu czy gaźnika. Piszcie co myślicie. A jak temat w złym dziale to niech moderator przeniesie


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Quake96 - 30-10-2015 23:48:13

Ja tam w zasadzie cały czas działam w ten sposób. Tym samym poznaję nowych ludzi z forum i próbuję zebrać jakąś ekipę. Dla mnie pomóc komuś przy Ogarze to sama przyjemność, a zawsze to nowa twarz w gronie znajomych Romeciarzy.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Pitersen - 30-10-2015 23:51:19

No i o to chodzi tylko trzeba by jakoś "zmusić" nowe osoby do kontaktu z ludźmi obeznanymi zamiast pisać kolejny raz to samo pytanie....


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - jurek_j - 31-10-2015 00:21:17

Skąd nowi ludzie mają wiedzieć z kim się kontaktować? Ba, dla niektórym odpłatna forma pomocy może stanowić problem, bo są ludzie i ludziska. Już lepiej niech sobie taki człowieczek założy temat, a w odpowiedzi poleci się kogoś z forum, o ile w ogóle taki ktoś się znajdzie, bo to nie jest reguła.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Quake96 - 31-10-2015 01:26:03

Ano często to jest problemem. Nie każdemu "charytatywna" pomoc jest po drodze... Ja uważam, że jeśli mam czas, a jest to jakby nie patrzeć moja pasja to czemu by nie pomóc komuś i tym samym przekonywać go do wspólnej pasji?

A co do tych tematów to nic się nie zmieni choćby nie wiem co. Z tym jest jak z naszym rządem. Mur nie do obalenia.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - axelbenq - 31-10-2015 02:01:30

Wg. mnie owszem wałkowanie n-ty raz tego samego bywa irytujące, jednak istotą istnienia for jest konwersacja, wymiana poglądów, uczestniczenie w życiu forum. Sprowadzanie wszystkiego do "było, szukaj" często zniechęca do dyskusji, zainteresowania się forum w dłuższej perspektywie, i na pewno nie przyczynia się do zwiększania liczby użytkowników, z czym ostatnio jest raczej regres niż progres...


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Pitersen - 31-10-2015 13:10:33

(31-10-2015 02:01:30)axelbenq napisał(a):  Wg. mnie owszem wałkowanie n-ty raz tego samego bywa irytujące, jednak istotą istnienia for jest konwersacja, wymiana poglądów, uczestniczenie w życiu forum. Sprowadzanie wszystkiego do "było, szukaj" często zniechęca do dyskusji, zainteresowania się forum w dłuższej perspektywie, i na pewno nie przyczynia się do zwiększania liczby użytkowników, z czym ostatnio jest raczej regres niż progres...
Zgadza się, jednak w niektórych przypadkach napisanie nowego posta o tej samej tematyce jest niewystarczające gdyż osoby na forum są różne jedni się znają i umieją podpowiedzieć "co w trawie piszczy" a inne po prostu piszą bzdury i wtedy taka "zielona osoba" nie bardzo wie kogo słuchać, oczywiście są jakieś schematy czy instrukcje napisane przez osoby kompetentne i są one pomocne ale nie zawsze dla wszystkich proste i zrozumiałe. Myślałem bardziej nad tym żeby tym tematem zachęcić osoby które mają chęci i czas aby pomogły tym nowym osobą w pierwszych krokach, bo łatwiej jest kiedy ktoś jest obok i ci wytłumaczy co i jak i dlaczego nie działa niż czytać dwie strony tekstu z którego możesz nic nie wykorzystać.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Suwmiarka - 31-10-2015 17:45:15

Z tą formą pomocy poprzez nazwijmy to podjechanie do potrzebującego to będzie jak z tematem 'wakacje 2015' to znaczy znajdzie się kilkanaście osób, które będą chciały pomóc, a nie będzie chętnych do przyjęcia tel pomocy. A to tylko dlatego, że 'nowi' będą 'bać się' bo jak to mówią "nie wiadomo kto siedzi za ekranem w internecie itd." tym bardziej, że osoby potrzebujące pomocy to głównie niepełnoletni. Tak więc w mojej opini to się nie uda. Telefonicznie już lepiej, ale znowu niewielu da swoje numery tel. z obawy aby nie dzwonili do niego dla żartów itp. Powtarzające się tematy są irytujące, ale nie ma na to doskonałej rady. Może 'poprawienie' wyszukiwarki forum by coś pomogło? Albo gdyby autorzy tematów lepiej nazywali wątki, bo dopiero ich nazwy są beznadziejne... I potem nawet jak ktoś ma taki problem, to nie znajdzie tematu bo nie chce mu się przeglądać kilkudziesięciu różnych wątków...


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Motorowerzystka - 31-10-2015 18:15:27

Jest takie coś jak skype lub nawet wideo rozmowy na fb Tongue A przecież chyba każdy teraz ma albo laptopa albo telefon z kamerką. Ktoś kto potrzebowałby pomocy połączył by się z tym kto miałby mu pomóc. Na odległość nie wychodząc nawet z domu ktoś mógłby pomóc takiej osobie w potrzebie Wink Sama kiedyś miałam taki pomysł, żeby kogoś z forum poprosić o taką wideo-pomoc, ale co do czego sama sobie poradziłam Big Grin


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - Quake96 - 31-10-2015 18:26:02

Taka wideo/telefoniczna pomoc jest dobra jak ktoś nie wie jak coś założyć/złożyć. Jak ktoś ma problem np. z iskrą to już może na wiele się to nie zdać, bo to samo można mu napisać w poście. W takim wypadku najlepiej jest podjechać osobiście i spojrzeć "świeżym" okiem, bo jak ktoś się zna to znajdzie usterkę w 5 minut.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - gumis - 31-10-2015 20:56:47

podpowiedzcie kto zna się na romecikach z okolic końskich w woj.świętokrzyskim.Potrzebuje pilnie pomocy,bo nie mam czym dojeżdżać do pracy.


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - kuba65463 - 31-10-2015 22:25:15

Ja z chęcią mógłbym pomagać ludziom z okolic Tomaszowa Wink max 50 - 60 km ale dopiero w przyszlym sezonie Wink


RE: Ciągle powtarzające się pytania.... - pawel_2540 - 01-11-2015 20:53:04

Ja mogę pomóc osobom z okolic Chełma-Włodawy.