Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moja PRL'owska kolekcja ;) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Moja PRL'owska kolekcja ;) (/showthread.php?tid=37528)

Strony: 1 2 3


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 25-11-2015 00:10:13

Wstępne plany ? Smile
Który w kolejce do odrestaurowania będzie ? Big Grin


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 25-11-2015 00:19:56

Łee to cena zajebista. Gratuluję zakupu. Napisz jakie masz plany co do tej fumy


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015 00:22:36

Obiecuję, że jutro napiszę coś dłuższego i zrobię dokładniejsze zdjęcia. Teraz idę spać bo padam po całym dniu biegania. Do jutra Smile


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015 19:54:21

Niedawno wróciłem z garażu więc w końcu mogę coś napisać. Od rana do południa walczyłem z WSK. Wczoraj, gdy ją kupiłem to słabo odpalała, nie chciała wejść na obroty, przerywała, gasła. Więc dzisiaj wyciągnąłem gaźnik w raz z króćcem. Gaźnik rozkręciłem, przeczyściłem. Wymieniłem pływak na inny typ, wymieniłem również pokrywkę komory pływakowej ( ten element na którym znajduje się przelewanie paliwa do gaźnika ) . Prawdopodobnie stara pompka z powodu zacinania się, cały czas naciskała na pływak jednocześnie zalewając silnik i powodując wycieki z gaźnika (nadmiar paliwa musiał jakoś wypłynąć ). Poprawiłem też mocowanie króćca do cylindra, wcześniej było luźne, motorek mógł łapać lewe powietrze.
Wymieniłem również świecę zapłonową oraz fajkę. Stara fajka była już wyrobiona, luźna.
Po tych zabiegach przejechałem się motorkiem, biegi ładnie wchodzą, sprzęgło działa prawidłowo. Ogólnie jak na razie jest wszystko OK.
Jeszcze jutro muszę kupić nowy wężyk paliwowy - Stary nie nadawał się do niczego.
Po zakończonej naprawie umyłem motorek z błota i smarów, troszkę go napastowałem żeby nie straszył wyglądem, siedzenie umyłem z błota specjalnym środkiem, a chromy przeleciałem pastą polerską aby je odnowić i zabezpieczyć.
Jutro dokupię jeszcze żarówki itd, poprawiam elektrykę i trzeba wybrać się na przegląd Smile
Kilka słabych fotek:






RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 28-11-2015 17:15:17



Pierwsze skromne zakupy, jeszcze fajka jest nowa ale nie ma jej na zdjęciu.
Jak będzie jakieś zainteresowanie tematem to dodam film z pracy silnika...


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 28-11-2015 19:38:50

Uważaj na ten biały plastik od podświetlenia tablicy bo lubi wypadać. Sam już zgubiłem 2 szt. Najlepiej to przykleić dla świętego spokoju.


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 06-12-2015 14:28:44

(28-11-2015 19:38:50)Saper napisał(a):  Uważaj na ten biały plastik od podświetlenia tablicy bo lubi wypadać. Sam już zgubiłem 2 szt. Najlepiej to przykleić dla świętego spokoju.

Dzięki za rade. Podkleiłem go od środka punktowo klejem.

Do WSK poleciał jeszcze nowiutki klakson, żaróweczki i inne pierdołki.
Po zamontowaniu wszystkiego i ogarnięciu całej instalacji, pojechałem wczoraj na przegląd, który oczywiście wiesia przeszła Tongue
W tym tygodniu ją rejestruje i musi chwile poczekać, bo muszę skończyć motorynke. Zaraz po skończeniu motorynki zabieram się za wiesie, na której remont mam calutką zimę Smile.
Nagrałem jeszcze film z pracy silnika, oto on:





RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 08-01-2016 23:00:17

Małe spy foto... jeszcze bez bezbarwnego...



RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 08-01-2016 23:56:17

Czekam na wiecej zdjec Smile


RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - spsport2000 - 08-01-2016 23:59:08

Silnik igła to słychać.