Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Wigry z 79 roku prośba o ocenę (/showthread.php?tid=37452)

Strony: 1 2 3


Wigry z 79 roku prośba o ocenę - tomaszek25 - 19-10-2015 22:19:56

Witam Was jako świeżak w temacie i liczę na opinię w sprawie nowego zakupu.
Bardzo proszę o opinię, co trzeba zmienić by był w pełni oryginalny. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki oraz pomoc w zorientowaniu się gdzie, jakie części zakupić.


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - TobsoneQ - 19-10-2015 22:26:21

Bagażnik światło tylnie a co do zakupu to bardzo dobrym stanie


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - simi81 - 19-10-2015 22:26:34

Full orginal


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Jurasik201 - 19-10-2015 22:27:23

Wystarczy dobrze go oczyścić i dokupić tylną lampkę na błotnik i to wszystko !!
ładny okaz ci sie trafił,jest kompletny i lakier w całkiem niezłym stanie Tongue


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - tomaszek25 - 19-10-2015 22:32:57

Uff, odetchnąłem bo rower miał być dla mojego 10-o letniego syna, ale skoro to oryginał to bezie raczej na niedzielne wypady. Mam sporo pytań:
1. Muszę do niego znaleźć jeszcze bagażnik. Czy szukać po złomach, czy znajdę jeszcze gdzieś nówkę?
2. Oczywiście jaki kolor lakieru mam dobrać?
3. Czy w oryginale opony były czarne czy mogę zaszaleć i kupić z jasnym bokiem?
4. Czy polerować błotniki na połysk?
5. Gdzie w mazowieckim znajdę sklep z częściami do niego?
Na razie wystarczy. Fajnie tu u Was Smile


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Pinio - 19-10-2015 22:38:25

(19-10-2015 22:32:57)tomaszek25 napisał(a):  Uff, odetchnąłem bo rower miał być dla mojego 10-o letniego syna, ale skoro to oryginał to bezie raczej na niedzielne wypady. Mam sporo pytań:
1. Muszę do niego znaleźć jeszcze bagażnik. Czy szukać po złomach, czy znajdę jeszcze gdzieś nówkę?
2. Oczywiście jaki kolor lakieru mam dobrać?
3. Czy w oryginale opony były czarne czy mogę zaszaleć i kupić z jasnym bokiem?
4. Czy polerować błotniki na połysk?
5. Gdzie w mazowieckim znajdę sklep z częściami do niego?
Na razie wystarczy. Fajnie tu u Was Smile

1. raczej szukaj po mzłomach i portalach aukcyjnych, sporo tego jeszcze zostało.
2. Ale... Po co? Ładny jest i rzadki kolor Ci się trafił, malowanie go to byłby grzech! Big Grin
3. Z tym kolorem ładne byłyby opony z jasnym bokiem, choć pewnie oryginalnie były czarne.
4. Oczywiście.
Na piate nie odpowiem bo nie wiem Wink
A jaka to jest wersja? Wigry 3?


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Jurasik201 - 19-10-2015 22:41:10

1 Nówki raczej nie znajdziesz,prędzej znajdziesz na złomie lub ktoś będzie sprzedawał na części i sobie dokupisz
2 Kolor dobierz taki jak ma rower Big Grin
3 Moim zdaniem wyglądał by o niebo lepiej jak byś dał stomile z białym bokiem ale jak te są dobre to po co zmieniać
4 Tak ! będzie wyglądał cudnie Big Grin
5 Chyba nigdzie części do tych rowerów już nie produkują,jedyne co to używane kupisz,ale po co jak wszystko jest nawet pompka i narzędziówka Big Grin


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - tomaszek25 - 19-10-2015 22:58:49

Myślę o malowaniu tylko bagażnika, gdzieś tu na forum jest wątek o kolorach ale nie jestem pewny jaki to numer jest. Może ktoś się wypowie?
Czy mówicie o stomilach z allegro? Jeśli tak, to który z tych (załączniki)? Opony chcę zmienić, chociaż są w miarę nowe dębicy ponieważ dynamo się na nich ślizga i słabo świeci.
Tak, to jest wigry 3.
Oczywiście pozwolę się pochwalić rowerem po kosmetyce. Jak znajdę trochę czasu.


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Jurasik201 - 19-10-2015 23:02:34

Nawet sie nie zastanawiaj bierz Stomile !! Te bardziej białe jak coś Big Grin
a tu masz linka do stronki o kolorach http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=22692&page=4


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Wigrus - 19-10-2015 23:12:22

Fajne Wigry, trzeba przyznać, że do twarzy mu w tym kolorze.

Na nowy bagażnik raczej nie ma co liczyć - złomy, targowiska, znajomości
i internet. I na Twoim miejscu szukałbym niklowanego, bo ładnie,
oryginalnie i prościej. Opony rzucano bez reguły, każdy kolor będzie
odpowiedni. Jak lakier i naklejki są w dobrym stanie to błotniki
warto by wypolerować. Nie ma czegoś takiego jak sklep z częściami
do składaków, w jednym mają to, w innym tamto. Ciekawsze rzeczy zawsze
są w małych, zapyziałych sklepikach prowadzonych długo przez jedną osobę.


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - Bartek - 19-10-2015 23:21:33

Mam bagażnik od Wigry i nie tylko. Pisz a porobie jutro zdj


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - tomaszek25 - 20-10-2015 00:15:35

(19-10-2015 23:12:22)Wigrus napisał(a):  I na Twoim miejscu szukałbym niklowanego, bo ładnie,
oryginalnie i prościej.

Gdzie znajdę niklowany bagażnik?


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - f126 - 20-10-2015 10:17:38

Przy okazji tematu "bagażnik w Wigry" mam pytanie do znawców: czy zdarzały się rowery, którym brakowało bagażnika już "fabrycznie" ? Swego czasu trafiła mi się "trójka" z 82 roku w której brakowało tylko bagażnika. Poza tym jednym elementem rower był kompletny, a jego naprawdę dobry stan (niewiele otarć lakieru, prosta rama, opony z 82 roku zużyte nieznacznie) nie wskazywał aby rower miał jakieś przejścia. Co więcej, w miejscach mocowania bagażnika nie dało się zauważyć żadnych śladów po czymkolwiek. A rocznik 82, czyli "stanowojenny", ma wszelkie prawo nosić miano kryzysowego.

Więc jak - czy zdarzały się takie fabrycznie zubożone egzemplarze ?


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - nie_mientki - 20-10-2015 10:28:31

Jak plan sześcioletni mówi że trzeba naklepać milion Wigrów to znaczy że trzeba, i fakt dostarczenia do montowni jedynie 700.000 bagażników nie przeszkodzi nam w realizacji tego celu. Udowodnimy kapitalistycznym wichrzycielom że zwarte socjalistyczne społeczeństwo stać na wielkie czyny.

No Big Grin


RE: Wigry z 79 roku prośba o ocenę - f126 - 20-10-2015 10:46:55

Inny przykład z moich zbiorów to Jubilat '86 bez oświetlenia - żadnych śladów po dynamie, tylny błotnik bez śladu po lampce, a śrubeczka mocująca ładna i z gładkim łbem.

I tak sobie myślę, że jak się do tego zestawu dołoży pompkę, narzędziówkę, przedni hamulec i dzwonek to mamy już komplet rzeczy, których rowerowi mogło brakować fabrycznie. Bo bez kół, błotników i pedałów raczej nie wychodziły Smile

A do roweru z tematu ma się to tak, że w razie kłopotów ze znalezieniem bagażnika możesz - drogi Autorze - uznać, że tak mogło być w oryginale i pozostać przy tym Wink