Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 200] rejestracja ogara - potrzebna pomoc (/showthread.php?tid=37237)



rejestracja ogara - potrzebna pomoc - t.paw - 28-09-2015 18:40:00

Witam
Mam Ogara MR200. Chciałbym go zarejestrować. Było trochę załatwiania, (pierwszy dowód niestety został zagubiony do tego tablica itd...) Udało się zarejestrować pojazd na tablice próbne. Aby dostać stały dowód i tablicę potrzebny jest przegląd, zaprowadziłem motorek do stacji kontroli pojazdów i okazało się, że nie posiada tabliczki znamionowej, a bez tego nie dostanę przeglądu.
Poszukałem trochę i znalazłem coś takiego tabliczka stolmot
Dane w książce gwarancyjnej którą posiadam są inne niż na tabliczce, a sprzedający nie ma możliwości ich zmiany.
Jakie informacje powinny być na takiej tabliczce? i czy w ogóle jest sens jej zakładania skoro motorower fabrycznie nie był w nią wyposażony.
Miał ktoś podobna sytuacje, jaskie są możliwości?
Pozdrawiam


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - dominik963 - 28-09-2015 20:18:39

Jeżeli nie ma fabrycznie to nie musisz mieć, mówisz o o ogarze 200 z czeskim sercem? Jeżeli tak to on ma nr ramy i tyle to jest Twój VIN.


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Blusik - 28-09-2015 21:23:13

Jedz na inną stacje diagnostyczną bo u mnie takich problemów nie było


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Rometowiec89 - 30-09-2015 11:23:34

Ogar 200 nie ma tabliczki znamionowej. U mnie mieli problem z ustaleniem parametrów bo w dowodzie nic nie było napisane. Pewno nie chcą ci dać przeglądu bo danych nie posiadają tych co w dowód muszą wpisać


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Blusik - 30-09-2015 13:29:49

Idz do wk po czerwone tabliczki

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka

Ja z wikipedi dane mu pokazałem on wpisał na kartke i do wk a mialem czerwona tablice

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Jaro5 - 30-09-2015 14:50:16

W wydziale komunikacji musisz dostać skierowanie do stacji diagnostycznej do wydania tabliczki znamionowej zastępczej , w stacji dostaniesz nową tabliczkę i tyle.


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Blusik - 30-09-2015 15:51:23

Po co mu tabliczka jeśli jej nie było pytanie do autora masz czerwona tabliczkę z wk dojazdowa

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Jaro5 - 30-09-2015 19:33:54

Tabliczka jest obowiązkowa i muszą mu dać zastępczą nawet jak fabrycznie pojazd nie był w nią wyposażony.
Najpierw i tak musi jechać na przegląd żeby diagnosta napisał że brak jest tabliczki i potem wydział komunikacji skieruje go na nabicie tabliczki zastępczej. Przepisy tak mówią i basta, chyba że masz znajomego diagnostę i przymknie oko na brak tabliczki.


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - bartoszek5k - 30-09-2015 19:46:15

Że tak powiem, weź pokaż gdzie i które bo samemu mi się nie chce wierzyć.
Z tego co MI wiadomo pojazdy obecnie klepane muszą ją mieć, ale pojazdy z czasów w których takiego wymogu nie było, nie muszą. Moim skromnym zdaniem działa tu zasada PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ. Uważam też że jest to analogicznie jak z np. światłem STOP


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - romek - 30-09-2015 19:59:27

Jedź do innej stacji diagnostycznej i tyle....


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Jaro5 - 30-09-2015 20:13:29

(30-09-2015 19:46:15)bartoszek5k napisał(a):  Że tak powiem, weź pokaż gdzie i które bo samemu mi się nie chce wierzyć.
Z tego co MI wiadomo pojazdy obecnie klepane muszą ją mieć, ale pojazdy z czasów w których takiego wymogu nie było, nie muszą. Moim skromnym zdaniem działa tu zasada PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ. Uważam też że jest to analogicznie jak z np. światłem STOP
Po co dyskutujesz jak nie masz racji, przepisy się zmieniły i tyle.
Tabliczkę znamionową musi posiadać każdy pojazd zarejestrowany w PL i tyle w temacie . Rozporżądzenie weszło w życie w 2011 roku i tego nie przeskoczysz.
Jest jeszcze jeden sposób , zakupić tabliczkę samemu , lecz jest to nielegalne.


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - t.paw - 30-09-2015 22:01:27

Cytat:Napisane przez Rometowiec89 - Dzisiaj 10:23:34
U mnie mieli problem z ustaleniem parametrów bo w dowodzie nic nie było napisane. ć
mam wszystkie dane, bo mam całą dokumentację jaką dostał pierwszy właściciel, a na ramie widoczny jest numer
Cytat:Napisane przez Blusik - Dzisiaj 12:29:49
Idz do wk po czerwone tabliczki
chodzi Ci o czerwone tablice próbne na miesiąc? takie tablice próbne i dowód na miesiąc już mam, problem powstał w stacji kontroli pojazdów z brakiem tabliczki znamionowej

byłem jeszcze raz i dowiedziałem się, że mam sobie zrobić tabliczkę i iść do rzeczoznawcy, aby cuś tam podpisał i wtedy podbiją przegląd, albo pisać do producenta o potwierdzenie że pojazd fabrycznie nie miał tabliczki, po odpowiedzi także rzeczoznawca i dopiero przegląd

podjadę do innej stacji diagnostycznej lub kilku z papierami i zobaczymy co z tego będzie


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - Blusik - 30-09-2015 22:29:22

(30-09-2015 20:13:29)jaro5 napisał(a):  
(30-09-2015 19:46:15)bartoszek5k napisał(a):  Że tak powiem, weź pokaż gdzie i które bo samemu mi się nie chce wierzyć.
Z tego co MI wiadomo pojazdy obecnie klepane muszą ją mieć, ale pojazdy z czasów w których takiego wymogu nie było, nie muszą. Moim skromnym zdaniem działa tu zasada PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ. Uważam też że jest to analogicznie jak z np. światłem STOP
Po co dyskutujesz jak nie masz racji, przepisy się zmieniły i tyle.
Tabliczkę znamionową musi posiadać każdy pojazd zarejestrowany w PL i tyle w temacie . Rozporżądzenie weszło w życie w 2011 roku i tego nie przeskoczysz.
Jest jeszcze jeden sposób , zakupić tabliczkę samemu , lecz jest to nielegalne.

Prawo nie działa w wstecz

Ja jechałem na 1 dałem mu te papierki plus kartki z Wikipedii o specyfikacje sprawił numer ramy wypełnił jakaś kartkę z danymi co spisał z mojej i gitara do WK


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - axelbenq - 30-09-2015 22:47:10

Ja bym również jak przedmówcy odwiedził inną stację diagnostyczną. Co stacja to inne zwyczaje, rejestrowałem Charta na siebie w 2011 kiedy ten przepis wchodził, i gość przy wbijaniu pieczątki wspominał o tym że ma być obowiązkowa tabliczka znamionowa ale jak jej nie było fabrycznie to nie widzi sensu drążenia sprawy, w dodatku był na tyle w porządku że jak brakowało którejś z pozycji w starym dowodzie to odczytał z bazy po modelu i wydrukował uzupełnienie danych technicznych dzięki czemu nie musiałem udawać się tam jeszcze raz gdybym został odesłany przez panią z WK, tak więc warto poszukać innej stacji w okolicy, może akurat będzie tam ktoś bardziej ogarnięty.


RE: rejestracja ogara - potrzebna pomoc - t.paw - 08-10-2015 22:35:47

byłem na innej SKP i z przeglądem nie było problemów Smile

a Romecik dziś został zarejestrowany i ubezpieczony Big Grin

po pierwszych dwóch SKP myślałem, że będzie więcej problemów
temat myślę że wyczerpany